Měření je základem mezinárodního úspěchu

Při přesunu na nové mezinárodní trhy vám nástroje jako Google Analytics pomohou maximálně využít rozpočet a zvýšit šance na úspěch. Jde o ideální nástroj, který vám pomůže najít vaše mezinárodní publikum, seznámit se s ním a naučit se je oslovovat.

Síla Google Analytics

Market Finder vám pomůže určit, na kterých nových mezinárodních trzích můžete potenciálně dosáhnout nejvyšších zisků. Nyní se přeneseme do okamžiku, kdy máte vytvořený nový web, možná někde na druhé straně zeměkoule. Kdo váš web navštěvuje? Nacházejí vás vaši návštěvníci pomocí kampaně, klíčových slov nebo odkazu z domény? Co na vašem webu dělali? Kolik času zde strávili? Kolik utratili? Opustili váš web, než provedli nákup? Zajímá vás, proč se to stalo?

Odpovědí na všechny výše uvedené dotazy je nástroj Google Analytics. Ať už podnikáte kdekoli ve světě, Google Analytics vám pomůže zjistit, co funguje, co nefunguje a co byste měli v obou těchto případech dělat. Jde o nejrozšířenější nástroj pro analýzu webu na světě, měří asi 28 milionů živých webů 1.

Nejdůležitější je relevance

Čím lépe se vám bude dařit plnit očekávání svých uživatelů, tím lépe. Přesně toho vám Google Analytics pomůže dosáhnout.

Můžete si nechat v konkrétní časy zasílat e-mailem naplánované přehledy.

Příklad:

  • Přehledy publika vypovídají o tom, kdo jsou vaši uživatelé: věk, pohlaví, zájmy, odkud jsou, jakým jazykem hovoří, jak často web navštěvují a zda používají mobil nebo počítač

  • Z přehledů akvizic se dozvíte, co uživatele na váš web přivedlo: marketingová kampaň, sociální síť, jiný web nebo klíčové slovo ve vyhledávači

  • Přehledy chování vám umožňují určit například to, jaký obsah webu je nejvíce navštěvovaný, která stránka je nejčastěji vstupním bodem a ze které stránky uživatelé nejčastěji váš web opustí

Tyto informace vám při vstupu na nové trhy pomohou seznámit se s novým mezinárodním publikem. Následně díky nim určíte, kteří návštěvníci jsou nejcennější a dosahují nejvíce konverzí, abyste se na ně mohli zaměřit.

Budete-li mít tyto informace, můžete vytvořit a poskytovat:

  • Relevantní uživatelský dojem online
  • Přizpůsobená sdělení a kampaně, jež budou oslovovat většinu vašich návštěvníků
  • Obsah, který bude vycházet z toho, odkud vaši návštěvníci pocházejí nebo jaké vyhledávací dotazy použili, když vás hledali
  • Obsah, který bude vycházet z toho, že víte, co vaši návštěvníci hledali
  • Obsah, který bude jazykem, obrázky a textovým obsahem relevantní pro zeměpisnou lokalitu vašich uživatelů

Google Analytics vám pomůže zjistit, co funguje a co naopak nefunguje, kde přesně vaši návštěvníci tráví čas a utrácejí peníze. Díky tomu budete moci přilákat nové návštěvníky a udělat z nich nové zákazníky. Toto vše vám umožní optimálně využít dostupný rozpočet a získáte tak šanci na mezinárodní úspěch.

Zdroje: