Využijte exportní trhy na maximum díky efektivním platbám ze zahraničí

Výzkumníci odhadují, že během příštích pěti let se objem přeshraničního prodeje online zdvojnásobí1, u prodeje online v Evropě se očekává 27% meziroční růst. V Argentině uskutečnilo v roce 2015 40 % zákazníků nakupujících na internetu nákup ze zahraničí, v Mexiku a Kanadě to ve stejném roce bylo 60 % zákazníků nakupujících na internetu. Jen ve Spojených státech je dnes 130 milionů zákazníků nakupujících ze zahraničí. Tato skutečnost staví firmy do skvělé pozice, z níž je možné současné i potenciální exportní trhy využít na maximum. V dosažení tohoto cíle vám pomůže dobře připravená a bezpečná strategie týkající se plateb ze zahraničí.

Platby bez hranic

Vstup na nové trhy je rychlejší a snazší než kdy dřív. Pro zákazníky také nikdy nebylo snazší vás najít, ať už se nacházejí kdekoli na světě. Platí ale stejným způsobem jako vy? Jsou jejich banky schopny spolupracovat s vaší bankou? Jakékoli závady či komplikace v procesu platby pravděpodobně přeshraniční finanční transakci zcela zastaví.

Pokud jde o způsoby provádění finančních transakcí na exportním trhu, je pružnost výhodou. Neomezujte se zbytečně. Nástroj Market Finder vám může ukázat, jak se přizpůsobit platební metodě upřednostňované vašimi zákazníky. Nabídněte zákazníkům platební metodu, kterou dobře znají, naslouchat místním trhům se vám určitě vyplatí.

Je však také třeba se chránit. Zkoumejte různé poplatky a rizika týkající se podvodů spojená se zemí, do které se chystáte prodávat své produkty. Chcete-li zajistit úspěch přeshraničních plateb, je vhodné zapojit strategii bezpečných plateb do každého kroku plánu na zahraniční expanzi.

Buďte místní

Podle výzkumu provedeného v roce 20162 byl každý desátý maloobchodník ve Spojeném království naprosto zklamán z mezinárodních plateb a 69 % z nich se domnívalo, že lokalizace je velmi důležitou součástí úspěchu jakéhokoli obchodníka.

Chcete-li získat věrné zákazníky, přistupujte citlivě k regionálním kulturním odlišnostem. Podpora nejrozšířenějších platebních metod nového trhu vám pomůže budovat důvěru a zvyšovat tržby.

Celých 25 % nákupů online skončí u pokladny tak, že zákazník od nákupu upustí. Svou roli hraje více faktorů, například matoucí grafické provedení, reklamy odvádějící pozornost nebo platební metody, s nimiž nemá zákazník zkušenosti. Na zahraničních trzích je tento jev dvakrát častější.

Chcete-li mít jistotu, že to nepotká vás, pamatujte na následující:

  • lokalizujte svůj web do jazyka exportního trhu,
  • začleňte místní platební metody,
  • navrhněte stránku pokladny způsobem, který zákazníci dobře znají,
  • zkoumejte weby konkurentů, abyste zjistili, jaké formáty používají,
  • stránka pokladny by měla být jednoduchá.

Buďte chytří

Věnujte čas zkoumání různých platebních metod dostupných na celém světě. Market Finder obsahuje podrobný popis nejčastěji používaných metod. Možnosti platby mohou zahrnovat elektronickou peněženku, internetové bankovní převody, platební karty nebo mobilní platby.

Zpracovatel platby je třetí strana, jež realizuje převod prostředků mezi vámi a vaším zákazníkem. Jedná se o bezpečný a spolehlivý způsob provádění finančních transakcí, protože zpracovatel plateb, který je třetí stranou, zná všechny místní předpisy. Hodí se to například, když máte firmu v Praze, ale váš zákazník je v Tokiu.

Internet otevírá malým a středním firmám nové příležitosti na celém světě. Vstup na nové exportní trhy však není pouze vzrušující, ale může být i složitý. Díky nástroji Market Finder nemusí mezi složitější záležitosti patřit přeshraniční finanční transakce. Nástroj ukazuje, jak implementovat bezpečnou platební strategii od okamžiku, kdy se s novým exportním trhem poprvé setkáte.

Zdroje