איך להתאים את האתר לניידים

מדריך להתאמת האתר לנייד לשווקים פוטנציאליים בעולם

כדאי שהמשתמשים מהשוק החדש יוכלו לנווט באתר שלכם לנייד ולהשתמש בו בקלות - בין אם הם נכנסים אליו מ-iPhone או מ-Android ובין אם יש להם מכשירים ניידים אחרים.

המטרה

להגיע לכמה שיותר משתמשים בנייד בשוק החדש שלכם. לשם כך, יש ליצור אתר שמתאים לניידים ולמסכים קטנים, ולהקל על המשתמשים לנווט באתר ולקנות ממנו - בכל מקום שבו הם נמצאים.

המפתח להצלחה בעיצוב אתר לנייד הוא פשטות. מומלץ להתמקד בניווט פשוט ולהדגיש תמיד את האפשרויות שהעסק שלכם מציע באזור. זה חשוב במיוחד כשנכנסים לשוק חדש. Market Finder מאפשר לכם לראות איך האתר שלכם מתפקד מבחינת המהירות במחשב, ההתאמה לנייד והמהירות בנייד. כאן תקבלו גם שפע טיפים להתאמת האתר שלכם לנייד.

הגודל לא קובע

המסך של הנייד הוא אולי קטן, אבל הוא כלי רב-ערך לכל מי שנכנס לשוק פוטנציאלי במדינה אחרת. אם מעצבים את האתר לנייד לפי האופן שבו אנשים משתמשים בטלפון, חוויית השימוש באתר תהיה מוצלחת והמשתמשים יוכלו לעשות בדיוק את מה שהם רוצים, מהתקשרות אל בית העסק ועד הזמנת חופשה.

עיצוב שמתאים למכירות באינטרנט

 • לפשט את הניווט באתר: מומלץ לתכנן מבנה יעיל לתפריט האתר ולהקפיד שכל הפריטים יהיו גלויים, כדי שהמשתמשים לא יצטרכו לנבור בתפריט כדי למצוא את מה שהם מחפשים.

 • המידע צריך להיות נגיש: כדי שהמשתמשים יוכלו לעיין במוצרים בקלות לפני שהם מתחייבים לביצוע רכישה, מומלץ להשתמש בתמונות מוצרים מתרחבות.

 • תהליך הרכישה צריך להיות ברור ונוח: לחצני ניווט או קנייה צריכים להיות במיקום מרכזי ובולט לעין. אם אפשר, כדאי להשתמש בפרטי חשבון קיימים כדי לצמצם את כמות הנתונים שהלקוח צריך להזין.

 • לאפשר למשתמשים להמשיך את הרכישה במחשב: מומלץ לאפשר למשתמשים שהתחילו את תהליך הרכישה בנייד לחזור לעגלת הקניות שלהם בקלות ממחשב, כדי שהם יוכלו לבדוק את פרטי הרכישה או לסיים את התהליך.

עיצוב שמתאים לשיחות טלפון

 • להשתמש בלחצנים או בקישורים של קריאה לפעולה: לחצנים או קישורים כאלה יאפשרו למבקרים באתר להתקשר אליכם בקלות.

 • לצמצם את האפשרויות בתפריט: אם אתם רוצים שהמשתמשים ידעו ששיחות טלפון הן הדרך הטובה ביותר להשיג אתכם, כדאי להציג מספר טלפון כקישור או לחצן בכל אחד מדפי האתר.

 • למנוע הסחות דעת: מקמו קידומי מכירות והוראות אחרות רק בצידי הדף, כדי שהמשתמשים יוכלו להתמקד בהתקשרות אליכם.

עיצוב שמתאים לטפסים או לידים

 • לפשט את הטפסים: חשוב לאפשר גישה נוחה לטפסים ולוודא שהדרישה להזנת נתונים תהיה מצומצמת וקלה לביצוע ככל האפשר.

 • לצמצם את הצורך בגלילה ובהגדלת התצוגה: הטופס צריך להתאים לשטח הזמין במסך של המכשיר הנייד. הצורך לגלול ולהגדיל את המסך עלול לגרום למשתמשים לטעויות.

 • לבחור את שדות הנתונים בחכמה: חשוב לוודא שהמידע שאתם מבקשים בטופס נגיש בקלות וקל לאימות. מומלץ להפעיל אימות כדי להציג שגיאות לגבי שדות שלא מולאו.

עיצוב שמתאים לביקורים בחנות הפיזית

 • מטרת העל היא לעודד ביקורים: אם אתם רוצים לעודד אנשים להגיע לחנות הפיזית שלכם, הציגו מפה, לחצן מיקום או סמל שמקשר ישירות לכתובת הפיזית ולשעות הפתיחה שלכם בכל אחד מדפי האתר לנייד.

 • להתמקד בתוכן הרלוונטי: המטרה שלכם היא שהלקוחות יגיעו פיזית לחנות, ולא לאתר שלכם, ולכן חשוב לייעל את הניווט בתוכן האתר ולספק את כל הפרטים שצריך כדי לשכנע אנשים לבקר בחנות הפיזית שלכם.

 • למנוע הסחות דעת: קידומי מכירות יכולים לעזור לשכנע אנשים לבקר בחנות הפיזית שלכם. כדאי שהם יהיו פשוטים כדי שלא יפריעו לניווט באתר.

עיצוב שמתאים למסירת מידע ולהגברת מוּדָעוּת

 • לפשט את הניווט: תפריט פשוט וטקסט מוגדל יעזרו למשתמשים לבדוק את הפרטים לפני שהם מבצעים רכישה. המסך של הנייד קטן יותר, וכדי לעזור למשתמשים להתמקד כדאי לצמצם את האפשרויות בתפריט.

 • לשמור על עקביות בין מכשירים: ככל שנדרש ללקוח יותר זמן כדי להחליט על רכישה, כך גדל הסיכוי שהוא יצטרך לברר מידע ביותר ממכשיר אחד עד שהוא יגיע לשלב ביצוע העסקה. כדי לעזור לו להמשיך מהמקום שבו הפסיק, כדאי שתשמרו את האפשרויות שהוא כבר בחר.

 • לספק קישור לדף הבית: אם משתמש הגיע למבוי סתום בשלב בירור המידע, הציעו לו דרך קלה לחזור אל דף הבית ולהתחיל מחדש.

אין לכם אתר לנייד?

גם אם אין לכם אתר לנייד, Google Ads מאפשרת לכם להציג מודעות טקסט ללקוחות שמשתמשים בחיפוש Google במכשירים ניידים כמו iPhone או Android. לקוח שילחץ על מודעת הטקסט יוכל להיכנס לאתר הרגיל שלכם בדפדפן האינטרנט של המכשיר שלו.

הימנעו משימוש ב-Flash

ודאו שדף הנחיתה שלכם אינו מכיל תוכן Flash. תוכן כזה אינו נתמך במכשירי iPhone או iPad והוא נתמך ב-Android באופן חלקי בלבד. מסיבה זו, הצגה של מודעות עם תוכן Flash במכשירים ניידים תוגבל באופן אוטומטי.