איך להתאים את האתר לניידים

מדריך להתאמת האתר לנייד לשווקים פוטנציאליים בעולם

כדאי שהמשתמשים מהשוק החדש יוכלו לנווט באתר שלכם לנייד ולהשתמש בו בקלות - בין אם הם נכנסים אליו מ-iPhone או מ-Android ובין אם יש להם מכשירים ניידים אחרים.

המטרה

להגיע לכמה שיותר משתמשים בנייד בשוק החדש שלכם. לשם כך, יש ליצור אתר שמתאים לניידים ולמסכים קטנים, ולהקל על המשתמשים לנווט באתר ולקנות ממנו - בכל מקום שבו הם נמצאים.

המפתח לאתר מובייל מוצלח הוא פשטות. תמיד מומלץ להתמקד בניווט פשוט ולהבליט את האפשרויות שהעסק שלכם מציע באזור – ועל אחת כמה וכמה כשנכנסים לשוק חדש. ריכזנו כאן טיפים חשובים להתאמת אתרים לניידים.

הגודל לא קובע

המסך של הנייד אולי קטן, אבל הוא כלי רב-ערך לכל מי שנכנס לשוק פוטנציאלי במדינה אחרת. כשמעצבים את אתר המובייל לפי האופן שבו אנשים משתמשים בטלפון, חוויית השימוש באתר טובה יותר, והמשתמשים יכולים לעשות בדיוק מה שהם רוצים, מפעולה קטנה כמו להתקשר לבית העסק, ועד פעולה משמעותית יותר כמו הזמנת חופשה.

עיצוב שמתאים למכירות באינטרנט

 • הניווט צריך להיות פשוט: מומלץ לתכנן מבנה יעיל לתפריט האתר ולהקפיד שכל הפריטים יהיו גלויים, כדי שהמשתמשים לא יצטרכו לנבור בתפריט כדי למצוא את מה שהם מחפשים.

 • המידע צריך להיות נגיש: כדי שהמשתמשים יוכלו לחפש ולבחון מוצרים בקלות לפני שהם מתחייבים לרכישה, מומלץ להשתמש בתמונות מתרחבות של המוצרים.

 • תהליך הרכישה צריך להיות ברור ונוח: לחצני ניווט וקנייה צריכים להיות במיקומים מרכזיים ובולטים. אם אפשר, כדאי להשתמש בפרטי חשבון שכבר שמורים במערכת כדי לחסוך מהלקוח את טרחת ההקלדה.

 • תאפשרו ללקוחות להמשיך את הרכישה במחשב: כדאי שמשתמשים שהתחילו את תהליך הרכישה בנייד יוכלו לחזור לעגלת הקניות שלהם בקלות ממחשב כדי לבדוק את פרטי הרכישה או לסיים את התהליך.

עיצוב שמעודד פניות בטלפון

 • שיחת טלפון בקליק: לחצנים וקישורים לשיחת טלפון יאפשרו למבקרים באתר להתקשר אליכם בקלות.

 • תפריט יעיל ומצומצם: אם אתם רוצים שהמשתמשים ידעו ששיחות טלפון הן הדרך הטובה ביותר להשיג אתכם, כדאי להציג את מספר הטלפון של העסק בקישור או בלחצן בכל אחד מדפי האתר.

 • כמה שפחות הסחות דעת: עדיף להציג מבצעים והוראות אחרות רק בצידי הדף, כדי לא להסיט את תשומת הלב של המשתמשים ממספר הטלפון שלכם.

עיצוב שמתאים לטפסים ולאיסוף לידים

 • הטפסים צריכים להיות פשוטים: חשוב לאפשר גישה נוחה לטפסים, לצמצם עד כמה שאפשר את כמות הפרטים שמבקשים מהמשתמשים, ולהשתדל לא לדרוש פרטים שמסובך להקליד מהנייד.

 • לצמצם את הצורך בגלילה ובהגדלת התצוגה: הטופס צריך להתאים לשטח הזמין במסכים של מכשירים ניידים. כאשר המשתמשים נאלצים לגלול ולהגדיל את המסך, יש להם יור נטייה לטעויות.

 • את שדות הנתונים צריך לבחור בחוכמה: חשוב לבקש בטופס רק מידע שלמשתמשים יש גישה נוחה אליו, ושאתם יכולים לאמת בקלות. מומלץ להוסיף לטפסים אימות ולהציג למשתמשים שגיאות בשדות שלא מולאו.

עיצוב שמעודד ביקורים בחנות הפיזית

 • מטרת העל היא לעודד ביקורים: אם אתם רוצים לעודד אנשים להגיע לחנות פיזית שלכם, תוסיפו מפה, לחצן מיקום או סמל שמקשר ישירות לכתובת הפיזית ולשעות הפתיחה שלכם בכל אחד מדפי אתר המובייל.

 • התוכן צריך להיות ממוקד ורלוונטי: המטרה שלכם היא שהלקוחות יגיעו לחנות הפיזית, ולא רק לאתר, ולכן חשוב לייעל את הניווט בתוכן האתר ולספק את כל הפרטים שצריך כדי לשכנע אנשים לבקר בחנות הפיזית שלכם.

 • כמה שפחות הסחות דעת: מבצעים עשויים לעזור למשוך אנשים לחנות הפיזית שלכם, אבל כדאי שהם יהיו פשוטים, כדי שלא יפריעו לניווט באתר.

עיצוב שמתאים למסירת מידע ולהגברת מוּדָעוּת

 • ניווט יעיל הוא ניווט פשוט: תפריט פשוט וטקסט מוגדל יעזרו למשתמשים לבדוק את הפרטים לפני שהם מבצעים רכישה. המסך של הנייד קטן יחסית, וכדי לעזור למשתמשים להתמקד כדאי לצמצם את האפשרויות בתפריט.

 • חשוב לשמור על עקביות בין מכשירים: ככל שנדרש ללקוח יותר זמן להגיע להחלטה לגבי רכישה, כך גדל הסיכוי שהוא יחפש מידע במכשירים נוספים עד שהוא יגיע לשלב ביצוע העסקה. כדי לעזור לו להמשיך מהמקום שעצר בו, כדאי לשמור את האפשרויות שהוא כבר בחר.

 • קישורים לדף הבית מונעים תסכול: אם משתמש מגיע למבוי סתום בשלב בירור המידע, הציעו לו דרך פשוטה לחזור לדף הבית ולהתחיל מחדש.

אין לכם אתר מובייל?

גם אם אין לכם אתר מובייל (לניידים), מערכת Google Ads מאפשרת לכם להציג מודעות טקסט ללקוחות שמשתמשים בחיפוש Google במכשירים ניידים מתקדמים כמו iPhone ו-Android. לקוח שילחץ על מודעת הטקסט יוכל להיכנס לאתר הרגיל שלכם בדפדפן האינטרנט של המכשיר שלו.

בלי Flash!

לא כדאי שיהיה תוכן Flash בדף הנחיתה שלכם. תוכן כזה אינו נתמך במכשירי iPhone ו-iPad, והוא נתמך באופן חלקי בלבד ב-Android. מהסיבה הזו נגביל באופן אוטומטי הצגה של מודעות עם תוכן Flash במכשירים ניידים מתקדמים.