שאלות נפוצות

1 כללי

Market Finder הוא שירות בתשלום?

יש ל-Market Finder של Google שתי גרסאות, בסיסית ומלאה, והשימוש בשתיהן לא עולה כסף. כדי להתחיל, פשוט צריך להזין את פרטי הכניסה של חשבון Gmail קיים.

מה זה Market Finder ואיך אפשר להשתמש בו לטובת העסק?

Market Finder היא פלטפורמה חינמית ש-Google השיקה כדי לעזור לעסקים להתרחב לשווקים בינלאומיים. הפלטפורמה מחולקת ל-3 קטגוריות: מדדי שוק בהתאמה אישית שיעזרו לכם לזהות לאילו שווקים כדאי לכם למקד, הכנה של מערכות התפעול שלכם לשווקים שונים וקידום של העסק בשווקים המומלצים החדשים.

איך משתמשים ב-Market Finder?

התכנים בפלטפורמת Market Finder מחולקים ל-3 שלבים:

  • זיהוי הזדמנויות חדשות
  • תכנון של מערכות התפעול
  • קידום של העסק

בפלטפורמה תוצג לכם בקשה לספק קישור לאתר של העסק. לפי התכנים של האתר נוכל לזהות לאיזו קטגוריה אפשר לשייך את המוצר שאתם מוכרים, או את השירות שאתם מציעים. מערכת Market Finder תציג לכם המלצות לשווקים על סמך הקטגוריות האלה. אנחנו מבקשים קישור לאתר של העסק כדי להבטיח שכל שלב שיוצג לכם בפלטפורמה יותאם לעסק, בין אם אתם כבר מייצאים למספר שווקים ובין אם רק התחלתם לתכנן את השלבים הראשונים בפריצה העסקית לחו"ל. אפשר לשמור עד 3 שווקים מומלצים ברשימת המועדפים, ותוכלו לגשת אליה מתי שתרצו בחשבון Market Finder.

פלטפורמת Market Finder מתאימה לכל סוגי העסקים?

פלטפורמת Market Finder יכולה להתאים לעסקים בגדלים שונים, ממגוון תחומים, שנמצאים בשלבי צמיחה שונים.

איזה מידע משוקלל להערכות של שווקים?

המערכת ממליצה לכם על שווקים על סמך מספר גורמים, כולל מספר החיפושים החודשי הממוצע ב-Google של המוצר או השירות שאתם מציעים בשוק נתון, העלות לקליק שמפרסמים משלמים בו על מילות מפתח, כמה מסובך לעשות עסקים בשוק המדובר ונתוני הגידול השנתי ב-GDP באותו שוק. אנחנו ממשיכים לפתח את הפרופיל העסקי של כל שוק, ומוסיפים לו עוד מידע שיעזור לכם להבין אילו הזדמנויות עסקיות תוכלו למצוא בכל מדינה.

גם בעלי עסקים שכבר מייצאים לשווקים המומלצים יכולים להיעזר ב-Market Finder?

כן, כשמשתמשים ב-Market Finder עוברים תהליך שכולל שלושה שלבים. אם העסק שלכם כבר מייצא לשוק מסוים, אבל אתם מרגישים שאתם צריכים עזרה בתחומים כמו תפעול או שיווק, למשל, אפשר להשתמש במשאבים שקיימים בכלי בנושאים האלה בלי לעבור את השלבים האחרים.

כל גורם שקשור לעסק יכול לקבל גישה לחשבון (לדוגמה: חברה בת)?

לכל חשבון Market Finder יש פרטי כניסה משלו ואי אפשר להגדיר לאותו חשבון כמה משתמשים. כשפותחים חשבון לקבוצת חברות, החברות השונות ששייכות לאותה קבוצה יוכלו לגשת לכלי דרך אותו חשבון בלבד.

מה ההבדל בין הגרסה הבסיסית של Market Finder לגרסה המלאה?

כדי להשתמש בגרסה המלאה של הכלי, צריך ליצור חשבון עם פרטי כניסה. בגרסה המלאה תמצאו פירוט מלא של מדדי שוק והמלצות רלוונטיות, ותקבלו גישה לכל המדריכים, המשאבים והכלים. בנוסף, השווקים שתבחרו יישמרו במרכז שליטה מותאם אישית.

לא צריך לפתוח חשבון כדי להשתמש בגרסה הבסיסית של הכלי. בגרסה הזו תמצאו המלצות כלליות לשווקים שונים, תקבלו גישה רק לחלק מהמדריכים, המשאבים והכלים ולא יהיה לכם מרכז שליטה מותאם אישית שבו ישמרו שווקים שתבחרו.

איך מאפסים את הפרטים של העסק במערכת?

נכנסים לחשבון Gmail שלכם ועוברים למרכז השליטה. לוחצים על 'הגדרות' ומבצעים את ההוראות שמפורטות בקטע 'עריכת הסיפור של העסק'. אפשר לערוך את ההעדפות שבחרתם בשלושת השלבים של Market Finder.

אפשר להיעזר ב-Market Finder כדי ליצור קשר עם לקוחות?

Market Finder היא פלטפורמה שאפשר למצוא בה ריכוז של מידע שיעזור לכם להגיע ללקוחות חדשים ברחבי העולם. הפלטפורמה הזו לא מיועדת לביצוע עסקאות, או ליצירת קשר ישיר עם לקוחות.

אפשר להפעיל/להשבית את החשבון?

לוחצים על הכרטיסייה 'הגדרות', שם בתחתית הדף מוצג לחצן 'מחיקת החשבון שלי'. לחיצה על הלחצן הזה תגרום למחיקת כל הנתונים שהזנתם ב-Market Finder ולניתוק של הכלי מחשבון Google שלכם. לידיעתכם, לחיצה על הלחצן הזה לא תגרום למחיקה של חשבון Google שלכם, או לכל שינוי אחר בחשבון הזה.

2 תפעול

אני רוצה לבצע לוקליזציה של האתר והאפליקציה שלי. איך Google יכולה לעזור?

בדף לוקליזציה ב-Market Finder יש מקרים לדוגמה, מדריכים ומאמרים שיעזרו לכם בתהליך. יש שווקים שמעניינים אתכם? בפלטפורמה שלנו תוכלו לקרוא תובנות לגבי לוקליזציה של תכנים לאותם שווקים, או לגשת למדדי שוק רלוונטיים. בנוסף, היא כוללת קישורים לכלים ומשאבים שאפשר להשתמש בהם לביצוע לוקליזציה.

כשמרחיבים את הפעילות של העסק לשווקים חדשים בחו"ל, איך אפשר לשמור על שירות לקוחות ברמה גבוהה?

בדף שירות לקוחות ב-Market Finder מפורטות תובנות שיכולות לעזור לכם להרחיב את שירות הלקוחות, בלי לפגוע באיכות השירות שהלקוחות מקבלים.

התחלתי לייצא לשווקים חדשים ונראה לי שיש בשווקים האלה שיטות תשלום מקומיות שלא פתחתי ללקוחות כי הן לא מוכרות לי. איך אפשר לבדוק אילו אמצעי תשלום הכי פופולריים בשווקים האלה?

בדף 'תשלומים' יוצגו לכם נתונים סטטיסטיים לגבי השווקים שבחרתם ואפשרויות תשלום שרלוונטיות להם. בנוסף, אפשר לגשת ממנו לכלים שימושיים שיעזרו לכם בתחום התשלומים.

אני רוצה להתחיל לקבל תשלום באמצעי תשלום חדשים (לדוגמה: תשלום בהעברה בנקאית, תשלום דרך ארנק אלקטרוני ועוד). איך עושים את זה?

אם כבר יש לכם חשבון Google Ads (שמוקצה לו מספר לקוח של Google), נציג Google שאחראי על החשבון ישמח לספק לכם מידע נוסף על תוכנית התשלומים הבינלאומית שלנו. הנציג יכול גם לספק לכם פרטים ליצירת קשר עם ספקים של שירותי גביית תשלומים.

אין לי ניסיון במשלוח סחורות לשווקים חדשים. יש ב-Google/ Market Finder מידע על תהליכי שילוח בינלאומיים?

בדף לוגיסטיקה ב-Market Finder תמצאו מדריכים ומשאבים שיעזרו לכם להתחיל להכין את כל הצרכים הלוגיסטיים למשלוח לשווקים שונים.

אפשר למצוא ב-Google/Market Finder מידע כלשהו שכדאי לדעת כדי לבצע משלוחים של סחורות לשווקים בינלאומיים?

אם תכירו את תנאי השילוח שמשולבים בחוזי מכירות, תוכלו לצמצם את האי-ודאות לגבי השילוח גם אצלכם וגם אצל הקונים, ולהפחית את האי-הבנות האפשריות ביניכם. עיון בכללי השילוח הבינלאומי יכול לספק לכם קצת מידע בנושא.

אפשר למצוא ב-Market Finder מידע שיעזור לי להבין את החוקים ואת תקנות המס בשווקים שונים?

לפני שנכנסים לשוק חדש, חשוב להכיר את החוקים המקומיים ואת המדיניות המקומית הרלוונטית. בקטע מיסים והיבטים משפטיים תמצאו מידע בסיסי שיעזור לכם לעשות סדר בעניינים.

אני רוצה לגייס עובדים בשווקים בינלאומיים. איך Google יכולה לעזור לי?

ריכזנו מידע שימושי בנושא גיוס עובדים בשווקים חדשים כאן.

3 שיווק

Google יכולה לספק לי מידע שיעזור לי לשווק את הסחורה שלי?

בקטע שיווק העסק ב-Market Finder אפשר למצוא מידע נוסף על שיווק ופרסום.

יש ל-Google מוצרים שאפשר לפרסם בעזרתם את העסק?

אפשר להיעזר ב-Google Ads כדי להגיע ללקוחות פוטנציאליים במדינות שונות בדיוק ברגע שבו הם רוצים לקנות. בחשבון Google Ads תמצאו דוחות שמפרטים את מספר האנשים שראו את המודעות שלכם, ביקרו באתר של העסק או התקשרו אליו. אפשר ליצור בכלי הזה קמפיינים גלובליים ולהגדיר אותם כך שהם יוצגו ברשת החיפוש, ברשת המדיה ובווידאו, כדי להגיע לקהל המתאים ברגע הנכון. $[כאן]6152117549006848)$+ מוסבר איך משתמשים ב-Google Ads לפרסום בחו"ל.

יש שיטות שונות לבניית אסטרטגיית שיווק לשווקים בינלאומיים?

במדריך איך ניגשים לקמפיין בינלאומי ב-Google Ads‏ מוסבר איך מגיעים להיקף חשיפה רחב ככל האפשר של העסק באינטרנט בשווקים בינלאומיים, איך אפשר להגדיל את נפח המכירות בשווקים האלה ואיך יוצרים אצל לקוחות בשווקים האלה נאמנות למותג שתגרום להם לחזור אליכם.

איך מזהים את הקהל המתאים בשוק בינלאומי?

נשמח לעזור לכם לבחון את אסטרטגיית השיווק שלכם ולהתאים אותה לשוק חדש, כדי שתוכלו לאתר את הקהל המתאים בשוק ולהציג לו את המסר שלכם בצורה טובה. מידע רלוונטי זמין במאמר איך מגיעים לקהל המתאים בעזרת פרסום ברשת המדיה.

מה ההבדל בין מודעות לרשת החיפוש למודעות לרשת המדיה?

מערכת Google Ads מציגה מודעות בשתי רשתות מרכזיות: רשת החיפוש ורשת המדיה. שתי הרשתות יחד כוללות יותר משני מיליון אתרים, שיותר מ-90% מהגולשים באינטרנט נחשפים אליהם1. במסגרת הפרסום ברשת החיפוש, עסקים מציגים מודעות טקסט בדפים של תוצאות חיפוש. במסגרת הפרסום ברשת המדיה, עסקים מציגים מודעות מדיה ברשת של אתרים. למידע נוסף על מודעות לרשת החיפוש ומודעות לרשת המדיה.


  1. מרכז העזרה של Google Ads, "מידע על רשת המדיה של Google‏" 

איך מגדירים קמפיין לרשת החיפוש ב-Google Ads?

במדריך פרסום ברשת החיפוש - איך עושים את זה נכון? פירטנו איך יוצרים קמפיין לרשת החיפוש ב-Google Ads. קמפיין כזה יכול לעזור לכם לחשוף את העסק לכמה שיותר משתמשים שמחפשים ב-Google, לשכנע לקוחות פוטנציאליים לבצע פעולות ולנצל את תקציב השיווק שלכם בצורה הטובה ביותר.

אני רוצה ליצור קמפיין גלובלי לפרסום בווידאו - איך עושים את זה נכון?

כדי ליצור ב-Google Ads קמפיין מוצלח לפרסום בווידאו, שיספק ללקוחות פוטנציאליים בשווקים חדשים מידע על המוצר או על השירות שאתם מציעים, צריך להבין את הגורמים התרבותיים שמשפיעים על השוק ואת התנהגות המשתמשים. במדריך הזה מוסבר איך אפשר לנסות להבין את התרבות והמנהגים בכל שוק חדש, ולזהות בו את הגורמים שמשפיעים על ההחלטה לבצע רכישה. אפשר למצוא ב-Market Finder מספר משאבים שמוסבר בהם איך פונים לקהל צופים בינלאומי, איך בוחרים את פורמט הווידאו המתאים לשווקים שונים ואיך יוצרים קמפיינים מוצלחים לפרסום בווידאו.

פיתחתי אפליקציה ואני רוצה לשווק אותה לשוק הגלובלי. מה עושים?

בתור התחלה, אפשר לפרסם את האפליקציה ב-Google Play. זה תהליך פשוט שעושים בכמה לחיצות. רוצים טיפים נוספים לקידום האפליקציה בשוק הגלובלי? תוכלו למצוא כמה כאן ועוד כמה בקטע פרסום אפליקציות ב-Market Finder.

איך מודדים את ההצלחה של קמפיינים בינלאומיים?

אם רוצים להצליח בשוק הגלובלי, אחת משיטות העבודה המרכזיות שחשוב לאמץ היא מדידת ביצועים. כשנכנסים לשווקים בינלאומיים, שימוש בכלים כמו Google Analytics יכול לעזור לכם לנצל את התקציב בצורה הכי יעילה ולשפר את סיכויי ההצלחה שלכם. למידע נוסף על Analytics ומדידה.

איפה אפשר למצוא עוד מידע על Google Ads?

כל מה שאתם צריכים לדעת על Google Ads מפורט בקטע שיווק של העסק ב-Market Finder. המידע הזה זמין גם במרכז העזרה של Google Ads‏.