תכנון הלוגיסטיקה לפעילות בהולנד

המידע באדיבות Ingram Micro Commercial and Lifecycle Services

1 סקירה כללית

האתגר

הולנד ידועה בתור השער אל אירופה, וחברות זרות משתמשות בה כמיקום מועדף למרכזי הפצה ולוגיסטיקה. משתי הערים הגדולות שלה, אפשר להגיע ליותר מ-160 מיליון צרכנים בתוך 24 שעות. אם אתם מחפשים מיקום אידיאלי שממנו תוכלו לפעול בשוק האירופי, מומלץ לשקול את הולנד.

המטרה

קריאת המדריך הזה תעזור לכם להבין את ההזדמנויות הקיימות בהולנד וכיצד להפיק מהן את המקסימום. בנוסף, תקבלו מושג כללי לגבי מקומה של הולנד במאזן הכוחות העולמי ומדוע הוא משפיע על עסקים.

2 הרחבת העסק לשוק ההולנדי

כשמתכננים את אסטרטגיית ההתרחבות של העסק אל מדינה אחרת, חשוב להביא בחשבון את האקלים הנוכחי בשוק שאליו רוצים להיכנס.

הולנד משמשת כמרכז לפעילות לוגיסטיקה והפצה בבעלות זרה. אחד מהכינויים שלה הוא "השער לאירופה", ונמצאים בה כ-900 מרכזי הפצה של חברות אמריקאיות ואסייתיות.

תשתית הלוגיסטיקה המפותחת בהולנד מתאפשרת הודות לנמלי ים ברמה עולמית, נמלי תעופה במיקומים מרכזיים ורשת מודרנית של כבישים ודרכים מהירות. התשתיות ושירותי הלוגיסטיקה המעולים שהיא מציעה מספקים יתרונות רבים לחברות שצריכות עזרה בלוגיסטיקה והפצה באירופה. מאמסטרדם או רוטרדם אפשר להגיע אל יותר מ-160 מיליון צרכנים בתוך 24 שעות, ולכן הולנד היא קרש הקפיצה המושלם אל השוק האירופי.1

מבנה המיסוי של הולנד מציע יתרונות רבים, העובדים ההולנדים משכילים ודוברים מספר שפות, ואפשר למצוא במדינה שרשראות אספקה ורשתות מפיצים מפותחות. כל אלה מהווים תמריץ משמעותי לחברות רב-לאומיות גדולות כמו קוקה-קולה, IBM,‏ Huawei ו-Tommy Hilfiger להשתמש במדינה כנקודת גישה אל השוק האירופי.

alt text


 1. Invest in Netherlands 

3 עובדות מהירות והיתרונות של עשיית עסקים בהולנד

 • הולנד דורגה במקום הרביעי במדד הביצועים הלוגיסטיים של הבנק העולמי ב-2016 (הודות ליעילות והאפקטיביות של שירותי המכס, אפשרויות השינוע, התשתית הטכנולוגית, קלות ביצוע המשלוחים והעלות הנוחה שלהם).

 • המשלוחים הפנים-יבשתיים מהולנד מהווים 54% מכל משלוחי הסחר במערב אירופה. הצי ההולנדי כולל יותר מ-7,000 כלי שיט והוא הצי הגדול והמודרני ביותר באירופה.1

 • מעל 1,000 חברות אמריקאיות ואסייתיות ריכזו בהולנד את פעילות ההפצה שלהן לאירופה. מרכזי ההפצה במדינה מתפרשים על שטח של יותר מ-20 מיליון מטרים רבועים.2


 1. Holland Trade and Invest 

 2. Holland Trade and Invest 

4 מגמות בקרב לקוחות

כשמרחיבים את הפעילות לשווקים חדשים, חשוב מאוד להביא בחשבון את התנהגות הלקוחות. איך לקוחות היעד שלכם קונים בדרך כלל מוצרים? מה שיטת המשלוח המועדפת עליהם? הגורמים הבאים יעזרו לכם להבין איך המגמות בקרב לקוחות ישפיעו על ההתנהלות העסקית שלכם בהולנד.

 • אפשרות למשלוח מהיום למחר יכולה להגביר את המכירות באירופה בשיעור של עד 25%. אפשרויות למשלוח ביום ראשון, באותו יום ובערב יכולות להפחית את נטישת העגלות בשיעור של עד 15%.1

 • שיטת המשלוח המועדפת היא משלוח עד הבית.2

 • מחקרים מראים שכמעט 25% מהרכישות המקוונות בהולנד הן בקטגוריית מוצרי הצריכה.3

 • 86% מהאוכלוסייה משתמשים באינטרנט, והתמ"ג לנפש עומד על 40,900 אירו. מעל 90% ממשתמשי האינטרנט ביצעו רכישה מקוונת בשנת 2016.

 • ההולנדים מעדיפים אתרי קניות בהולנדית ושימוש באמצעי תשלום מקומיים.

 • מומלץ מאוד להציע את iDeal בתור אמצעי תשלום, מפני ש-56% מהמשתמשים מעדיפים אותו.4

 • חשוב מאוד לספק שקיפות לגבי אפשרויות המשלוח וזמני האספקה.

 • ביגוד, מוצרי אלקטרוניקה וספרים הן בין הקטגוריות הפופולריות ביותר לקניות באינטרנט.

 • מבין המכשירים הניידים שדרכם עורכים קניות, טאבלטים הם הפופולריים ביותר ואחריהם הסמארטפונים.5


 1. Web Retailer 

 2. Thuiswinkel Markt Monitor 

 3. eMarketer 

 4. eCommerce News 

 5. Tweenga solutions 

5 מודלים למילוי הזמנות

ייצוא להולנד

נמל רוטרדם הוא הנמל העמוס ביותר באירופה, ונמל אמסטרדם הוא הרביעי בגודלו באירופה: בעקבות הברקזיט, חברות מארה"ב עשויות להפוך את נמלי הולנד לנמלי הסחר האלקטרוני הפופולריים ביותר באיחוד האירופי, על חשבון בריטניה.

מילוי הזמנות בתוך האיחוד האירופי

הולנד ממוקמת גאוגרפית בין שלוש הכלכלות הגדולות ביותר באירופה (גרמניה, בריטניה וצרפת), וחצי מהשווקים הגדולים של אירופה נמצאים בטווח של כ-600 ק"מ ממנה. בזכות תשתית מפותחת של כבישים, מסילות רכבת ונתיבי מים, חברות יכולות למצוא בהולנד אפשרויות רבות שיעזרו להן לענות על ציפיות הלקוח בכל הקשור למהירות ועלויות משלוחים.

מילוי הזמנות בתוך הולנד

ואלוייק/טילבורח הוא אזור מצוין למילוי הזמנות, בזכות הנגישות הקלה שלו. כבישים מהירים רבים עוברים דרכו, וכל הולנד נמצאת ברדיוס נסיעה של שעתיים וחצי. הולנד קרובה גם אל בלגיה וגרמניה, כך שאפשר לגשת בקלות גם אל האוכלוסיות במדינות האלה.

6 שינוע

חברות תובלה לחבילות קטנות

חברות התובלה הפופולריות ביותר בהולנד הן Netherlands Post‏, DHL‏, DPD‏, GLS ו-UPS. באספקה ישירות לצרכן ולמשלוח חבילות:1

 • PostNL: נתח שוק של 55% עד 60%
 • DHL Parcel: נתח שוק של 25% עד 30%
 • DPD
 • GLS
 • UPS

חברות התובלה הבאות מחזיקות בנתח השוק הגבוה ביותר לאדם באיחוד האירופי:

חברת תובלה נתח שוק לאדם באיחוד האירופי
Royal Mail‏ 16.0%
Deutsche Post‏ 13.8%
Austrian Post‏ 9.3%
PostNL 9.2%
PostNord (SE)‏ 8.9%
PostNord (DK)‏ 8.0%
Posti‏ 6.1%
La Poste‏ 4.4%
bpost‏ 2.9%
Poste Italiane‏ 1.1%

חברות שילוח למשלוחי מטען חלקי (LTL) ומטען מלא (TL):2

 • DB Schenker
 • Kuehne + Nagel
 • MainFreight
 • Ritmo
 • Timex

 1. Authority for Consumer Markets 2016 

 2. Authority for Consumers & Markets Netherlands Parcel Scan 

7 איך מתחילים לעשות עסקים בהולנד

כשאתם שוקלים את הכניסה לשוק ההולנדי, חשוב להביא בחשבון את היתרונות והחסרונות של רישום חברה חדשה שדרכה תעשו עסקים, ולהחליט על מבנה החברה שיתאים לצרכים שלכם. צריך גם להבין מהי רשות המיסים הרלוונטית עבורכם, להירשם ברשות המיסים והמכס ולבדוק אם תצטרכו לשלם מע"מ בהולנד. כמו כן, תצטרכו לוודא שאפשר לייבא את המוצרים שלכם להולנד ולמצוא מרכז לוגיסטי וחברות תובלה שמספקות כיסוי באזורים שאליהם אתם ממקדים בהולנד, או שמספקות כיסוי בכל אירופה – אם אתם משתמשים בהולנד כמיקום לסחר בינלאומי.

ב-Market Finder תוכלו למצוא פירוט של מדד Doing Business שמפרסם הבנק העולמי. הוא מאפשר לכם לקבל מושג כללי ועוזר להבין עד כמה קל לעשות עסקים בהולנד. המדד מדרג את כל מדינות העולם בסולם של 1 עד 190, לפי 10 קריטריונים שמגדירים עד כמה קל לעסקים להקים ולנהל בהן חברה מקומית. בין היתר, נכללים קלות החיבור לחשמל, קלות קבלת האשראי והפוטנציאל למסחר בינלאומי.

כשמתחילים לסחור בשוק חדש, חשוב לדעת אילו אתגרים מצפים לכם מבחינת ניהול, רגולציה ולוגיסטיקה. Market Finder מקל עליכם להבין את הדרישות המשפטיות ואת הצרכים להקמת תשתית לוגיסטית. תוכלו למצוא גם משאבי תמיכה וכלים נוספים, כולל תובנות ומדריכים מפורטים.

alt text

Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services מספקת פתרונות לוגיסטיים שעוזרים לעסקים לספק מוצרים ללקוחות.

הערה

החומר באתר נועד כמקור למידע בלבד. כדי לקבל ייעוץ בנושאי פיננסים, מיסוי או משפט, יש לפנות אל מומחה.