איך לשמור על רמת העניין של המשתמשים באפליקציה

האתגר

פיתחתם אפליקציה לנייד ווידאתם שמשתמשים יוכלו למצוא ולהוריד אותה. השלב הבא הוא לוודא שהם ימשיכו להשתמש בה. דוח שהתפרסם לאחרונה לגבי שימור משתמשים באפליקציה מראה כי רק 10% עד 12% מהאנשים ממשיכים להשתמש באפליקציה שבעה ימים אחרי ההורדה. רק 4% עד 5% ממשיכים להיות פעילים אחרי 30 ימים.1

המטרה

לעודד משתמשים לחזור אל האפליקציה, לבצע בה פעולות ולהתקדם במורד משפך המכירות שלכם.

איך עושים את זה?

1. המעורבות באפליקציה מתחילה בחנות האפליקציות

ככל שמשתמשים יתלהבו מהרגע הראשון מהאפשרויות שהאפליקציה מציעה, כך יש סיכוי רב יותר שהיא תמשיך לעניין אותם לאורך זמן.

נניח שמישהו הגיע אל דף האפליקציה שלכם. למה שהיא תעניין אותו? אילו צרכים היא ממלאת? האם היא פותרת בעיה שבה המשתמש נתקל על בסיס קבוע?

אפליקציות מעולות הן כאלה שעושות דבר אחד בצורה מעולה: הן עוזרות למשתמשים לבצע פעולה ספציפית במהירות ובקלות. לכן צריך להדגיש את ההיבט הזה על-ידי התמקדות ביתרונות שהיא מציעה, ולאו דווקא בפיצ'רים שלה.

כדאי לבקש ממשתמשים משוב מתמשך, ואפילו לתגמל אותם עליו. בעזרת המשוב הזה אפשר לעדכן את דף האפליקציה על בסיס קבוע (וגם את האפליקציה עצמה).

דף האפליקציה צריך להבהיר למשתמש את הנקודות הבאות:

  • איך האפליקציה פועלת
  • איך היא מועילה עבורו
  • עד כמה קל או כדאי להתחיל להשתמש בה
  • עד כמה קל ליצור איתכם קשר ועד כמה אתם משיבים במהירות

2. מעקב אחר פעולות נוספות מלבד ההתקנה

כשמודדים ביצועים באתר, המדידה לא מפסיקה אחרי הביקור הראשון. כך זה צריך להיות גם באפליקציה.

אחרי שמשתמש הוריד את האפליקציה, צריך לבחון את האופן שבו הוא משתמש בה: אילו פעולות הוא מבצע באפליקציה, ואילו מהפעולות האלו הן סימן להפקת ערך בטווח הרחוק.

הגדרת מעקב

כשאתם עוקבים אחר פעולות בתוך האפליקציה שהתקבלו בעקבות קמפיין Google Ads, אתם יכולים להשתמש באפשרויות הבאות:

  • כלי הניתוח של Firebase
  • שילוב עם שרתי המערכת שלכם לניתוח נתונים בשביל Android ו-iOS
  • מעקב המרות של צד שלישי באפליקציות בשביל Android או iOS. אם אתם משתמשים בכלי מעקב של צד שלישי, חשוב לעקוב אחר כל הפעולות בתוך האפליקציה, ולא רק אחר פעולות שאפשר לשייך אל Google Ads. כך אפשר להימנע מהבדלים בנתונים המדווחים בין Google Ads לבין פתרון מעקב ההמרות של צד שלישי.

טיפ

אם אתה מקדמים אפליקציה ל-‏Android‏, כדאי לקשר את Google Ads אל Google Play. כך לא תצטרכו להשתמש בקוד כדי לעקוב אחר המרות של התקנות ורכישות מהאפליקציה.

אחרי מה לעקוב?

אירועים בתוך האפליקציה. כדי להבין טוב יותר את הביצועים הכוללים של הקמפיין ושל משפך המשתמשים, צריך להגדיר לפחות שלושה אירועים בתוך האפליקציה. לכל אירוע יש להגדיר חלון ייחוס, ועל החלון הזה להימשך תקופה ארוכה מספיק שתביא בחשבון את העיכוב הצפוי מרגע הקליק על המודעה ועד לאירוע.

ערך המרה. מעקב ערך דינמי מביא בחשבון את ההבדלים בין הערכים שמופקים מכל פעולה, וכך אפשר לקבל תמונה מדויקת יותר לגבי ההחזר על ההשקעה. צריך לזכור שהערך לא תמיד מבוסס על עסקה; הוא יכול גם להיות מבוסס על כללים. לדוגמה, אפשר לעקוב אחר ההבדלים בערך לפי שוק, או לפי המהירות שבה משתמשים מבצעים פעולה ספציפית.

3. שימוש נבון בהודעות Push

כמשתמשים בהודעות בדחיפה בצורה נכונה, הן יכולות להחזיר משתמשים אל האפליקציה. אסטרטגיה טובה לדחיפת הודעות מביאה בחשבון את אופי המשתמשים ואת הרלוונטיות של האפליקציה עבורם. על-ידי מעקב אחר פעילויות, יצירת פלחים ומיקוד הודעות Push תוכלו לשלוח תזכורות והודעות על תמריצים רק במקרים שבהם זה מתאים ורלוונטי למשתמש. אפשר למקד לפי מכשירים, פלטפורמות, משתמשים שביצעו פעולה מסוימת וכן הלאה.

4. יצירת קישורי עומק

אחת מהדרכים להגביר את המעורבות היא להבין מהם חלקי האפליקציה שאליהם יש להפנות את המשתמשים כשהם מקישים על המודעות. לאחר מכן יש ליצור קישורי עומק אל החלקים האלה באפליקציה.

לדוגמה, נאמר שאתם רוצים לשפר את שימור הלקוחות באפליקציית משחק. זיהיתם קבוצה של משתמשים משלמים שכבר אינם פעילים. המודעה יכולה להציע להם זיכוי בונוס ולהפנות אותם בעזרת קישור עומק אל דף המשחק בחנות, כדי שיוכלו להשתמש בזיכוי שלהם לקניית שדרוגי מהירות.

כשאתם מפעילים קישורים עומק אל האפליקציה, צריך להשתמש בקישורי אפליקציות בשביל Android ובקישורים אוניברסליים בשביל iOS. כך האפליקציה תהיה תואמת ל-Google ותוכלו לממש את היתרונות של חיפוש אורגני, מודעות לרשת החיפוש, Android, ‏Google Now ועוד.

הוספת האפליקציה לאינדקס מאפשרת ל-Google לסרוק אפליקציות ולהוסיף אותן אל האינדקס, בדיוק כמו אתרים. קישורי עומק לאפליקציית ה-Android מופיעים בתוצאות האורגניות של חיפוש Google, כדי שמשתמשים יוכלו לעבור ישירות לדף עם התוכן הרלוונטי באפליקציה.

טיפ

אם יש לכם מודעה לעידוד השימוש באפליקציה ואתם בוחרים לה כתובת יעד שמעבירה את המשתמש לדף ספציפי באפליקציה (קישור עומק), לחצו על בדיקת כתובת האפליקציה כדי לבדוק את הקישור במכשיר נייד באמצעות סריקת קוד QR. ודאו שהקישור פותח את האפליקציה במסך המתאים.

בדיקת קישורי עומק

5. התאמת המסרים לעידוד המעורבות באפליקציה

פרסום לא צריך להתמקד רק בעידוד הורדות — יש לו גם תפקיד חשוב בשמירה על מידת העניין של משתמשים באפליקציה ובעידוד המשתמשים לחזור אליה.

המפתח הוא להתאים את המסר. פנו אל המשתמשים על סמך מידת ההיכרות שלהם עם האפליקציה. אם הם לא פעילים, אולי הם רק צריכים תזכורת, בונוס מיוחד או הצעה שתמשוך אותם חזרה אל האפליקציה. נסו להשתמש בדברים כמו הטבות על נאמנות, ולהתאים את ההצעות אישית על סמך שווי האינטראקציות ושווי המשתמשים שאליהם אתה ממקדים. חשוב לזכור שכתובת האתר במודעה צריכה להיות קישור עומק אל האפליקציה שתעביר את המשתמשים ישירות אל הדף הרלוונטי.

כאן אנחנו מציגים דוגמה לאסטרטגיה המשמשת לניסוח מסרים. האסטרטגיה מבוססת על הפעילויות שמשתמשים ביצעו באפליקציה מקטגוריית האוכל:

עידוד מעורבות בקרב באמצעות המסר כדי
משתמשים חדשים יש לנו את מה שאתם צריכים להזכיר להם שאתם יכולים לעזור להם
משתמשים שהביעו עניין הנחה של 10% - רק בסופ"ש הקרוב לתת להם סיבה לחזור ולקנות
משתמשים משלמים שאינם פעילים הוספנו מסעדות חדשות שתוכלו לנסות להפיק ערך רב יותר מלקוחות קיימים
משתמשים שמניבים ערך רב בהזמנה הבאה הארוחה עלינו לעודד נאמנות בקרב המשתמשים החשובים שלכם

6. מדידות, בדיקות ועדכונים

נתוני המשוב של Google מספקים מגוון רחב של תובנות שיווקיות שיעזרו לכם להבין איפה ואיך אנשים משתמשים באפליקציה. כך תוכלו:

  • לזהות את מדדי הביצועים המרכזיים שהם ספציפיים לאפליקציה שלכם ולקהל שלה.
  • לבדוק, לשפר ולהתאים את האפליקציה על בסיס מתמשך, ואפילו לשנות אותה לחלוטין
  • לעדכן את האפליקציה על בסיס קבוע

זו דרך מעולה להראות למשתמשים את המחויבות שלכם ולקדם תכונות חדשות שישמרו על רמת העניין והמעורבות של המשתמשים.