SPOT-A-SHOP מתרחבת לשווקים בינלאומיים באמצעות אתר למובייל ושיווק במנועי חיפוש (SEM)

איך Google עזרה לחברת הסטארט-אפ הפינית לרשום עלייה של 500% במספר הקליקים על האתר שלה

יעדים

  • להתרחב לשני שווקים חדשים בתוך שנה
  • להפוך לשחקנית מרכזית בתחום הקמעונאות באינטרנט
  • להשיג צמיחה משמעותית (פי 10) בתוך שנתיים של פעילות

גישה

  • שיווק במנועי חיפוש (SEM) באמצעות Google Ads
  • הצבה של יעד עלות להמרה (CPA)
  • ניהול יעיל של קמפיינים במטרה לשמור על צמיחה עקבית בשווקים בינלאומיים
  • יצירת אתר רספונסיבי כדי למשוך יותר לקוחות

תוצאות

  • מספר הקליקים גדל ב-500% בפינלנד והעלות לקליק ירדה ב-30%
  • התרחבות לשני שווקים חדשים בתוך שנה מההשקה הראשונית

חברת הסטארט-אפ הפינית SPOT-A-SHOP מפעילה אתר קניות שמרכז במָקום אחד את ההנחות הכי משתלמות באינטרנט בתחום האופנה וביגוד הספורט. צוות SPOT-A-SHOP, שדוגל בגישת הניהול הרזה (lean), רצה להרחיב את מכירות החברה אל מחוץ לפינלנד. לשם כך, החברה יצרה בשביל ניידים אתר רספונסיבי (שמתאים את עצמו למכשיר שבו הוא מוצג) ושיווקה אותו במנועי חיפוש באמצעות Google Ads. התוצאה: מספר הקליקים עלה ב-500%, והחברה התרחבה לשני שווקים חדשים כבר בשנה הראשונה.

המטרה של SPOT-A-SHOP היא לעזור לצרכנים למצוא באינטרנט את העסקאות הכי משתלמות של מוצרי אופנה וביגוד ספורט. פינלנד היא מדינה קטנה, ולכן נושא הייצוא היה בעדיפות גבוהה בתוכנית של SPOT-A-SHOP כבר מאז השקת הסטארט-אפ בתפוצה ארצית ב-2015.

"מיד הבנו שהשוק הפיני ממש לא מספיק גדול בשבילנו", הסביר יֶסֶה יִלאס, מנכ"ל החברה. "מהרגע הראשון תכננו להתרחב לעוד כמה מדינות בתוך זמן קצר".

כדי לעמוד ביעד הזה, הצוות יצר תוכנית זהירה להתרחבות בינלאומית. "היכולות של Google וניתוח הנתונים שביצענו עזרו לנו להחליט בביטחון לאילו שווקים להיכנס", הסביר יִלאס. "עברנו על תוצאות של מגוון מחקרים והפקנו מהן תובנות על התנהגות צרכנים, על מגמות רחבות-היקף בתחום האופנה, על הפוטנציאל של כל שוק ועל מצב התחרות. כך יכולנו לזהות הזדמנויות בשווקים שונים".

השלב הבא היה להשיג לקוחות בשווקים האלה ברחבי העולם. לשם כך, SPOT-A-SHOP החלה לשווק את השירות שלה במנועי החיפוש. היא הציבה לעצמה יעד עלות להמרה (CPA) שתאם את התקציב שלה והשתמשה ב-Google Ads כדי למשוך את הגולשים הרלוונטיים בדיוק ברגע הנכון במסלול ההמרה שלהם, מחיפוש אחר פריט חדש ועד לרכישה שלו. "שיווק במנועי חיפוש עזר לנו להתרחב לשווקים חדשים במהירות ולהשיג הרבה לקוחות חדשים בלי לחרוג מהעלות שהקצבנו להמרה", אומר יִלאס.

ניהול העלויות שיִלאס תיאר היה גורם קריטי בהצלחתה של החברה הצעירה עד כה. "הצלחנו למזער את העלות להמרה כדי לא להגיע להוצאות שלא נוכל לעמוד בהן. החיסכון הזה עזר לנו להגדיל את העסק במהירות וביעילות. העמידה ביעד העלות להמרה אפשרה לנו להגדיל את הוצאות השיווק בכל ערוצי השיווק של Google. מכיוון שאנחנו חברת סטארט-אפ, הצעד הזה היה קריטי לתהליך ההתרחבות שלנו". עוד הוסיף ילאס: "הופתענו לטובה מכמות המשאבים, העצות והכלים ש-Google הציעה לנו בתחום הייצוא".

גורם חשוב נוסף בהתרחבותה של SPOT-A-SHOP אל מחוץ לגבולות פינלנד היה ההתאמה למובייל. אתר החברה מותאם למובייל, וקמפיינים למובייל הם חלק חשוב מאסטרטגיית השיווק שלה, משום ש-45% מהכניסות אל SPOT-A-SHOP מקורן בסמארטפונים.

"כבר בהתחלה בנינו אתר רספונסיבי, כי ההתאמה למובייל הייתה מהלך חשוב בשבילנו", אמר ילאס. "הבנו כמה חשוב שדפים ייטענו מהר בנייד, במיוחד בזירת המסחר של תחום האופנה. SPOT-A-SHOP מאפשרת לצרכנים לאתר מוצרים במחירי מציאה בתוך מגוון עצום של פריטים, ואנחנו רוצים שהם תמיד יוכלו לעשות זאת במהירות ובקלות".

האסטרטגיה הזאת השתלמה: השיווק במנועי החיפוש עזר ל-SPOT-A-SHOP להגיע ליעדים שלה כבר בשנה הראשונה להשקה. החברה התרחבה לשני שווקים חדשים, הגדילה את מספר הקליקים ב-500% ואפילו הצליחה להוריד ב-30% את העלות לקליק במגרש הביתי שלה, פינלנד.

"SPOT-A-SHOP מאפשרת לצרכנים למצוא את המציאוֹת הכי משתלמות בשלל חנויות אינטרנט בינלאומיות", סיפר ילאס. "נוכחנו לדעת שצרכנים מעריכים מאוד את המגוון העצום של המוצרים המוצעים בהנחה באתר שלנו".

"הופתענו לטובה מכמות המשאבים, העצות והכלים ש-Google הציעה לנו בתחום הייצוא". יֶסֶה יִלאס, מנכ"ל, SPOT-A-SHOP