Mükemmel video kampanyaları hazırlamanın yolları, Bölüm 3/3

Video kampanyalarının geleceği: YouTube analizlerinin daha da çok işe yaramasını sağlama

1 Genel Bakış

İnsanların internetle erişim ve etkileşim sağlama yolları değiştikçe Google, YouTube'u videoların pek çok ekranda görüntülendiği mobil odaklı bir dünyada daha iyi hale getirmek için proaktif biçimde çalışıyor.

2 Video kampanyalarının geleceği

Yeni nesil YouTube analizleri ve raporlama

Yeni bulut tabanlı ölçüm çözümü, hem YouTube reklamveren analizleri oluşturma hem de Google ile YouTube genelinde gizlilik ve güvenliği koruma anlamında en son teknolojiye sahiptir.

Bu yeni çözüm, reklamverenlerin farklı cihazlarda gösterilen kampanyalarıyla ilgili ayrıntılı YouTube analizlerine erişerek, kampanyalarının en yüksek değere sahip müşterileri üzerindeki etkisini daha iyi anlamalarına olanak tanır. Örneğin bir araba üreticisi, farklı cihazlardaki YouTube reklamlarının belirli bir kitleyi (örneğin önceden SUV alan kişiler) nasıl etkilediğini ayrıntılı olarak anlayabilir.

Kitlenize erişmek için gelişmiş yollar

Mobile geçiş

YouTube görüntülemelerinin %75'ten fazlası artık mobil cihazlarda gerçekleşiyor. Bu nedenle, kampanyaları ölçmek ve YouTube'da hedef kitlenize ulaşmak için daha iyi yollarla birlikte, farklı ekranlarda daha alakalı ve faydalı reklamlar sunmanız önemlidir.

YouTube kullanıcılarını Google arama geçmişlerine göre hedefleme

Diğer bir modern yaklaşım da reklamverenlerin YouTube kullanıcılarını Google arama geçmişlerine göre de hedeflemesine olanak tanımaktır.

Bu sayede, reklamverenler belirli bir ürün veya hizmeti aramış olan kullanıcılara yönelik reklam hedeflemesi yapabilir. Örneğin giyim alanında perakende satış yapıyorsanız Google'da kışlık paltoyla ilgili fırsatları arayan potansiyel müşterilere erişebilir ve kışlık giyim markası kampanyanızı kullanarak bu müşterilerle doğru anda etkileşime geçebilirsiniz.

Müşteri Eşleştirme ile YouTube'da en yüksek değere sahip kullanıcılarınıza erişme

İlgi çekici başka bir özellik, reklamverenlerin Müşteri Eşleştirme yardımıyla YouTube'da en yüksek değere sahip müşterilerine ulaşmak için müşteri verilerinden yararlanmasına olanak tanır. Örneğin aynı giyim perakendecisi, özel teklifler almak için mağazalarına kaydolan müşterilere erişebilir.

Faydalı bağlantılar