Mükemmel video kampanyaları hazırlamanın yolları, Bölüm 3/3

Video kampanyalarının geleceği: Google, YouTube analizlerini çok daha iyi hale getirmek için çalışıyor

1 Genel Bakış

İnsanların internetle erişim ve etkileşim sağlama yolları değiştikçe Google, YouTube'u videoların pek çok ekranda görüntülendiği mobil odaklı bir dünyada daha iyi hale getirmek için proaktif biçimde çalışıyor.

2 Video kampanyalarının geleceği

Yeni nesil YouTube analizleri ve raporlama

Önümüzdeki yıl içinde kullanıma sunulacak bulut tabanlı yeni bir ölçüm çözümü geliştiriyoruz. Bu çözüm, YouTube reklamveren analizleri oluşturmanın yanı sıra Google ile YouTube arasında gizliliği ve güvenliği korumada en son teknolojiye sahip olacak.

Bu yeni çözüm sayesinde, farklı cihazlarda gösterilen kampanyalarınızla ilgili daha detaylı YouTube analizlerine erişerek, kampanyalarınızın en yüksek değere sahip müşterileriniz üzerindeki etkisini daha iyi anlayabilirsiniz. Örneğin bir araba üreticisi, farklı cihazlardaki YouTube reklamlarının belirli bir kitleyi (örneğin önceden SUV alan kişiler) nasıl etkilediğini ayrıntılı olarak anlayabilir.

Kitlenize erişmenin gelişmiş yolları

Mobile geçiş

YouTube görüntülemelerinin %50'den fazlası artık mobil cihazlarda gerçekleşmekte. Bizler de, pek çok ekranda daha alakalı ve faydalı reklamlar sunmanızı kolaylaştırıyoruz. Bununla bağlantılı olarak, kampanyalarınızı ölçmenin ve YouTube'daki kitlenize erişmenin daha iyi yolları ortaya çıkacak.

YouTube izleyicilerini Google arama geçmişlerine göre hedefleme

YouTube'da ilk kez, zaten hedefleyebildiğiniz izleyici işlemlerinin yanı sıra, YouTube izleyicilerinizi Google arama geçmişlerine göre de hedefleyebileceksiniz.

Böylece, artık belirli bir ürünü veya hizmeti aramış olan kişilere yönelik reklam hedeflemesi yapabileceksiniz. Örneğin giyim alanında perakende satış yapıyorsanız, Google'da kışlık palto ile ilgili fırsatlar arayan potansiyel müşterilere erişebilir ve kışlık giyim markası kampanyanızı kullanarak bu müşterilerle doğru anda etkileşime geçebilirsiniz.

Müşteri Eşleştirme ile YouTube'da en yüksek değere sahip kullanıcılarınıza erişin

Sizler için, Müşteri Eşleştirme özelliğini kullanarak YouTube'da en yüksek değere sahip kullanıcılarınıza erişebilmeniz için müşteri verilerinizi kullanmanın yeni yollarını da oluşturuyoruz. Örneğin aynı giyim perakendecisi, özel teklifler almak için mağazalarına kaydolan müşterilere erişebilir.


Yararlı bağlantılar