Tracktest.eu, Google Ads ile yeni global müşteriler elde etti

Google araçları, şirketin 50 ülkeden müşteri edinmesine nasıl yardımcı oldu?

Hedefler

  • Tracktest.eu'yu uluslararası pazarlara ihraç etmek
  • Hedef işletme ve kişi kitleleri arasında marka bilinirliği oluşturmak
  • Tracktest.eu'nun yeni global kitleler arasında ilgi görmesini sağlamak

Yaklaşım

  • Hedef pazarları tespit etmek için Google Global Market Finder kullandı
  • Alakalı kitlelere reklam hedeflemesi yapmak için Google Ads kullandı
  • Google Ads ile kampanya sonuçlarını takip ve analiz etti

Sonuçlar

  • Almanya, Brezilya ve Endonezya'ya açıldı
  • Şu anda dünyanın 50 ülkesinde müşterileri var
  • Google Ads yoluyla yapılan sorguların %20'si işe dönüşüyor

İngilizce yeterlilik testleri sunan Tracktest.eu, dil becerilerini ilerletmek isteyen işletmeler ve bireyler tarafından kullanılıyor. Anavatanı Slovakya'nın sınırlarını aşmak ve TOEFL gibi tanınmış küresel oyuncularla rekabet etmek isteyen Tracktest.eu, yeni uluslararası pazarlara girmek için Google Ads'den yararlandı.

2013'te yalnızca dört çalışanla kurulan Tracktest.eu, anavatanı Slovakya'daki yeni işlerinin çoğunu kulaktan kulağa pazarlama yoluyla elde etti. Daha uzaklara açılmaya istekli olan Tracktest.eu, online İngilizce dil testi araçlarını yeni global müşterilere tanıtmanın ekonomik bir yoluna ihtiyaç duyuyordu.

Tracktest.eu, iş hacmini büyütmesine yardımcı olması için Google Ads'i seçti. Şirket, alakalı anahtar kelime aramalarına göre fırsatları karşılaştırarak doğru ülkeleri tespit etmek için, şu anda Market Finder'a dahil olan Global Market Finder'ı kullandı. Daha sonra ise, şirketin bu ülkelerdeki hedef kitleleri arasında bilinirliği artırmak için Google Ads'den faydalandı. Şirket ortağı ve CEO Braňo Pokrivčák, şunları söylüyor: "Yurtdışına açılmaya karar verdiğimizde Google Ads, ideal araçtı. Market Finder'ı kullanarak, hangi ülkeyi hedefleyeceğimizi tam olarak değerlendirebiliyoruz. Google Ads sayesinde dünyaya açılabiliyor ve her şeyi ayrıntılı şekilde ölçebiliyoruz."

Global Market Finder ve Google Ads'in, işletmelerin yeni kitleleri bulup hedeflemesine yardımcı olma becerisi sayesinde Tracktest.eu, yalnızca birkaç ay içinde kendi iş segmentindeki reklamlarda arama sonuçlarında liste başı oldu. Braňo, sonuçtan oldukça memnun: "Google Ads yoluyla aldığımız sorguların %20'si işe dönüşüyor. Bu harika bir sonuç."

Sonuç olarak Google Ads, Tracktest.eu'nun pazarlama stratejisine dahil edilmesinden bu yana, şirketin uluslararası çapta büyümesine olumlu katkılar sağlama ve bu büyümeyi şekillendirme konusunda kilit role sahip. Google Ads, şu ana kadar Tracktest.eu'nun Almanya, Brezilya ve Endonezya'da bulunan global müşterilere ulaşmasına yardımcı olarak, şirketin müşteriye sahip olduğu ülke sayısını 50'ye çıkardı.

Braňo, şu açıklamalarda bulunuyor: "Google Global Market Finder, hedef pazarları tespit etmemize yardımcı oluyor. Google Ads ise, hizmetimizin en çok ilgi gördüğü yerleri keşfetmemize olanak tanıyor. 50 ülkede ödeme yapan müşterilerimiz var ve bu sayıyı önümüzdeki yıl iki katına çıkarmayı hedefliyoruz."

Braňo özellikle Google Ads ile elde edilen fiyat/performans oranından etkilenmiş. Sonuçların anında görünür ve ölçülebilir olması da hesaba katıldığında Google'ın, Tracktest.eu'nun zirvedeki konumunu korumasına yardımcı olduğunu söylüyor.

"Google Ads yoluyla aldığımız sorguların %20'si işe dönüşüyor. Bu harika bir sonuç." Braňo Pokrivčák, Şirket Ortağı ve CEO, Tracktest.eu