Fingersoft, AdMob'la yeni düzeylere ulaştı

AdMob'un Fingersoft'un genişlemesine nasıl yardımcı olduğunu öğrenin

Hedefler

 • Global uygulama kullanıcılarına ulaşmak
 • Uygulamadan para kazanmak
 • "Hill Climb Racing" oyununun indirme sayısını artırmak

Yaklaşım

 • Basit, erişimi geniş bir platform yoluyla para kazandılar
 • Uygulama mağazası yorumlarını yönettiler
 • Reklamları oyun deneyimini tamamlayıcı hale getirdiler
 • Uygulama içi çapraz tanıtım yoluyla indirmeleri artırmak için AdMob'u kullandılar

Sonuçlar

 • Uygulama içi satın almalarla gelir elde edildi
 • AdMob'la yaklaşık %100 doluluk oranına ve iyi bir eBGBM'ye ulaşıldı
 • Doluluk oranı istikrarlı şekilde yüksek kaldı, reklam istekleri 6 ayda %500'e yakın artış gösterdi
 • Android uygulamasından elde edilen AdMob gelirinin %52'si Avrupa'dan geliyor

Mobil uygulama şirketi Fingersoft, uygulamalarından Google AdMob yoluyla para kazanıyor. Bu şekilde, tüm uygulamalarda reklam göstererek Fingersoft ürünlerini çapraz tanıtıyor. Liste başı oyun "Hill Climb Racing" Android ve iOS'ta toplam 70 milyon indirmeye ulaştı ve ilk haftasında yalnızca iOS'ta 1,5 milyon indirme elde etti.

Son gaz

Fingersoft'un kurucusu ve CEO'su Toni Fingerroos "Hill Climb Racing"i geliştirmeye başladığında, yalnızca popüler bir mobil oyun uygulaması değil aynı zamanda bir fenomen yaratmak üzere olduğunu bilmiyordu. Çıktığından bu yana "Hill Climb Racing" Android ve iOS'ta toplam 70 milyon indirmeye ulaştı ve bu sayının yaklaşık 21 milyonu oyunun iOS sürümünden geliyordu. Ücretsiz edinilebilen oyun ilk hafta yalnızca iOS'ta 1,5 milyon indirme elde etti.

Fingersoft'un mobil cihazlara yönelik tüm uygulamaları Google AdMob yoluyla para kazandırdı. Şirket, ağırlığı AdMob kurum reklamlarına veriyor. Bu reklamlar tüm Fingersoft uygulamalarında ücretsiz gösterilerek tüm Fingersoft ürünlerini çapraz tanıtmak için bir yol sağlıyor. AdMob'un reklam doluluk oranlarının yüksek ve bin gösterim başına maliyetinin (eBGBM) uygun olması, Fingersoft'un "‘Hill Climb Racing"i geliştirmek için gereken işgücüne ve kaynaklara yatırım yapmasına olanak verdi. Fingersoft'un "Hill Climb Racing"den önceki gelirinin çoğu daha önce geliştirdiği kamera uygulamalarında yayınlanan AdMob reklamlarından geliyordu. CEO Fingerroos, "Geniş bir reklam havuzu, bizim gibi geliştiricilerin doldurulmayan gösterimleri yönetme veya reklam ağının büyümemize ayak uydurup uyduramayacağı konusunda endişelenmemize gerek olmadığı anlamına geliyor,” diyor.

AdMob geliri artırır

Sıra "Hill Climb Racing" için gelir oluşturmaya geldiğinde Fingersoft, kullanıcılara Android ve iOS'un da dahil olduğu platformlarda ulaşmak isteyen reklamverenlerle bağlantı kurmak için AdMob'u bir kez daha listenin başına koydu. Fingerroos için AdMob, uygulamadan para kazanmanın ve uygulama tanıtımının temelini oluşturuyor. Toni açısından, AdMob çok mantıklı bir seçenekti, çünkü mobil uygulamalar için en büyük reklam ağıydı, on binlerce reklamvereni vardı ve geçmişte kendisine tutarlı bir gelir sağlamıştı.

Fingersoft ekibi "Hill Climb Racing" için AdMob stratejilerini ve biçimlerini basit tuttu: Şirket yalnızca banner reklamlar kullandı ve fazla rahatsız edici olmamaları için bunları sayfanın alt kısmına yerleştirdi. Oyuncular isterse jeton satın alabiliyor veya reklamları tümüyle gizleyebiliyor. Şirket, uygulamalarından elde ettiği geliri artırmak için AdMob'un yanı sıra başka mobil reklam ağları da kullanıyor, ancak AdMob'u temel taşı olarak görüyor. Fingerroos, "AdMob'un doluluk oranı %100'e yakın ve eBGBM'si çok uygun olduğundan, ücretsiz uygulamalarımızdan para kazanmak açısından AdMob bizim için gerçekten vazgeçilmez,” diyor. "Doldurulmayan gösterimler konusunda hiç endişemiz yok ve büyük indirme sayılarına kolayca erişebiliyoruz. AdMob, kısa sürede ölçeğinizi genişletmeyi ve para kazanmayı kolaylaştırıyor."

Geliri en üst düzeye çıkarın

Fingersoft, kullanıcıların memnuniyetini sürdürmek için, sosyal kanallarda ve Google Play gibi ticaret sitelerindeki yorumları dikkatle izliyor. Daha sonra uygulama, oyun kodunda buna göre ayarlamalar yapıyor. Ayrıca, kullanıcılar oyunda aldıkları sonuçları sosyal medyada paylaşabiliyor ve bu da daha fazla indirme sağlıyor.

"Hill Climb Racing"in başarısı çok sayıda oyuncuyla etkileşimde bulunmaya ve en önemli reklamcılık aracı AdMob'la belirgin bir eBGBM değeri elde etmeye dayanıyor. Jeton alımlardan ve reklamlardan elde edilen gelir Fingersoft ekibine yeni uygulamalar ve oyunlar geliştirme olanağı tanıdı. "AdMob kullanımı son derece kolay, güçlü bir platform,” diyen Fingerroos şöyle devam ediyor: "Yüksek miktarda AdMob geliri hemen akmaya başladı. Hayretler içinde kalmıştım, diğer taraftan çok memnundum, özellikle bugünkü pazarlama bütçemizin sıfır olduğunu düşünürsek.”

"Doldurulmayan gösterimler konusunda hiç endişemiz yok ve çok yüksek indirme sayılarına kolayca erişebiliyoruz. AdMob kısa sürede ölçeğinizi genişletmeyi ve para kazanmayı kolaylaştırıyor.” Toni Fingerroos, Fingersoft, Kurucu ve CEO