Global büyüme için yerel düşünün

Başarılı her yeni pazar lansmanının arkasında pazar araştırması vardır

Potansiyel olarak heyecan verici yeni bir pazara girmek her ne kadar cazip gelse de, o pazarın demografik yapısı, dili ve kültürü hakkında önceden araştırma yapmak önemlidir. Potansiyel yeni tüketicilerinizin alışkanlıklarını anlamak onların güvenini kazanmak için iyi bir yoldur. Bu, kesinlikle rakiplerinizin hep önünde olmanızı sağlar.

Söz konusu yeni pazarlar olduğunda, işinizi şansa bırakmayın

Yeni bir pazar hakkında son derece olumlu beklentileriniz var. Çok iyi. Ancak işinizi geliştirmek için buna güvenemezsiniz. Genişleme öncesinde yaptığınız pazar araştırmasının getirileri muazzam olabilir. İşin iyi tarafı, olası bir yeni pazardaki müşterilerin beğenilerini ve tutkularını keşfetmenin artık çok kolay olması.

Market Finder, potansiyel pazarları keşfetmenize olanak tanır ve önceliklerinize göre işletmeniz için ideal seçenekleri öne çıkarır. Hiçbir şey şansa bırakılmaz. Baskın tüketici eğilimlerinden hedef pazarınızdaki akıllı telefon kullanıcılarının yüzdesine kadar, işletmenizin yeni pazarlarda avantaj elde etmek için ihtiyaç duyduğu pazar araştırmasını sağlayabilir. İşletmeniz için gereken her şeyi araştırır ve inceler. Potansiyel yeni pazardaki kişi başına harcanabilir geliri, ortalama yaşı ve interneti kullanma sıklığını araştırmak için Market Finder'ı kullanın. Yeni bir pazara girmeden önce bile, Market Finder sayesinde pazar hakkında düzenli olarak bilgi edinebilir, pazarla ilgi düzeyinizi yüksek tutabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Seçici olun

Benzer iki veya üç pazardan hangisine girmenin sizin için en iyi seçenek olduğuna karar veremiyorsanız Market Finder, potansiyel pazarları araştırmanıza ve hangisine öncelik vereceğinizi belirlemenize yardımcı olur. Ülkelerdeki anahtar kelime aramalarını göstermek için dünya çapındaki internet aramalarından elde ettiği verileri kullanır, kişi başına harcanabilir geliri tahmin eder ve her anahtar kelime için pazara ve dile göre rekabet durumunu gösterir.

Dijital stratejinizi uyarlayın

Google Analytics tüm kontrolü size verir ve sitenizi, pazarlama stratejinizi veya fiyatlandırma politikanızı nasıl uyarlayacağınız hakkında kendinden emin kararlar vermenize olanak sağlar. Analytics'i, müşterileri sitenize getiren pazarlama kanallarını ve müşterilerin ürün veya hizmet satın almadan önceki davranışlarını öğrenmek için kullanabilirsiniz. Yeni pazarınızda bir sosyal platformunuz varsa, sosyal medya programınızın başarısını ölçmek için Google Analytics'i kullanın. Ayrıca sitenizdeki etkinlikle görüntülü reklamlarınızın performansı arasında bağlantı kurarak internet genelinde yüksek performanslı reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Lüks moda perakendecisi Matchesfashion.com COO'su ve İş Ortağı Ulric Jerome, Google Analytics'in elde ettikleri ciddi global büyümeye yardımcı olduğunu belirterek şunları söylüyor: "Her ülkenin kendine has bir dijital yaklaşımı var ve başarılı olabilmenizin tek yolu, dijital stratejinizi gerçekten odaklanmak istediğiniz ülkelere uyarladığınızdan emin olmak."

Tüketici eğilimlerini araştırın

Yeni bir pazara giriyorsanız, tüketici eğilimlerini araştırmak her zaman faydalıdır. Ürününüz veya hizmetiniz ile ilgili mobil eğilimleri araştırmak isterseniz, Market Finder size bunun hakkında bilgi verebilir. Market Finder, belirli bir pazardaki mobil cihaz kullanımı rakamlarını, ürün veya hizmet satın almak için akıllı telefonların kullanım sıklığıyla ilgili verileri ve akıllı telefonlarla internette gerçekleştirilen etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgiler sağlar.