The Oriental Shop, Google Ads ve Entegre Google ürünlerini kullanarak ihraç pazarını genişletti

Hedefler

  • Almanya, İngiltere ve Fransa'da bilinirliği artırmak
  • İhraç pazarını genişletmek
  • Şirketin süreç ve ürünlerini bağımsız olarak yönetmek

Yaklaşım

  • Hollanda, Almanya, İngiltere ve Fransa genelinde Google Ads kampanyaları başlatıldı
  • Artan siparişleri yönetmek üzere doğru düzeyde destek alınmasını sağlamak için Google'la çalıştı

Sonuçlar

  • Almanya, İngiltere ve Fransa'dan siparişlerde büyük artış
  • Google Ads sayesinde siteyi ziyaret eden kaliteli müşteri sayısı arttı
  • Google Analytics, Google Alışveriş ve Gmail gibi iyi entegre olan Google ürünlerinden yararlanmak, artan siparişleri yönetmek konusunda işletmeye güven verdi

Hollandalı online satış sitesi The Oriental Shop, 2013'te kurulduğu zaman Japonya ve Asya menşeli yüksek kaliteli ürünlerden oluşan seçkisini iç pazarda satmaya odaklanmıştı. Mağazanın ürün yelpazesi o kadar popüler oldu ki, kısa süre içinde Hollanda dışındaki müşteriler tarafından aranır hale geldi. Direktör Fabian Klinkenberg, potansiyel müşterilerin mağazayı bulmasını kolaylaştırmak için Almanya, Fransa ve İngiltere'de ek Google Ads kampanyaları yayınlama kararı aldı. Kısa süre içinde siparişler gelmeye başladı.

Yalnızca dört çalışanı olan Fabian, günlük operasyonlarını yönetmeyi sürdürmekle mağazasının erişimini genişletmeyi dengelemek zorundaydı. Hem online müşterilerdeki artışla başa çıkmak hem de bu müşterileri elde tutmak için bir dizi Google aracından yararlandı. Fabian, hizmet, entegrasyon ve destek bakımından Google ürünlerinden son derece memnun olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Yaptığınız ödeme karşılığında kaliteli ürün ve hizmetler alacağınızı biliyorsunuz."

The Oriental Shop, Google'dan aldığı bir aylık ücretsiz destekten sonra artan ürün talebini bağımsız olarak yönetebiliyor.

Fabian'ın The Oriental Shop'ın satış yapabileceği geniş ihraç pazarına açılma kararına, Asya ürünlerini kendisi kadar seven yeni ve büyük müşteri piyasası fazlasıyla karşılık verdi.

"Google Ads üzerinden gelen site ziyaretçilerinin kalitesi mükemmel." The Oriental Shop Direktörü, Fabian Klinkenberg