The Oriental Shop, entegre Google ürünlerini kullanarak daha fazla ülkeye ihracat yapıyor

Dünyaya açılmak isteyen Hollandalı online perakendeciye Google Ads'in nasıl yardımcı olduğunu öğrenin

Hedefler

  • Almanya, İngiltere ve Fransa'da bilinirliği artırmak
  • İhraç pazarını genişletmek
  • Şirketin süreç ve ürünlerini bağımsız olarak yönetmek

Yaklaşım

  • Hollanda, Almanya, İngiltere ve Fransa genelinde Google Ads kampanyaları başlatıldı
  • Artan siparişleri yönetmek üzere doğru düzeyde destek alınmasını sağlamak için Google'la çalıştı

Sonuçlar

  • Almanya, İngiltere ve Fransa'dan siparişlerde büyük artış
  • Google Ads sayesinde siteyi ziyaret eden kaliteli müşteri sayısı arttı
  • Google Analytics, Google Alışveriş ve Gmail gibi iyi entegre olan Google ürünlerinden yararlanmak, artan siparişleri yönetmek konusunda işletmeye güven verdi

2013'te kurulan Hollanda merkezli online perakende mağazası The Oriental Shop, Japonya ve diğer Asya ülkelerinden gelen yüksek kaliteli ürünler satıyor. Şirket ilk etapta kendi koleksiyonunu yalnızca iç pazarda satmaya odaklanmıştı. Mağazanın ürün yelpazesi o kadar popüler oldu ki, kısa süre içinde Hollanda dışındaki müşteriler tarafından aranır hale geldi. Direktör Fabian Klinkenberg, potansiyel müşterilerin mağazayı bulmasını kolaylaştırmak için Almanya, Fransa ve İngiltere'de ek Google Ads kampanyaları yayınlama kararı aldı. Kısa süre içinde siparişler gelmeye başladı.

Global pazarlara açılmaya karar verdikten sonra Fabian yeni zorluklarla karşılaştı. Yalnızca dört çalışanı vardı ve günlük operasyonlarını yönetmeyi sürdürmek ile mağazasının erişimini genişletmek arasında bir denge kurmak zorundaydı. Hem online müşterilerdeki artışı karşılamak hem de bu müşterileri elde tutmak için birçok farklı Google aracından yararlandı. Fabian hizmet, entegrasyon ve destek bakımından Google ürünlerinden son derece memnun olduğunu belirtip şunları ekliyor: "Yaptığınız ödeme karşılığında kaliteli ürün ve hizmetler alacağınızı biliyorsunuz."

The Oriental Shop, Google'dan aldığı bir aylık ücretsiz desteğin ardından, artan ürün talebini bağımsız olarak yönetebilir hale geldi.

Fabian'ın The Oriental Shop'ın satış yapabileceği geniş ihraç pazarlarına açılma kararına, Asya ürünlerini kendisi kadar seven yeni ve büyük müşteri piyasası da fazlasıyla karşılık verdi.

"Google Ads aracılığıyla gelen site ziyaretçilerinin kaliteleri oldukça yüksek." The Oriental Shop Direktörü, Fabian Klinkenberg