The Heat Company için ihracat gelirleri Google Ads ile canlanıyor

Avusturyalı şirketin global pazarlara nasıl başarıyla açıldığını öğrenin

Hedefler

  • Erişim alanını global çapta genişletmek
  • Uluslararası satışları artırmak

Yaklaşım

  • Yeni pazarlara ve kitlelere erişmek için Google Ads ve Google Analytics kullanıldı
  • İş modeli elden geçirilerek, toptan satış alanındaki müşteriler yerine son kullanıcıya odaklanıldı

Sonuçlar

  • Satışlarda hızlı artış kaydetti
  • Şu anda Avustralya, Kanada ve ABD gibi uluslararası pazarlara ürün ihraç ediyor
  • Gelirlerin %85'ini ihracattan sağlıyor

1994'te kurulan Avusturya işletmesi The Heat Company, dış mekanlarda bulunması gereken kişilere yönelik termal giysiler üretip satıyor. Şirket, daha geniş bir kitleye erişmek için Google Ads ve Google Analytics'i kullanarak uluslararası satışlarını artırdı. Şu anda, gelirlerinin %85'ini ihracattan elde ediyor.

Merkezi Avusturya'nın Altenmarkt kasabasında bulunan The Heat Company, kurulduğu günden bu yana yurt içi toptan satışlara odaklanmıştı. Ancak şirket 2007'de internet mağazalarının potansiyelinden faydalanmaya ve küresel pazara açılmaya karar verdi.

Uluslararası çapta hedeflenebilecek en iyi pazarları ve kitleleri tespit etmelerine yardımcı olması için Google Ads ve Google Analytics'i seçtiler. Şirket; satış artırıcı özellik olarak, eldivenler, taban astarları, el ve ayak ısıtıcıları, boyun ve gövde için ısı bantları dahil olmak üzere ürünlerini hiçbir kimyasal kullanmadan doğal malzemelerden üretmesine odaklandı.

Uluslararası reklam faydalı oldu ve satışlarda hızlı bir artış elde edildi. The Heat Company Direktörü Herwig Holzer, şunları söylüyor: "Google Ads, önceleri hayal bile edemeyeceğimiz müşterilere erişmemizi sağladı. Herhangi bir zamanda dünyada kış mevsiminin yaşandığı bir yer muhakkak oluyor. Üşüyen birileri daima var. Biz de özellikle bu pazarları hedefleyebiliyoruz." Şirket gerçekten de Arjantin, ABD, Kanada, Avustralya ve Moğolistan gibi uzak bölgelerin yanı sıra Avrupa çapında da hızla satış gerçekleştirdi. Bu durum, The Heat Company'nin iş modelini gözden geçirmesine ve toptan ticaret yerine bireysel müşterilere odaklanmasına neden oldu.

Bu müşterilerin uluslararası düzeyde hedeflenmesi gelirleri ciddi ölçüde etkiledi. Şu anda gelirin %85'i, dünya çapında yapılan ihracatlardan elde edilmekte. Holzer, şu ifadelerde bulunuyor: "Google Ads muhteşem. Verimli olma konusunda bize gerçekten katkı sağlıyor. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için reklam maliyetleriyle başa çıkmak genellikle oldukça zordur. Ancak Google Ads sayesinde, günün sonunda ne kadar harcama yaptığımı ve kazanç elde ettiğimi görebiliyorum."

Artık son kullanıcılara daha çok odaklanan şirket, dünya çapında henüz girmedikleri pazarları keşfetme fırsatı yakalamak için çaba gösteriyor.

"Şu anda son müşteriye çok daha fazla odaklanıyoruz. Bu da sağladığımız ürün ve hizmetleri iyileştirmemize olanak tanıyor. Google sayesinde erişim alanımızı genişletme ve markamızı tüm dünyada duyurma şansı elde ettik." Herwig Holzer, Direktör, The Heat Company