RecargaPay, Uygulama Kampanyaları sayesinde daha fazla sayıda yüksek değerli kullanıcı tarafından yükleniyor

Uygulama kampanyaları sayesinde şirketin yeni pazarlara nasıl ulaştığını öğrenin

Hedefler

  • Ön ödemeli SIM kartlar için müşterilerin kontör satın almasını sağlayan ödeme çözümüyle uygulama pazarında büyümek
  • Daha çok sayıda yüksek değerli kullanıcıyla işlemleri artırmak

Yaklaşım

  • Uygulama Kampanyalarını kullanarak teklif stratejinizi performansa göre ayarlama olanağı elde edin

Sonuçlar

  • Yatırım: +%100 bütçe artışı
  • Dönüşüm sayısında %40 artış
  • Yükleme hacminde 14 kat artış
  • Meksika ve Arjantin'de hızlı genişleme

RecargaPay, uygulaması yoluyla kredi satın alarak telefonlarına uzaktan kontör yüklemeleri için müşterilerine en hızlı ve en güvenli yolu sağlıyor. Brezilya'ya odaklanmış olan RecargaPay şimdi başlıca uygulama mağazalarında tüm Latin Amerika ülkelerine sunuluyor ve Google Play'de ortalama 4,5 yıldız puanına sahip.

Mobil ödeme portföyünde Brezilya'da lider olan RecargaPay tümüyle modüler, en gelişmiş teknolojileri barındıran bir platform oluşturdu. Şirket, güvenlikte en yüksek düzeylere ulaşarak ve Brezilya pazarının fırsatlarına ve karmaşık yönlerine uyarlanmış özel bir sahtekarlık önleme teknolojisiyle dünya genelinde referans alınır duruma geldi.

RecargaPay, müşterilerine ön ödemeli SIM kartları için kredi satın alma olanağı tanıyan bir para ekleme çözümü geliştirerek uygulama pazarında büyümeyi hedefliyordu. Bu hedefin yanı sıra şirket, uygulamasında gerçekleştirilen işlem sayısını artırmayı ve özellikle daha fazla sayıda yüksek değerli kullanıcı kazanmayı da önemsiyordu.

Dijital pazarlamasına Uygulama Kampanyalarını ekleyen RecargaPay, uygulama için öngörülen potansiyel kullanıcı sayısını artırdı.

Ayrıca, genel teklif stratejisini farklı kampanyaların performansına göre ayarlama olanağına kavuştu. RecargaPay, önemli kabul edilen (örneğin, uygulama içi dönüşümler) işlemler bazında en değerli kullanıcıları belirleyip ortaya çıkardı ve devamında kampanyalarını tümüyle optimize edebildi.

RecargaPay’in Dijital Pazarlama Uzmanı Richard Fenning, "Google'ın Uygulama Kampanyaları uygulamamıza nitelikli trafik çekmek için güçlü bir araç. Hangi aramaların ve yerleşimlerin dönüşümle sonuçlandığını izliyoruz ve bu bilgiyi teklif stratejilerimizde kullanıyoruz," diyor.

Kampanya tüm özellikleriyle etkili olmaya başladığında RecargaPay metriklerinin belirgin şekilde iyileştiğini gördü. Şirket, yatırım bütçesinde %100 ve bu bütçenin sağladığı dönüşüm sayısında %40 artış kaydetti.

RecargaPay, elde ettiği yükleme hacminin on dört kat arttığına tanık oldu. Bu düzeyde bir büyüme, hızlı bir genişlemenin yolunu açtı ve şirket Meksika ve Arjantin gibi birkaç yeni pazara girmeyi başardı. Önümüzdeki dönemlerde şirket yeni pazarlarda başka geliştirmeler de yapmayı planlıyor. RecargaPay Uygulama Kampanyalarını kullanmayı sürdürüyor ve Richard şunları ekliyor: "Uygulama Kampanyalarıyla Google, yeni kullanıcı edinmek için 1 numaralı kaynağımız haline geldi.”

"Uygulama Kampanyalarıyla Google, yeni kullanıcı edinmek için 1 numaralı kaynağımız haline geldi." Richard Fenning, Dijital Pazarlama Uzmanı, RecargaPay