Manitobah Mukluks, iç pazardan dünya pazarına açıldı

Kanada'da Kuzey Amerika yerlilerinin geleneksel ayakkabılarını üreten şirketin dünyaya açılmak için Google Ads'den nasıl yararlandığını öğrenin

Hedefler

 • Ürünleri tüm dünyaya ihraç etmek
 • Bütçe kısıtlamalarına rağmen perakende alanında online varlık oluşturmak
 • Mukluk bilinirliğini artırmak
 • Küresel bir marka oluşturmak

Yaklaşım

 • İşlerini internete taşımak için küçük başladı ve adım adım ilerledi
 • İşlerini tanıtmak ve büyümek için Google Analytics, dönüşüm izleme, sosyal medya, Google Ads ve SEO araçlarını kullandı
 • Tüketicileri mukluklar hakkında bilgilendirmek ve talebi artırmak için online platformu kullandı

Sonuçlar

 • İnternet mağazası yoluyla 45'i aşkın ülkeye ihracat yaptı
 • Doğrudan YG'nin basit ve etkin ölçümü
 • Web sitesine yapılan ziyaretlerin üçte birinden fazlası Kanada dışından
 • Online gelirlerin beşte biri Kanada dışından

Kanada'da faaliyet gösteren Manitobah Mukluks, Kuzey Amerika yerlilerinin geleneksel ayakkabıları olan mukluk ve mokaseni üretiyor. Şirket, faaliyetlerini büyütüp uluslararası müşterilere erişmek istiyordu. Küçük, kısıtlı bir bütçeyle işe başlayan bu üretici, bir online perakende platformu oluşturmak için Google Ads'den, SEO'dan ve ekonomik Google araçlarından yararlandı. Manitobah Mukluks, şu anda 45'i aşkın ülkede bulunan müşterilere el yapımı mukluk ve makosen ihraç ediyor.

15 yıllık yurt içi satış tecrübesinden sonra Manitobah Mukluks Baş Marka Yöneticisi Josh Fine, bu küçük ve geleneksel şirketi internete açıp uluslararası bir kitleye erişmeye karar verdi.

Bütçe kısıtlamaları önemli bir sorundu ve internette güçlü şekilde var olmak ulaşılması imkansız bir hedef gibi görünüyordu. Buna karşın Manitobah Mukluks, 2012'de internet mağazasını kullanıma sundu ve Google Ads kullanmaya başladı.

Küçük bir şirket olarak faaliyete başlayan ve işini internete taşımak için adım adım ilerleyen işletme, ürünlerini ve vizyonunu tanıtıp genişletmek için Google Analytics, sosyal medya, Google Ads ve SEO gibi ekonomik araçlardan faydalandı.

Josh, potansiyel müşterileri hedeflemek için Google Ads'i kullanırken tüketicileri mukluk botlar hakkında bilgilendirmek, aynı zamanda mukluk ve mokasen yapımının geleneksel yöntemlerine yeniden can vermek için web sitesinden yararlandı.

Josh, şu açıklamada bulunuyor: "E-ticaret platformlarında küçük işletmelere yönelik o kadar çok yenilik oldu ki, bütçemizin çok az bir kısmını ayırarak iyi bir müşteri deneyimi sağlayabildik. Dünyanın en iyi e-ticaret şirketleri tarafından gerçekleştirilen daha karmaşık pazarlama işlevlerinin çoğu, artık Google Ads gibi oldukça basit araçlar kullanarak küçük işletmeler tarafından da yapılabiliyor."

Web sitesi, Manitobah Mukluks'un vizyonunu paylaşmasına, genel marka bilinirliğini artırmasına ve ortak değerlere sahip küresel bir insan ağına erişmesine olanak sağladı. Fine, web sitelerinin şu ana kadar verdikleri en iyi karar olduğunu söylüyor.

Josh: "İnternet mağazanız olduğunda işletmenizi tanıtmanıza ve büyümenize yardımcı olacak birçok ekonomik araç mevcut. Analytics, dönüşüm izleme, sosyal medya, Google Ads ve SEO bunlardan bazıları."

ABD, şu anda markanın Kanada dışındaki en büyük uluslararası müşteri tabanını barındırıyor ve aynı zamanda online kullanım büyüme hızı en yüksek pazar.

"İnternette varlık göstermeseydik niş, yerel bir ürün olarak kalırdık. Bunun yerine, Kuzey Amerika yerli topluluklara destek olma ve gelenekleri hayatta tutma yönündeki vizyonumuzu paylaşan küresel bir insan ağı bulduk." Josh Fine, Baş Marka Yöneticisi, Manitobah Mukluks