Matchesfashion.com, Google Ads sayesinde lüks alışveriş deneyimini 190 uluslararası pazara taşıdı

Hedefler

  • Matchesfashion.com'u online ortama taşımak
  • Matchesfashion.com lüks alışveriş deneyimini global müşterilere ulaştırmak
  • Uluslararası pazarlara yayılmak

Yaklaşım

  • Uluslararası genişlemeyi planlamak için Tüketici Barometresi'nden yararlandılar
  • Google Ads kampanyalarını ayrı ayrı ülke ve şehirlere uyarladılar
  • Sitenin lüks deneyimini yansıtmak için Ürün Listeleme Reklamlarını kullandılar
  • Kampanyaları Google Analytics ile optimize ettiler

Sonuçlar

  • İşlerini başarıyla dünyaya yaydılar
  • Artık dünya genelinde 190 pazarda faaliyet gösteriyorlar
  • İşlerinin %70'i İngiltere dışından geliyor

Tasarım giyim ve aksesuar perakendecisi Matchfashion.com, Gucci'den Valentino'ya 400'den fazla tasarımcının ürünlerine yer vererek lüks alışveriş deneyimi sunuyor. 20 yıl boyunca sadece internet dışında faaliyet gösterdikten sonra, Google Ads ve Tüketici Barometresi'ni kullanmak, internette büyümelerini ve dünya çapında 190 pazardan müşteriler elde etmelerini sağladı.

Lüks giyim sektöründe 25 yılı aşkın tecrübesi bulunan Matchesfashion.com, internet üzerinden, Londra'daki mağazaları ve özel alışveriş tesisi aracılığıyla ve aynı zamanda uluslararası etkinliklerde faaliyet gösteriyor. Matchesfashion.com Kurucu Ortağı ve CEO'su Ruth Chapman, "Matchesfashion.com'un moda konusunda gerçekten bilgili müşterilere hitap eden lüks bir deneyim olduğunu" belirtiyor.

Wimbledon'da gerçek mekanda faaliyet gösteren bir mağaza olarak kurulan Matchesfashion.com, işini internete taşıyarak erişimini global olarak genişletmeye karar verdiğinde 20 yıldır ticaret sahnesindeydi. Yüksek kalitedeki ürünleri için doğru uluslararası kitleyi bulmak hayati önemde olduğundan, Matchesfashion.com hedeflenecek doğru pazarları belirlemek üzere Google'ın yardımına başvurdu.

İlk olarak, özelleştirilmiş Google Ads kampanyalarını yayınlayacakları pazarlara öncelik vermelerini sağlayacak analizleri uygulamak için Google'ın Tüketici Barometresi gibi ücretsiz araçlarını kullandılar. Hedeflemek için doğru konum ve kitleleri bulduktan sonra, Ürün Listeleme Reklamları, Matchesfashion.com'un sitesi aracılığıyla sunduğu lüks ürünlerin kalitesini etkili bir şekilde yansıtmasını sağladı.

Ürünlerin yüksek çözünürlüklü resimlerini Matchesfashion.com markası ve mesajının yanına yerleştirme ve ürünleri sadece görüntüleyen kullanıcıları ödeme yapan müşterilere dönüştürme olanağı sağlayan Ürün Listeleme Reklamları son derece başarılı oldu.

Kampanyaları ülkeye özel olarak uyarlamaları da performanslarında kilit rol oynadı ve tüm kampanyalar Google Analytics yardımıyla optimize edildi. Ortak ve Operasyon Direktörü Ulric Jerome, "Google Analytics'in her gün ellerinin altında olduğunu" söylüyor ve ekliyor: "Müşterilerimizin davranışlarına, bağlanmak için hangi cihazları kullandıklarına, hangi ülkeden bağlandıklarına bakabildiğimiz için, Google Analytics operasyon sorumlularımızın her gün kullandıkları bir ölçüm aracı."

Jerome sözlerine şöyle devam ediyor: "Her ülkenin kendine has bir dijital yaklaşımı var ve başarılı olabilmenizin tek yolu, dijital stratejinizi gerçekten odaklanmak istediğiniz ülkelere uyarladığınızdan emin olmak. Doğru şehirlere varana kadar, doğru ülkede doğru karşılaşmayı sağlayabilmek için öncelikle trendleri anlıyoruz ve ardından Google Ads platformu aracılığıyla çalışıyoruz."

Bu stratejinin uygulanmasının ardından uluslararası satışlarda görülen hızlı artış, stratejinin başarısının kısa sürede anlaşılmasını sağladı. Gerçekten de Matchesfashion.com bugün sitesi aracılığıyla 190 pazarda müşteriye hizmet veriyor ve siteden yapılan alışverişlerin büyük bölümü yurtdışı kaynaklı. Ulric şunları söylüyor: "Bugün itibarıyla işimiz fazlasıyla uluslararası. Satışlarımızın %70'inden fazlasını İngiltere dışına yapıyoruz."

Chapman online başarı öykülerini kısaca özetliyor: "Artık dünyanın her ülkesinde varız. Pasifik'teki en küçük adalar da dahil her yere ürün gönderiyoruz."

“Google Analytics her gün elimizin altında. Müşterilerimizin davranışlarına, bağlanmak için hangi cihazları kullandıklarına ve hangi >ülkeden bağlandıklarına bakıyoruz. Bugün itibarıyla işimiz fazlasıyla uluslararası." Ulric Jerome, Ortak ve Operasyon Direktörü, Matchesfashion.com