Intertaping, Google Ads ile %45 yurt dışı satış hacmi sağladı

İnternet üzerinden kas ve ağrı bandı satan İspanya merkezli mağazanın, Google'ın yardımıyla tüm dünyaya nasıl açıldığını öğrenin

Hedefler

  • Ürünleri yeni global kitlelere tanıtmak
  • İşletmeyi global olarak genişletmek
  • Uluslararası dağıtım ağı kurmak
  • Geliri artırmak

Yaklaşım

  • Avrupa'daki potansiyel müşterilere erişmek ve ürünlerini tanıtmak için Google Ads'den yararlandı

Sonuçlar

  • Satış hacminin %45'i yurt dışından elde ediliyor
  • İki yılda 70.000 € gelir elde edildi

İspanyol şirket Intertaping, internet üzerinden kas ve ağrı bandı satıyor. İşini İspanya dışındaki yeni pazarlara genişletmek için Google Ads'den yardım alan Intertaping'in satış hacminin %45'i artık yurt dışından geliyor.

2011 yılında İspanya'nın Valencia kentinde kurulan Intertaping, gözünü daha geniş, küresel pazar yerlerine dikmiş küçük bir şirket.

İnternet üzerinden, sporcu yaralanmalarını tedavi etmekte kullanılan popüler bir ürün olan kas ve ağrı bandı satışı yapan Intertaping, pazarını kendi ülkesinin dışına genişletme fırsatına sahipti. Intertaping, İspanya'daki satışlarının iyi gitmesiyle birlikte, lansmandan bir yıl sonra uluslararası erişimini genişletmek için Google ile birlikte çalıştı.

Google, Intertaping'in genişleme planına uygun bir seçim olarak Google Ads'i önerdi. Google Ads, sunduğu arama ağı reklamcılığı, görüntülü reklamcılık ve video reklamcılığı hizmetleriyle Intertaping'in yeni pazarlarda büyümesini sağlayacak alakalı kitleleri düşük maliyetle bulmasına ve hedeflemesine yardımcı olacaktı. Kısa süre içinde, çok açık sonuçlar elde edildi. Google Ads ile iş birliğinin ilk iki yılında, Intertaping 70.000 Euro gelire ulaştı. Satış hacminin %45'i yurt dışından gelen şirket; İtalya, Fransa ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde önemli ölçüde büyüme sağladı.

Bu başarıdan güç alan Intertaping, uluslararası bir dağıtım ağı kurdu. Şimdi bu dağıtım ağıyla 50'den fazla ülkeye ve Avrupa çapında 25.000'den fazla müşteriye sipariş gönderiyor.

Müşteri tabanını katlayarak artıran şirket, aynı zamanda faaliyet gösterdiği ülkelerde Amazon gibi devlerden de daha iyi performans gösterdiğini belirtiyor. Intertaping'in şimdiki hedefi, Avrupa'da kas ve ağrı bandı satan bir numaralı online mağaza olmak.

Google Ads'in bu küçük şirket için ideal bir çözüm olduğu kanıtlandı: Kullanımı kolay, düşük maliyetli, ölçülebilirlik düzeyi yüksek ve aynı zamanda mükemmel tavsiyeler ve destek de sunuyor.

"Teknik yardım bir harika. Kullanmayı hiç bilmiyordum ama Google Ads'den en iyi şekilde yararlanmama yardım ettiler." diyen Intertaping CEO'su Javier Martín sözlerini şöyle sürdürüyor: "Google, işletmenin temel taşı."

"Teknik yardım bir harika. Kullanmayı hiç bilmiyordum ama Google Ads'den en iyi şekilde yararlanmama yardım ettiler." Javier Martín, CEO, Intertaping