Gelato, Google Ads sayesinde dijital baskıyı dünya çapında bir kitleyle buluşturuyor

Bulut tabanlı baskı işletmesinin Google sayesinde global pazarlara nasıl açıldığını öğrenin

Hedefler

  • Dünya çapındaki milyonlarca müşteriye erişmek
  • 800 milyar dolar değerindeki baskı sektörünün verimliliğini ve sürdürülebilirliğini artırmak
  • Global bir akıllı baskı bulutu oluşturmak

Yaklaşım

  • Yeni pazarlara erişmek için Google Ads'i kullandı
  • Büyüyen mobil işletme yönetimini basitleştirmek için Google Marketing Platform'u kullandı

Sonuçlar

  • Oslo'daki merkezlerinden yeni pazarlara giriş yaptı
  • 50'den fazla ülkede varlık sağladı
  • Şu anda trafiğinin %50'sini mobil cihazlardan alıyor

Ödüllü bulut tabanlı baskı işletmesi Gelato, Oslo'daki merkezlerinden her ölçekteki işletmeye hizmetlerini sunmak için akıllı bulut tabanlı dijital baskı yöntemini kullanıyor. Şirket, satış gücü olarak Google Ads'i kullandı ve 50'den fazla ülkede başarılı bir şekilde global varlık oluşturdu.

2007'de kurulan Norveç şirketi Gelato, yalnızca üç kişiden oluşan bir dijital pazarlama ekibiyle küresel varlık oluşturdu.

800 milyar dolar değerindeki rekabetçi bir sektörde bulunan Gelato, satış gücü olarak Google Ads'i kullandı ve bulut tabanlı bir baskı hizmeti alanında faaliyet göstererek uluslararası bir müşteri ağına ulaştı. Şirket bunu, kendi baskı makinelerine ihtiyaç duymadan başardı.

Gelato, Avrupa'da işlerinin tamamını buluta aktaran ilk şirketlerden biri oldu. Bu kapsamda şirket, baskı hizmeti müşterileri ile yakınlarındaki baskı makineleri ve distribütörler arasında bağlantı sağlamak için bir yazılım platformu kullanıyor. Bu da, hizmeti küresel boyutta bir kullanıcı kitlesi için ekonomik hale getiriyor. Mobil kullanıcı deneyimine yapılan ciddi yatırım, aynı zamanda Gelato müşterilerinin, tüm baskı işlemlerini yalnızca bir telefon veya tabletle yönetip izlemelerini sağlıyor.

Gelato, küresel çapta bir kitleye erişmek ve dünyaya açılmaya devam etmek için dijital pazarlamaya güveniyor. Stratejilerinin merkezinde ise Google Ads bulunuyor. Google Ads'in sağladığı küresel erişim, zengin veriler ve ayrıntılı hedefleme sayesinde Galeto, pazardaki müşterilerin, sunduğu baskı hizmetleriyle karşılaşma olasılığını en üst seviyeye çıkarıyor. Üstelik bunu yaparken pozitif Yatırım Getirisini (YG) de koruyabiliyor.

Bu yaklaşım, Gelato'nun kendi teknolojisindeki esneklik ve çeviklikle birleşerek markanın etkileyici atılımlar yapmasını sağladı. Tamamen yeni bir pazar olan Avustralya topraklarında tek kişi bile çalıştırmadan faaliyete başlamak ve güç kazanmak da bu atılımlar arasında.

Kâr odaklı pazarlamacılar, reklam bütçelerinden en yüksek değeri elde etmek isterler. Gelato'nun global pazarlama faaliyetleri ise Oslo'da bulunan üç kişilik ekip tarafından yönetilmekte. Bu küçük grup, Google Marketing Platform'un düzinelerce cihaza göre uyarlanmış yüzlerce mesajı içeren birden fazla kampanyayı yönetme becerisinden faydalanarak, sektör lideri dönüşüm oranlarına ve oldukça başarılı düzeyde YG'ye kalıcı biçimde ulaştı.

2017 yılında, kuruluşunun 10. yıldönümünü kutlayan Gelato, her yıl iki kat büyüme sağlayan sürekli bir başarı elde etmişti. CEO ve Şirket Kurucusu Henrik Müller-Hansen, dijital bulut tabanlı baskı hizmetlerini yeni pazarlara ihraç ederken, Google ürün ve hizmetlerinin bu performansı sürdürmede kilit rol oynayacağına inanıyor. Henrik Müller-Hansen, şunları söylüyor: "Dış pazarlara açılıp Gelato'yu büyütme sürecinde satış gücümüzü Google Ads oluşturuyor."

"Dış pazarlara açılıp dünyanın dört bir yanına yayılarak Gelato'yu büyütme sürecinde satış gücümüzü Google Ads oluşturuyor.“ Henrik Müller-Hansen, CEO, Gelato