Uygulama Kampanyaları Gamebasics için başarıyı getiren bir sistem oluşturdu

Şirketin hedeflenen 10 pazarda uygulamasını başarıyla nasıl büyüttüğünü öğrenin

Hedefler

  • Yükleme başına maliyet (YBM) hedefini aşmadan yüksek bir yükleme hacmine ulaşmak
  • Yeni pazarları hedeflemek

Yaklaşım

  • Uygulama Kampanyalarını kullandılar ve YBM hedefleri belirlediler
  • Hedefleneek 10 pazar seçildi

Sonuçlar

  • 2 ayda 400.000 yükleme
  • Ortalama YBM diğer kanallardan %15 daha düşük
  • 10 markette uygulama başarılı şekilde büyüdü

Bir şirket olarak Gamebasics'in misyonu, dünyadaki tüm futbolseverlerin tuttukları takımı yönetme şansı elde etmesini ve onu zafere taşımasını sağlamak. Gamebasics bu misyonu, kullanıcılar için sosyal, basit ve ilgi çekici bir özgün oyun deneyimi sağlayarak gerçekleştirmek istedi.

Gamebasics'in amiral gemisi ürünü Online Soccer Management, 20 farklı dilde ve Brezilya, Fransa ve Almanya gibi futbolun derin köklere sahip olduğu 100'den fazla ülkede oynanan çok platformlu bir oyun.

Gamebasics henüz ulaşmadığı yeni pazarları hedeflemeye odaklanarak daha da büyümek istiyordu. Bunun yanı sıra şirket, hedeflenen bir yükleme başına maliyetle (YBM) oyun yükleme hacmini artırmayı da hedefliyordu.

Gamebasics, dijital pazarlama stratejisine Uygulama Kampanyalarını katarak her yüklemeden en iyi değeri elde etmeyi başardı. Belirlenmiş YBM hedefleriyle, Google'ın makine öğrenimi yeteneklerini kullanmak şirketin fazla mesaiye gerek kalmadan birden çok platformda çeşitli reklamlar tasarlamasını sağladı.

Gamebasics'in Kullanıcı Edinme ve Para Kazanma Müdürü Jordy Oosting, "Kısa bir test döneminden sonra, yayınladığımız tüm kampanyalar başarılı oldu. Yüksek değerli kullanıcıları kazanmanın son derece güç olduğu ülkelerdeki ulaşılması zor pazarlarda bile harika sonuçlar alıyorduk.” diyor.

Gamebasics, belirlenmiş bir süre boyunca farklı kombinasyonları test ederek, en etkili performansa sahip reklamların hangileri olduğunu belirledi ve kampanyalarının bu başarılı yönlerine odaklanmak için onları uygun şekilde optimize etti.

Ayrıca, şirket girmek istediği 10 ayrı pazar seçti ve yaklaşımını ve odağını özellikle bu bölgelerde yüklemeleri artıracak şekilde değiştirdi.

Gamebasics, Online Soccer Management oyununun aldığı yükleme sayısında yalnızca 2 ay içinde 400.000 artış gördü. Şirket, saptadığı 10 hedeflenmiş pazarda da uygulamasını başarılı şekilde büyüttü. Gamebasics bu hedeflere ulaşmayı etkili ve ölçeklenebilir bir yaklaşımla başardı, zira bu yaklaşımdan sonra ortalama YBM'si, kullandığı diğer kanallara göre %15 düştü.

"Kısa bir test döneminden sonra, yayınladığımız tüm kampanyalar başarılı oldu. Yüksek değerli kullanıcıları kazanmanın son derece güç olduğu ülkelerdeki ulaşılması zor pazarlarda bile harika sonuçlar alıyorduk.” açıklamasını yapıyor. Gamebasics'in Kullanıcı Edinme ve Para Kazanma Müdürü Jordy Oosting