FC-Moto Dinamik Arama Ağı Reklamlarıyla uluslararası erişimini beş kat arttırdı

Faaliyet gösterdiği ülke sayısını 5'ten 25'e çıkaran Alman motosiklet perakendecisinin başarı öyküsü

Hedefler

  • Uluslararası erişimi artırma
  • FC-Moto'nun dilini konuşmadığı ülkelerde satış yapma
  • Büyümeyi önemli ölçüde artırmak için mümkün olan yerlerde işlemleri otomatik hale getirme

Yaklaşım

  • Dinamik Arama Ağı Reklamları kullanıldı
  • Otomatik hedefleme özelliği etkinleştirildi
  • Otomatik teklif uygulandı
  • Dönüşüm Optimize Edici kullanıldı

Sonuçlar

  • Erişim beş ülkeden 25 ülkeye genişletildi
  • Dönüşüm %20 arttı
  • Yeni pazarlar arasında Çek Cumhuriyeti, Çin, Japonya, Malezya, Polonya, Türkiye ve Yunanistan yer alıyor

Motosiklet ekipmanı perakendecisi olan Almanya merkezli FC-Moto, 1999'da online platformda yerini aldı. Şirketin bu tarihten sonraki temel odak noktası uluslararası ölçekte büyüme kaydetmek oldu. Şirket bu hedefe ulaşmak için Dinamik Arama Ağı Reklamları kullanmaya başladı. Bu sayede, daha önce dünya genelinde 5 ülkede faaliyet gösteren şirket, pazar sayısını 25'e çıkardı.

Geniş ölçekte uluslararası kullanıcılara erişmek için şirketin, farklı dillerin konuşulduğu ülkelerde ürünlerini düşük maliyetle pazarlamanın bir yolunu bulması gerekiyordu.

"FC-Moto CEO'su Farshid Chalatbari bu konuda şunları söylüyor: "Bu iş için tahsis edilmiş bir pazarlama ekibimiz veya ajansımız yoktu. Bu nedenle, online pazarlama çalışmalarımızın ölçeğini genişletmemize yardımcı olurken otomasyondan mümkün olduğunca yararlanacak akıllı bir çözüm arayışındaydık."

FC-Moto açılmak istediği pazarları belirledikten sonra Dinamik Arama Ağı Reklamları, bu amaca ulaşması için şirketin ihtiyaç duyduğu çözümü sağladı. Farshid sözlerine şöyle devam ediyor: "Öncelikle, teslimatla ilgili maliyetleri hesaplayabilmek için nüfus, sosyal gelişim, kur riski, motosiklet kullanımının ne kadar yaygın olduğu ve mesafe gibi parametreleri dikkate alarak en uygun ihracat pazarlarını belirledik. Bu ülkeler için şirket bünyesinde dil desteğimiz olmadığından, Dinamik Arama Ağı Reklamları bize mükemmel bir çözüm sağladı. Hesap yönetimi ekibimiz, 20 ülke için daha Dinamik Arama Ağı Reklamları oluşturmamıza yardımcı oldu. Otomatik teklif, Dönüşüm Optimize Edici, dinamik reklam biçimleri ve otomatik hedefleme araçlarından yararlanarak ihracat işimizi geniş ölçekte büyütmeyi başardık."

FC-Moto şu anda Çin, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Yunanistan, Macaristan, Endonezya, İsrail, Japonya, Letonya, Litvanya, Malezya, Polonya, Romanya, Slovenya, Slovakya, Güney Kore ve Türkiye de dahil olmak üzere 25 ülkede müşterilere satış yapıyor.

Pazarlama bütçesinin yaklaşık %15'ini Dinamik Arama Ağı Reklamlarına harcayan şirket, bunun sonucunda aylık dönüşüm sayısında %20'ye kadar artış elde etti.

Farshid, araçları az bakım gerektiren teknoloji olarak tanımlıyor ve sağladıkları pazar analizlerinin özel bir avantaj sunduğunu belirtiyor.

"Dinamik Arama Ağı Reklamları daha önce reklam yayınlamadığımız pazarlarda yer bulmamıza yardımcı oldu. İhracat yolculuğumuza yeni başladık ve işimizi Google ile daha da büyütme konusunda heyecan duyuyoruz." Farshid Chalatbari, CEO, FC-Moto