Favret Mosaici, global bir SEO ve sosyal medya stratejisi kullanarak web sitesi ziyaretlerinin sayısını %45 artırdı

Google'ın, İtalyan mozaik üreticisinin marka bilinirliğini artırmasına nasıl yardımcı olduğunu öğrenin

Hedefler

  • Marka bilinirliğini İtalya'da ve dünyada artırmak
  • Site ziyaretlerinin sayısını artırmak
  • Online reklam kampanyaları geliştirmek

Yaklaşım

  • Google’ın Eccellenze in Digitale girişimini kullandı
  • Web sitesini yeni içerikle baştan tasarladı
  • SEO ve sosyal medya pazarlaması etkinliğini geliştirdi

Sonuçlar

  • Site ziyaretlerinin sayısında %45 artış
  • Uluslararası düzeyde seslenilen kişi sayısında %20 artış

İtalyan mozaik tasarımcısı ve üreticisi Favret Mosaici kendi ülkesinde geniş bir kitle tarafından biliniyordu. Ancak şirket, markanın hem ulusal hem uluslararası çapta tanınmasını istiyordu. Google'ın Eccellenze in Digitale girişiminden faydalanan şirket, web sitesini yeniden tasarladı ve daha fazla ilgi çekmek için global SEO ve sosyal medya pazarlama stratejisi geliştirdi. Sonuç olarak, web sitesi ziyaretleri yükseldi ve uluslararası düzeyde seslendikleri müşterilerin sayısı %20 oranında arttı.

1933'te İtalya'nın Pietrasanta şehrinde kurulan Favret Mosaici, doğal mermer ve Venedik emaye kullanarak kendi stüdyosunda geleneksel yolla mozaik üretmeye devam ediyor.

Fiziksel mağazada yıllardır başarıyla faaliyet gösteren şirket, ilk web sitesini 2007'de kullanıma sundu. Şirket, mozaiklerinin hem İtalya'da hem de daha geniş bir uluslararası ölçekte tanınması için son zamanlarda dijital pazarlamaya yöneldi.

Bunu başarmak için Favret Mosaici, Google'ın bireysel gereksinimleri karşılayacak şekilde uyarlanabilen ücretsiz online eğitim kursu Eccellenze in Digitale girişiminden yararlandı. Dijital program, 23 kurs başlığı altında şirkete bir dizi video eğitici sundu. Etkili ve kullanımı kolay bir web sitesinin tasarlanmasından SEO kullanımına, sosyal medya stratejilerinin geliştirilmesi ve uluslararası çapta büyümeye kadar her konuya değinildi.

Şirketin sahibi Paolo Favret, şöyle diyor: "Dijital araçlar, oldukça düşük maliyetleri ve daha geniş kitlelere erişim olanağı sunması sayesinde, özellikle mozaik tasarım gibi niş ürünlerin tanıtımında çok etkili."

Programdaki dersleri takip eden Favret Mosaici ekibi, dijital kimliklerini güçlendirmek amacıyla öncelikle web sitelerini yeniden tasarlayarak içeriği iyileştirdi. Aynı zamanda eğiticilerden yararlanarak, online reklam kampanyaları oluşturdu ve mozaiklerle ilgilenen yeni kitleleri bulup hedeflemelerine yardımcı olması amacıyla küresel SEO ve sosyal medya pazarlama stratejilerini daha da geliştirdi.

Çalışmaları karşılığını verdi. Web sitesi içeriğinin iyileştirilmesi, sitenin ziyaretçi sayısında %45 artış sağladı. Bu artış, büyük oranda sitenin sosyal medyadaki yenilenen varlığı sayesinde gerçekleşti. Favret Mosaici, aynı zamanda uluslararası ölçekte seslendiği müşteri listesini de ciddi düzeyde genişletti.

"Eccellenze in Digitale girişimi sayesinde SEO ve sosyal medya pazarlama faaliyetlerimizi önemli ölçüde geliştirerek uluslararası düzeyde seslendiğimiz müşterilerin sayısını %20 artırdık." Paolo Favret, Şirket Sahibi, Mosaici Favret