Chocolissimo global düzeydeki erişimini Google Ads sayesinde genişletti

Google Ads'in Polonyalı çikolata satıcısının uluslararası müşteri tabanını genişletmesine nasıl yardımcı olduğunu öğrenin

Hedefler

  • Satış ortağı ağları kullanmadan yeni müşterilere ulaşmak
  • Global düzeydeki erişimi genişletmek
  • Müşterilerin beklentilerini fazlasıyla karşılamayı sürdürmek

Yaklaşım

  • Google Ads kullanıldı
  • Google Ads kampanyaları belirli müşterilerle etkileşime girecek şekilde özelleştirildi
  • Müşteriler coğrafi olarak hedeflendi

Sonuçlar

  • Şirketin erişimi Almanya, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve Litvanya'yı içine alacak şekilde genişledi
  • Birleşik Arap Emirlikleri dahil global müşteriler kazandı

Online lüks çikolata satıcısı Chocolissimo, iş stratejisinin temel bir parçası olarak Google Ads'i kullanmaya başladıktan sonra, global düzeydeki erişimini genişletti. Polonya merkezli şirket, Litvanya'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne uzanan bir coğrafyada sadık müşteriler edindi.

Faaliyete geçtiği 2004 yılından bu yana Chocolissimo'nun felsefesi daima müşterileriyle özel olarak ilgilenmek ve sunduğu ürünleri aralıksız olarak müşterilerin yüksek beklentilerini karşılayacak şekilde değiştirmek oldu.

Şirket, müşterileri hedeflemeye ve şirketin internetteki varlığını artırmaya yardımcı olması için Google Ads'i seçerek iş stratejisinin temel bir parçası haline getirdi. Chocolissimo'nun E-Ticaret Müdürü Adam Jankowiak, şu açıklamayı yapıyor: "Müşterilere ulaşmamıza en çok yardım eden araç olan Google Ads sayesinde müşterilerimizi coğrafi olarak hedefleyebiliyoruz."

Chocolissimo, Google Ads'i kullanmaya başladıktan sonra global düzeydeki erişimini Birleşik Arap Emirlikleri kadar uzaktaki ülkelerden müşteri elde edecek ölçüde genişletti. "Hiç kuşkusuz, Google Ads sayesinde büyüdük" diyen Adam, Google Ads'in ek avantajlarından birinin "portallar veya satış ortağı ağları üzerinden iş bağlantıları kurmak zorunda kalmamak" olduğunu ekliyor.

Chocolissimo erişimini Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve Romanya'yı içine alacak şekilde genişletti. Adam'a göre, şirketin genişleme hedeflerine ulaşabilmesinde ve müşterilerinin beklentilerini fazlasıyla karşılayabilmesinde Google Ads önemli bir rol oynadı.

"Hiç kuşkusuz, Google Ads sayesinde büyüdük." Adam Jankowiak, E-ticaret Müdürü, Chocolissimo