Chocolissimo global düzeydeki erişimini Google Ads sayesinde genişletti

Hedefler

  • Satış ortağı ağları kullanmadan yeni müşterilere ulaşmak
  • Global düzeydeki erişimi genişletmek
  • Müşterilerin beklentilerini fazlasıyla karşılamayı sürdürmek

Yaklaşım

  • Google Ads kullanıldı
  • Google Ads kampanyaları belirli müşterilerle etkileşime girecek şekilde özelleştirildi
  • Müşteriler coğrafi olarak hedeflendi

Sonuçlar

  • Şirketin erişimi Almanya, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve Litvanya'yı içine alacak şekilde genişledi
  • Birleşik Arap Emirlikleri dahil global müşteriler kazandı

Polonyalı online çikolata satıcısı Chocolissimo, iş stratejisinin temel bir parçası olarak Google Ads'i kullanmaya başladıktan sonra, Litvanya'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne uzanan bir coğrafyada sadık müşteriler edinerek global düzeydeki erişimini genişletti.

Faaliyete geçtiği 2004 yılından bu yana Chocolissimo'nun felsefesi daima, müşterileriyle özel olarak ilgilenmek ve sunduğu ürünleri aralıksız olarak müşterilerin yüksek beklentilerini karşılayacak şekilde değiştirmek oldu.

Şirket, müşterileri hedeflemeye ve şirketin internetteki görünürlüğünü artırmaya yardımcı olması için Google Ads'i seçerek iş stratejisinin temel bir parçası yaptı.

Chocolissimo'nun E-Ticaret Müdürü Adam Jankowiak bunu şöyle açıklıyor: "Müşterilere ulaşmamıza en çok yardım eden araç olan Google Ads sayesinde müşterilerimizi coğrafi olarak hedefleyebiliyoruz."

Chocolissimo, Google Ads'i kullanmaya başladıktan sonra global düzeydeki erişimini Birleşik Arap Emirlikleri kadar uzaktaki ülkelerden müşteri elde edecek ölçüde genişletti.

"Hiç kuşkusuz, Google Ads sayesinde büyüdük" diyen Adam, Google Ads'in ek bir avantajının "portallar veya satış ortağı ağları üzerinden iş bağlantıları kurmak zorunda kalmamak" olduğunu ekliyor.

Chocolissimo erişimini Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve Romanya'yı içine alacak şekilde genişletti. Adam'a göre, şirketin genişleme hedeflerine ulaşabilmesinde ve müşterilerinin beklentilerini fazlasıyla karşılayabilmesinde Google Ads önemli bir rol oynadı.

"Hiç kuşkusuz, Google Ads sayesinde büyüdük." Chocolissimo E-Ticaret Müdürü, Adam Jankowiak