Ölçüm, uluslararası başarının anahtarıdır

Google Analytics yeni uluslararası pazarlara açılırken bütçenizden en iyi biçimde yararlanmanıza yardımcı olur ve başarılı olma şansınızı en üst düzeye çıkarır. Analytics, yeni uluslararası kitlenizi bulmanıza, tanımanıza ve bu kitleyle nasıl iletişim kuracağınızı öğrenmenize yardımcı olacak mükemmel bir araçtır.

Google Analytics'in gücü

Market Finder, en yüksek kâr potansiyeline sahip yeni uluslararası pazarları tespit etmenize yardımcı olacak. Şimdi geleceğe doğru bir adım atın ve web sitenizin hizmete girip çalışır durumda olduğu o ana, belki de dünyanın öbür tarafına geçin. Sitenizi kimler ziyaret ediyor? Sizi bir kampanya, anahtar kelime veya alan adı yönlendirmesi ile mi buldular? Sitenizdeyken neler yaptılar? Ne kadar süre geçirdiler? Ne kadar harcama yaptılar? Satın almadan önceki bir noktada siteden çıktılar mı? Nedenini merak ediyor musunuz?

Google Analytics yukarıdaki tüm bu sorulara yanıt verir. Dünyanın neresinde ticaret yapıyor olursanız olun Google Analytics, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını, dolayısıyla bunlar hakkında yapmanız gerekenleri görmenize yardımcı olur. Yaklaşık 28 milyon canlı web sitesi ile dünyanın en popüler web analizi aracıdır 1.

Alaka düzeyi her şeydir

Kullanıcılarınızın beklentilerini ne kadar çok karşılayabilirseniz o kadar iyidir. Google Analytics tam olarak bunu yapmanıza yardımcı oluyor.

Size belirli zamanlarda e-posta ile gönderilecek planlanmış raporlar ayarlayabilirsiniz.

Örneğin:

  • Kitle raporları kullanıcılarınız hakkında bilgi verir: yaş, cinsiyet, ilgi alanları, nereden geldikleri, konuştukları diller, sitenizi ziyaret etme sıklıkları ve kullandıkları cihazın mobil mi yoksa masaüstü mü olduğu

  • Edinme raporları kullanıcıları web sitenize neyin getirdiğini belirtir: pazarlama kampanyası, sosyal ağ, başka bir web sitesi veya bir arama motoruna girilen bir anahtar kelime

  • Davranış raporları web sitenizin içeriği, özellikle en çok ziyaret edilen, en çok kullanılan giriş ve ana çıkış sayfaları hakkında bilgi verir.

Yeni pazarlara açılıyorsanız, bu sayede yeni uluslararası kitlenizi bulup tanıyabilir, sonrasında en değerli ve en yüksek dönüşümü sağlayan ziyaretçilerinizi belirleyip onlara odaklanabilirsiniz.

Bu bilgiler sayesinde aşağıdakileri oluşturup sunabilirsiniz:

  • Kitlenize uygun bir online kullanıcı deneyimi
  • Ziyaretçilerinizin çoğunluğunun ilgisini çekecek özelleştirilmiş mesajlar ve kampanyalar
  • Ziyaretçilerinizin geldikleri yere veya sizi bulmak için kullandıkları arama terimine dayalı içerik
  • Aradıkları şey hakkında halihazırda bildiklerinize dayalı içerik
  • Dil, görseller ve metin bakımından bulundukları coğrafi konumla alakalı içerik

Google Analytics, neyin işe yarayıp yaramadığını ve yeni müşteriler çekip dönüşüm sağlamak için zamanınızı ve paranızı tam olarak nereye ve nasıl harcamanız gerektiğini bilmenize yardımcı olur. Bunların tümü, bütçenizden en iyi biçimde yararlanmanızı sağlar ve uluslararası çapta başarılı olma şansınızı en üst düzeye çıkarır.

Kaynaklar: