Google AdMob ile uygulamanızdan daha fazla gelir elde edin

AdMob ile daha fazla gelir elde edin: Uygulamanızın içinde, dünya çapındaki milyonlarca Google reklamvereninden gelen reklamları yayınlayın. Ayrıca çeşitli biçimler arasından uygulamanız için doğru olanı seçebilirsiniz (ör. kullanıcı deneyimini koruyan yerel reklamlar veya kullanıcıların ilgisini çeken video reklamlar). AdMob kullanmanın avantajları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Güvenilir bir iş ortağının yardımıyla işletmenizi büyütün

Google'ın reklam teknolojisiyle desteklenen AdMob, on yıldan uzun süredir milyonlarca geliştiricinin dijital işletmelerini büyütmelerine yardımcı oluyor. Dünyadaki diğer reklam platformlarına kıyasla, AdMob kullanan ve AdMob'a güvenen uygulama geliştiricilerin sayısı daha fazla.

Platformlar arası özellikleri sayesinde AdMob, başlıca tüm platformlarla birlikte kullanılabiliyor. Buna iOS ve Android'in yanı sıra Unity ve Cocos2d-x gibi önde gelen oyun motorları da dahil.

AdMob aynı zamanda Google Play'de otomatik güncellemelere olanak tanıyor. Google Play hizmetleriyle entegrasyonu sayesinde, otomatik performans iyileştirmelerini ek SDK değişiklikleri gerekmeden Android uygulamalarına aktarabiliyor.

Daha akıllıca para kazanın

Uygulamanızdan para kazanırken, doluluk oranlarını en üst düzeye çıkartıp kazançları artırmak için birden fazla reklam ağından reklam gösterme seçeneğiniz vardır. AdMob Uyumlulaştırması, birçok farklı ağı tek noktadan kolayca yönetmenize olanak tanır. AdMob ağından uyumlulaştırma işlemi gerçekleştirdiğinizde, 40'tan fazla üçüncü taraf ağı kapsayan bir gelir havuzuna erişirsiniz.

AdMob Uyumlulaştırması'ndaki reklam ağı optimizasyonu özelliği, yayıncıların uyumlulaştırma yığınlarındaki reklam ağlarından en yüksek BGBM'yi elde etmesini sağlar. Reklam ağı optimizasyonu, uyumlulaştırma sürecini optimize ederek yayıncıların en az çabayla en fazla geliri elde etmesini sağlar. Uyumlulaştırma yığınınızdan gerçek zamanlı olarak en yüksek BGBM'yi elde etmek için reklam ağı optimizasyonunu etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca AdMob sayesinde uygulamalarınızı ücretsiz olarak tanıtabilirsiniz. Ücretsiz AdMob kurum reklamları yardımıyla, mevcut kullanıcılara uygulamalarınızın (veya arkadaşlarınızın uygulamalarının) çapraz satışını yapabilirsiniz. Çapraz tanıtım kampanyası, AdMob kampanyaları çerçevesinde yayınlanan bir kampanya türüdür. Çapraz tanıtım kampanyaları, mobil uygulama yüklemelerini artırmak için oluşturulur. Yayıncılar, yeni uygulamalarının yüklenmesini sağlamak için mevcut kullanıcı tabanlarını hedefleyebilir. Bu tür kampanyalar, yüklenmesini sağlamak istediğiniz başka bir uygulamayı tanıtmak için mevcut reklam envanterinizi kullanmanıza yardımcı olur. Uygulamanızı tanıtmak için çapraz tanıtım kampanyası kullandığınızda, AdMob uygulamanızı yalnızca bizzat yüklememiş olan kullanıcılara tanıtır. Kullanıcının cihazında yüklü olan işletim sistemine göre özel olarak seçilmiş reklam öğeleri gösterilir.

AdMob Kampanyaları aracılığıyla, doğrudan reklamverenlerle yaptığınız anlaşmalar kapsamındaki reklamları yayınlayarak da para kazanabilirsiniz.

Kolay otomasyon

AdMob sayesinde, kendi para biriminizde hızlı ve güvenilir şekilde ödeme alabilirsiniz. Üstelik havale ücreti de kesilmez. Ayrıca SDK hızla yüklenebildiğinden ve platform kullanımı için standart ücret alınmadığından, bu platform hem kolayca kullanılır hem de ücretsizdir.

Kullanıcılarınızı anlayın

AdMob uygulamalarınızı Firebase'e bağlayarak sınırsız analizlere ücretsiz olarak erişebilir, böylece işletmenizle ilgili daha isabetli kararlar verebilirsiniz. Firebase Analytics ile Android ve iOS uygulamalarınızla ilgili analizler elde edin. Kullanıcıları segmentlere ayırmak için Firebase'de kitleler oluşturun ve en fazla kazancı hangi kullanıcılardan sağladığınızı öğrenmek amacıyla raporları inceleyin.