Yerelleştirmenin Test Edilmesi ve Uygulanması

Yerelleştirilmiş uygulamanızı test edin

Uygulamanızı, Uygulamanızı hedef pazarlarınızdaki en yaygın cihaz marka ve modellerinde test edin. Kullanıcı arayüzünü format ve sunum açısından ayrıntılı olarak kontrol edin. Hedef pazarın dilini anadili olarak konuşan kişilerden uygulamayı gözden geçirmelerini isteyin.

Bir beta testi yapın

Uluslararası kullanıcılardan gerçek geri bildirimler almak için, lansman öncesinde kilit ülkelerde bir beta sürüm planlaması yapın.

Uluslararası pazarlama için plan yapın

Bir Evrensel Uygulama Kampanyası (UAC) ve lansmandan itibaren ülkeye özel pazarlama kampanyası yayınlamaya hazırlanın. Web siteleri veya pazarlama materyallerine yönelik yerelleştirilmiş rozetler oluşturmak için Google Play rozet oluşturma aracını kullanın. Tanıtım materyali için yeni yerelleştirme çalışmasından ekran görüntüleri alarak yeni cihaz görselleri hazırlayın.

Lansman sonrasında uluslararası kullanıcıları destekleyin

Kullanıcıları etkileyebilecek sorunları tespit etmek için aldığınız puanları, uygulamanız hakkındaki yorumları ve indirme istatistiklerinizi takip edin. Mümkünse dile özel kullanıcı grupları veya forumları oluşturmayı düşünün.

Kullanıcı yorumlarına göz atın ve bunları yanıtlayın

Kullanıcıların uygulamanız hakkında ne düşündüklerini öğrenin ve yorumları yanıtlayarak, test sırasında gözünüzden kaçırdığınız her türlü sorunu anında ele alın.

Google Play Store giriş denemeleri yapın

Play Store'daki girişinize yeni pazarlardan yapılan ziyaretler artmaya başladığında, hangi metin ve grafiklerin en iyi performansı gösterdiğini görmek için denemeler yapın. Aynı anda en fazla 5 deneme yapabilirsiniz.

İpucu

Önemli pazarlar hakkında veriler ve analizlerle yeni pazarlara açılma konusunda size ayrıntılı bir şekilde yol gösterecek Going Global Playbook başlıklı çalışmayı edinin.