Tracktest.eu zdobywa nowych klientów z całego świata dzięki Google Ads

Cele

  • Rozszerzenie działalności tracktest.eu na rynki międzynarodowe
  • Budowanie świadomości marki u odbiorców docelowych (firm i klientów indywidualnych)
  • Zdobywanie przez tracktest.eu uwagi nowych grup odbiorców globalnych

Podejście

  • Skorzystanie z usługi Market Finder, by wyznaczyć rynki docelowe
  • Wykorzystanie Google Ads do kierowania reklam na odpowiednie grupy odbiorców
  • Śledzenie i przeanalizowanie wyników kampanii dzięki Google Ads

Wyniki

  • Rozszerzenie działalności na Niemcy, Brazylię i Indonezję
  • Klienci w 50 krajach na całym świecie
  • 20% zapytań pochodzących z Google Ads skutkuje skorzystaniem z oferty firmy

Tracktest.eu oferuje internetowe testy sprawdzające znajomość języka angielskiego. Z usług firmy korzystają przedsiębiorstwa i klienci indywidualni, którzy chcą poprawić swoje umiejętności językowe. Aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów spoza Słowacji i konkurować z poważnymi światowymi graczami takimi jak TOEFL, firma Tracktest.eu skorzystała z Google Ads, by dotrzeć do nowych klientów na rynku międzynarodowym.

Tuż po założeniu w 2013 roku firma Tracktest.eu miała zaledwie czterech pracowników. Większość nowych zleceń zdobyła w swoim kraju, Słowacji, z polecenia zadowolonych klientów. Firma chciała się rozwijać, dlatego potrzebowała taniego sposobu na promowanie swojego narzędzia do sprawdzania znajomości języka angielskiego wśród potencjalnych klientów z całego świata.

Do pomocy w rozwijaniu działalności firma Tracktest.eu wybrała Google Ads. Skorzystała z Narzędzia analizy rynków, obecnie składnika usługi Market Finder, by dowiedzieć się, na jakie kraje warto kierować reklamy. Porównała w tym celu możliwości rozwoju na podstawie wyszukiwań odpowiednich słów kluczowych, a potem użyła Google Ads, by zwiększyć świadomość marki wśród docelowej grupy odbiorców w tych krajach. „Gdy zdecydowaliśmy się wejść na rynki zagraniczne, usługa Google Ads była dla nas idealnym rozwiązaniem” – mówi współwłaściciel i dyrektor generalny, Braňo Pokrivčák. „Dzięki usłudze Market Finder od Google jesteśmy w stanie dokładnie określić, na które kraje warto kierować reklamy. Usługa Google Ads pozwala nam na globalny rozwój i zapewnia dokładne pomiary.

Dzięki pomocy Narzędzia analizy rynków i Google Ads w znajdowaniu docelowych odbiorców i kierowaniu na nich reklam firma Tracktest.eu już po kilku miesiącach zaczęła zajmować czołowe pozycje w sekcji reklam obok wyników wyszukiwania związanych z jej segmentem biznesowym. Braňo jest bardzo zadowolony z wyniku: „20% zapytań pochodzących z Google Ads skutkuje skorzystaniem z naszej oferty – to rewelacyjny wynik”.

Włączenie usługi Google Ads do strategii marketingowej firmy Tracktest.eu odegrało kluczową rolę w rozszerzeniu działalności firmy na rynki międzynarodowe. Jak do tej pory usługa Google Ads pomogła Tracktest.eu dotrzeć do klientów w Niemczech, Brazylii i Indonezji, dzięki czemu łączna liczba krajów, w której firma ma swoich klientów, osiągnęła 50.

Braňo tłumaczy: „Narzędzie analizy rynków Google pomaga nam wskazać rynki docelowe. Potem Google Ads pozwala nam sprawdzić, gdzie zainteresowanie naszą usługą jest największe. Obecnie mamy klientów w 50 krajach. W przyszłym roku chcemy podwoić tę liczbę.

Braňo jest pod dużym wrażeniem stosunku ceny do skuteczności, jaką udało się osiągnąć przy użyciu Google Ads, jak również tego, że wyniki pojawiają się od razu i można je zmierzyć. Według niego wszystko to przyczynia się do świetnych wyników firmy.

„20% zapytań pochodzących z Google Ads skutkuje skorzystaniem z naszej oferty – to rewelacyjny wynik”. Braňo Pokrivčák, współwłaściciel i dyrektor generalny, Tracktest.eu