The Oriental Shop rozszerza rynek eksportowy dzięki zintegrowanym usługom Google

Dowiedz się, jak usługa Google Ads pomogła temu holenderskiemu sklepowi online wejść na globalne rynki

Cele

  • Zwiększenie świadomości marki w Niemczech, Anglii i Francji
  • Rozszerzenie rynku eksportowego
  • Niezależne zarządzanie procedurami firmy i jej produktami

Podejście

  • Uruchomienie kampanii Google Ads w Holandii, Niemczech, Anglii i Francji
  • Współpraca z Google w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu pomocy przy zarządzaniu większą liczbą zamówień

Wyniki

  • Ogromny wzrost liczby zamówień z Niemiec, Anglii i Francji
  • Znaczny wzrost wizyt na stronie internetowej przez klientów wysokiej jakości dzięki Google Ads
  • Korzystanie z dobrze zintegrowanych usług Google takich jak Google Analytics, Zakupy Google i Gmail dało sprzedawcy wiarę w to, że będzie w stanie obsłużyć zwiększającą się liczbę zamówień

Otwarty w 2013 roku holenderski sklep The Oriental Shop sprzedaje wysokiej jakości produkty z Japonii i innych krajów azjatyckich. Na początku firma skupiała się wyłącznie na sprzedaży lokalnej. Oferta produktowa okazała się tak popularna, że wkrótce zainteresowali się nią klienci spoza Holandii. Aby ułatwić potencjalnym klientom odnalezienie sklepu, jego kierownik, Fabian Klinkenberg, zdecydował się uruchomić dodatkowe kampanie Google Ads w Niemczech, Francji i Anglii. Wkrótce potem sprzedaż znacznie wzrosła.

Po podjęciu decyzji o wejściu na rynki globalne Fabian Klinkenberg musiał się zmierzyć się z nowymi problemami. Miał zaledwie czterech pracowników, więc musiał pogodzić rozszerzanie zasięgu sklepu z jego codziennym funkcjonowaniem. Korzystał z wielu narzędzi Google, by zarządzać obsługą zwiększającej się liczby klientów i ich utrzymać. Mówi, że jest bardzo zadowolony z usługi, jej integracji i pomocy, jaką otrzymał od Google: „To z pewnością pieniądze wydane na wysokiej jakości produkty i usługi”.

The Oriental Shop jest w stanie samodzielnie zarządzać zwiększonym popytem na produkty zaledwie po miesiącu bezpłatnej pomocy Google.

Decyzja Fabiana, by wejść na większy rynek eksportowy, doprowadziła do pozyskania wielu międzynarodowych klientów, którzy kochają azjatyckie produkty tak samo jak on sam.

„Dzięki Google Ads jakość klientów odwiedzających stronę jest rewelacyjna”. Fabian Klinkenberg, kierownik The Oriental Shop