Przychody The Heat Company z eksportu rosną dzięki Google Ads

Dowiedz się, jak austriacka firma z powodzeniem rozwinęła działalność na światowych rynkach

Cele

  • Rozszerzenie zasięgu na cały świat
  • Zwiększenie sprzedaży na świecie

Podejście

  • Wykorzystanie Google Ads i Google Analytics w celu wejścia na nowe rynki i dotarcia do odbiorców
  • Przebudowa modelu biznesowego w celu skupienia się na użytkowniku końcowym zamiast na klientach hurtowych

Wyniki

  • Szybki wzrost sprzedaży
  • Teraz firma eksportuje produkty na rynki pozakrajowe, w tym do Australii, Kanady i USA
  • 85% przychodu pochodzi z eksportu

Założona w 1994 roku austriacka firma The Heat Company produkuje i sprzedaje odzież termiczną dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Wykorzystując Google Ads i Google Analytics w celu dotarcia do szerszego grona odbiorców, firma zwiększyła sprzedaż na rynku globalnym do tego stopnia, że teraz 85% jej przychodu pochodzi z eksportu.

Firma The Heat Company (z siedzibą w Altenmarkt w Austrii) od założenia skupiała się na sprzedaży krajowej prowadzonej za pomocą handlu hurtowego. W 2007 roku postanowiła wykorzystać potencjał swojego sklepu internetowego i rozszerzyć zasięg na rynek globalny.

Firma skorzystała z usług Google Ads i Google Analytics, by określić, na które rynki i odbiorców na świecie warto kierować reklamy. Firma postanowiła wyróżnić się tym, że jej produkty – rękawiczki, wkładki do butów, ocieplacze na ręce i nogi, a także plastry grzejące na szyję i tułów – są wytwarzane z naturalnych materiałów bez użycia substancji chemicznych.

Reklamy globalne się opłaciły, przyczyniając się do szybkiego wzrostu sprzedaży. „Usługa Google Ads pomogła nam dotrzeć do klientów, którzy wydawali się poza naszym zasięgiem” – mówi Herwig Holzer, dyrektor The Heat Company. „Na świecie zawsze gdzieś jest zima i zawsze komuś jest zimno, a teraz możemy kierować reklamy właśnie na te rynki”. Firma szybko zaczęła sprzedawać swoje produkty w odległych miejscach, takich jak Argentyna, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia czy Mongolia, a także w całej Europie. Miało to wpływ na zmianę modelu biznesowego firmy The Heat Company. Zdecydowano się przenieść uwagę z klienta hurtowego na klienta detalicznego.

Kierowanie reklam na takich klientów na całym świecie miało znaczny wpływ na przychody – dzisiaj 85% pochodzi z eksportu na rynek globalny. „Google Ads to świetna usługa” – mówi Holzer. „Dzięki niej jesteśmy skuteczni. Małym i średnim firmom często trudno jest ponosić koszt reklam. Teraz widzę, ile wydaję i ile przynosi to zysku”.

Firma może się teraz bardziej skupiać na kliencie końcowym i dalej pracuje nad możliwościami rozwoju na nowych rynkach na całym świecie.

„O wiele bardziej skupiamy się teraz na kliencie końcowym, dzięki czemu rozwijamy nasze produkty i usługi. Dzięki Google mamy szansę rozszerzyć nasz zasięg i zbudować obecność na całym świecie”. Herwig Holzer, dyrektor, The Heat Company