Packhelp: Kreatywne myślenie i nieszablonowe opakowania – droga do sukcesu

Cele

  • Zwiększenie świadomości o firmie i jej ofercie wśród potencjalnych klientów, czyli małych i średnich przedsiębiorstw
  • Zwiększenie bazy klientów w Polsce i w Europie

Podejście

  • Zdefiniowanie grupy docelowej i jej preferencji z pomocą Google Ads
  • Lokalizacja kampanii na rynki zagraniczne

Wyniki

  • Dziesięciokrotny wzrost liczby klientów w przeciągu 2 lat
  • Obniżenie kosztów akwizycji klienta o 30%
  • Wzrost liczby i wartości zamówień na wielu rynkach

Firma Packhelp silnie zaznaczyła swoją obecność na rynku opakowań odpowiadając na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw z całej Europy i dostarczając spersonalizowane produkty.

O firmie

Firma Packhelp powstała w 2016 r., gdy kilkoro młodych przedsiębiorców dostrzegło lukę na rynku opakowań i zajęło się rozwijaniem swojego pomysłu. Zaledwie dwa lata później Packhelp dostarcza swoje produkty na rynki całej Europy! Dynamiczny sposób działania i nieszablonowe myślenie przyniosły firmie uznanie klientów i biznesowe nagrody. Dzięki Packhelp małe i średnie przedsiębiorstwa mogą w ciągu dwóch tygodni otrzymać zaprojektowane przez siebie opakowania, a minimalna wielkość zamówienia to tylko 30 sztuk.

Wyzwanie

Właściciele firmy wiedzieli, że ich sukces zależy od skali dotarcia z ofertą opakowań do przedsiębiorstw, które potrzebują takiej usługi. Klienci polecali firmę swoim znajomym, ale grupa nowych odbiorców była wciąż zbyt mała. Jak sprawić, aby klient planujący produkcję dowiedział się, że Packhelp może szybko, sprawnie i w przystępnej cenie dostarczyć wyprodukowane specjalnie dla niego opakowania?

Rozwiązanie problemu

Odpowiedź na to pytanie pojawiła się w naturalny sposób. Jak mówią sami właściciele firmy, dorastali wraz z internetem, dlatego też decyzja, aby swój biznes oprzeć o model e-commerce, była prosta. Wiedzieli, że większość przedsiębiorców, mówiąc: internet, myśli: Google – jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć albo coś kupić, zaczynasz od wyszukiwarki. Podjęcie współpracy z Google i korzystanie z Google Ads było więc oczywistym wyborem. To była świetna decyzja – precyzja narzędzi Google Ads okazała się doskonałą pomocą w pozyskiwaniu nowych klientów, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Rezultaty

W ciągu dwóch lat współpracy z Google Ads liczba klientów firmy wzrosła dziesięciokrotnie przy kosztach akwizycji zredukowanych o 30%. W znaczny sposób zwiększyła się też liczba i wartość zamówień, a wskaźniki te nadal rosną. Współpraca z Google Ads pozwoliła firmie zdefiniować docelową grupę klientów oraz uzyskać szczegółowe informacje na temat poszukiwanych przez nich produktów. Wiedza ta umożliwiła im dostosowanie oferty do bieżących potrzeb rynku. Dzięki Google Ads firma jest zawsze we właściwym miejscu, we właściwym czasie i z właściwym produktem!

Perspektywy na przyszłość

Obecnie Packhelp pracuje nad wzmocnieniem swojej pozycji na rynkach europejskich. Przy wsparciu Google kampanie reklamowe firmy zostały przetłumaczone na 7 języków, a Google Ads pomaga w docieraniu do lokalnych klientów i dostosowaniu oferty do lokalnych oczekiwań.

„Google Ads pozwala nam na przekazywanie precyzyjnych informacji do starannie wybranej grupy odbiorców wtedy, gdy tego potrzebują. Dzięki temu wiemy, że robimy coś dobrego i że rozwiązujemy realny problem” Konrad Kwiatkowski, współwłaściciel