Firma Intertaping skorzystała z Google Ads i zwiększyła obroty z rynków zagranicznych do 45%

Cele

  • Promowanie swoich produktów wśród nowych odbiorców za granicą
  • Wejście na rynek międzynarodowy
  • Utworzenie międzynarodowej sieci dystrybucji
  • Zwiększenie dochodów

Podejście

  • Wykorzystanie Google Ads, by dotrzeć do potencjalnych klientów i promować usługi w całej Europie

Wyniki

  • 45% obrotów generowanych za granicą
  • 70 000 euro dochodu wygenerowanego w ciągu dwóch lat

Hiszpańska firma Intertaping sprzedaje bandaże neuromięśniowe w internecie. Aby rozszerzyć działalność na nowe rynki, firma zaczęła korzystać z Google Ads, co sprawiło, że obecnie 45% jej obrotów pochodzi z zagranicy.

Intertaping to powstała w Walencji w 2011 r. niewielka firma, która podbija rynki międzynarodowe.

Ten sklep internetowy sprzedający bandaże neuromięśniowe, używane powszechnie do leczenia urazów sportowych, zauważył szansę na rozszerzenie działalności poza granice swojego kraju. Po roku działalności okazało się, że sprzedaż w Hiszpanii idzie doskonale, więc firma Intertaping nawiązała współpracę z Google, by wejść na rynek międzynarodowy.

Specjaliści Google uznali, że rozwiązaniem, które najlepiej zaspokoi związane z ekspansją potrzeby firmy Intertaping, będzie Google Ads. To usługa umożliwiająca wyświetlanie reklam wideo oraz reklam w sieci wyszukiwania i sieci reklamowej, by niewielkim kosztem docierać do odpowiednich odbiorców na nowych rynkach. Współpraca z Google szybko przyniosła wymierne wyniki. W ciągu pierwszych dwóch lat korzystania z Google Ads firma Intertaping wygenerowała 70 000 euro przychodu i rozwinęła działalność w wielu krajach, między innymi we Włoszech, Francji i w Wielkiej Brytanii, przy czym 45% obrotów firmy pochodziło z rynków zagranicznych.

Zachęcona tym sukcesem firma Intertaping stworzyła międzynarodową sieć dystrybucji, która obecnie realizuje zamówienia z ponad 50 krajów i obsługuje ponad 25 000 klientów z całej Europy.

Spółka nie tylko szybko poszerzyła bazę klientów, ale w krajach, w których prowadzi działalność, osiąga lepsze wyniki od rynkowych gigantów takich jak Amazon. Intertaping zamierza zostać największym internetowym sklepem z bandażami neuromięśniowymi w Europie.

Usługa Google Ads okazała się idealnym rozwiązaniem dla tej małej, ale prężnie działającej firmy. Jest ono łatwe w obsłudze, niedrogie, dostarcza wymierne wyniki i zapewnia wskazówki oraz wsparcie na najwyższym poziomie.

„Pomoc techniczna jest nieoceniona. Nie znałem w ogóle Google Ads, ale dzięki wsparciu ekspertów udało mi się w pełni wykorzystać możliwości tego narzędzia” – opowiada Javier Martín, prezes firmy Intertaping, i dodaje, że usługi Google są kluczowe dla działalności firmy.

„Pomoc techniczna jest nieoceniona. Nie znałem w ogóle Google Ads, ale dzięki wsparciu ekspertów udało mi się w pełni wykorzystać możliwości tego narzędzia”. Javier Martin, prezes firmy Intertaping