1-800-GOT-JUNK? podbija rynek w trzech krajach z pomocą Google

Cele

 • Rozszerzenie zasięgu na inne kraje
 • Lepsze poznanie potrzeb klientów i poprawa jakości usług
 • Ulepszenie współpracy i wdrożenie sprawdzonych metod w firmie
 • Podwojenie przychodów w ciągu czterech lat do 200 mln USD w 2016 r.

Podejście

 • Przeanalizowanie zachowań klientów w internecie, by ulepszyć strategię online i przyspieszyć rozwój bezpośredni
 • Wdrożenie pakietu G Suite, by ułatwić komunikację z pracownikami terenowymi
 • Wykorzystanie rezerwacji online i opinii klientów do zwiększenia zasięgu

Wyniki

 • Rozszerzenie działalności na 200 lokalizacji w Kanadzie, USA i Australii
 • Przychody online stanowią 40% całości przychodów
 • Roczny wzrost na poziomie 25%
 • 250 mln przychodu w 2015 r.; przekroczenie celu podwojenia przychodów do 2016 r.

Założona w 1989 roku kanadyjska firma 1-800-GOT-JUNK? to największy na świecie dostawca usług wywozu śmieci, działający obecnie w około 200 lokalizacjach w Kanadzie, Ameryce Północnej i Australii. Kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy ma marketing online. Przychody w internecie wzrastają o 25% rocznie i stanowią 40% łącznych przychodów firmy.

Firma 1-800-GOT-JUNK? w sposób przyjazny dla środowiska pozbywa się niepotrzebnych przedmiotów, poddając je recyklingowi, przekazując potrzebującym lub utylizując w inny sposób. Obsługuje zarówno gospodarstwa domowe, jak i firmy.

Międzynarodowy rozwój był celem firmy od samego początku jej działalności. Ludzie z całego świata potrzebują pomocy w pozbywaniu się niechcianych przedmiotów i sprzętów. Dlatego prezes Brian Scudamore od razu wiedział, że może powielić model działalności swojej firmy w innych krajach.

1-800-GOT-JUNK? działa obecnie w Ameryce Północnej i Australii oraz w rodzimej Kanadzie i uzyskuje 250 mln USD przychodu, przekraczając tym samym pierwotne założenia. Za ten sukces w dużym stopniu odpowiada obecność firmy w internecie.

Stale ewoluująca internetowa strategia marketingowa ułatwiła firmie ekspansję krajową i międzynarodową, pomagając w znalezieniu nowych odbiorców i nawiązaniu z nimi kontaktu w odpowiednim momencie. „Przyjrzeliśmy się profilowi naszych klientów i ustaliliśmy, jak i gdzie możemy docierać do naszych odbiorców w internecie” – mówi Andy Parkins, wiceprezes ds. technologii biznesowej w 1-800-GOT-JUNK?.

Ta sama strategia pomogła firmie w usprawnieniu obsługi klienta. W przeszłości szybkie reagowanie na potrzeby klientów online i uruchamianie nowych stron internetowych, które spełniałyby ich oczekiwania, było dużym wyzwaniem. Teraz strategia internetowa 1-800-GOT-JUNK? pozwala na lepszą analizę danych o klientach, co z kolei umożliwia szybkie wdrażanie zmian na wszystkich stronach firmy i dostarczanie użytkownikom najbardziej przydatnych informacji.

Dzięki internetowi firma 1-800-GOT-JUNK? mogła wykorzystać opinie online, by podkreślić swoje kwalifikacje w zakresie obsługi klienta, co również wpłynęło na zwiększenie bazy klientów.

Właśnie dlatego 1-800-GOT-JUNK? uważa, że marketing internetowy to podstawowe rozwiązanie, a nie tylko dodatek. „Rozwój i szybkość reagowania firmy w internecie miały kluczowe znaczenie dla naszego sukcesu. W czasie pracy nad strategią internetową udało nam się rozwiązać wiele problemów” – mówi Parkins.

W miarę rozwoju firmy narzędzia internetowe pomagają 1-800-GOT-JUNK? również w zarządzaniu coraz większą liczbą międzynarodowego personelu, usprawnianiu współpracy i wewnętrznym wdrażaniu sprawdzonych metod. „Usługa G Suite ułatwiła komunikację naszym ekipom terenowym. Teraz mogą one udostępniać sobie informacje i mają dostęp do tych samych danych” – opowiada Parkins.

1-800-GOT-JUNK? do prowadzenia wideokonferencji używa narzędzia Google Hangouts, które wchodzi w skład pakietu G Suite. Ułatwia ono komunikację pomiędzy pracownikami oddziałów i załogami terenowymi, co także przyczynia się do rozwoju firmy. „Każdy loguje się co rano na kilka minut, by podzielić się aktualnymi informacjami i produktywnie zacząć dzień” – mówi Parkins. „To niezwykłe, jak system Google inspiruje nasze zespoły do znajdowania prostych sposobów na poprawę komunikacji i wydajności, przekształcających się w duże inicjatywy firmowe. Pracownicy chętniej wyrażają swoje opinie i czują się bardziej związani z firmą”.

Firma 1-800-GOT-JUNK? świadczy teraz usługi w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Australii. Nie tylko zrealizowała swój cel osiągnięcia 200 mln USD przychodu do 2016 r., ale przekroczyła go o ponad 50 mln USD.

Rozwój usług internetowych odegrał i nadal odgrywa ogromną rolę w sukcesie firmy. Rezerwacje online odpowiadają dziś za około 40% przychodów firmy. To również najszybciej rozwijający się obszar działalności, którego roczny wzrost wynosi obecnie 25%.

Firma jest gotowa na drugi etap swojej strategii rozwoju. „Obecność w internecie ma kluczowe znaczenie dla naszego agresywnego rozwoju i ciągłości sukcesu” – mówi Parkins. „Sieć zapewnia nam stale rosnące możliwości. Z lokalnego dostawcy usług staliśmy się globalną firmą, która dociera do klientów dzięki strategii internetowej”.

„Obecność w internecie ma kluczowe znaczenie dla naszego agresywnego rozwoju i ciągłości sukcesu. Z lokalnego dostawcy usług staliśmy się globalną firmą, która dociera do klientów dzięki strategii internetowej”. Andy Parkins, wiceprezes ds. technologii biznesowej, 1-800-GOT-JUNK?