Myśl lokalnie, rozwijaj się globalnie

Za każde udane wejście na nowy rynek odpowiada badanie rynku

Chociaż wejście od razu na nowy rynek bywa kuszące, ważne jest, aby najpierw zebrać dane na temat jego lokalnej grupy demograficznej, języka i kultury. Zrozumienie zwyczajów potencjalnych nowych klientów prowadzi do zdobycia ich zaufania i wyprzedzenia konkurencji.

Nie licz na szczęście

Masz dobre przeczucie co do nowego rynku? To dobrze, ale nie polegaj na nim, gdy chcesz rozwinąć firmę. Zbadanie rynku, zanim na niego wejdziesz, może odegrać ogromną rolę na drodze do sukcesu i wpłynąć na Twoje zyski. Dobra wiadomość jest taka, że dziś z łatwością można się dowiedzieć, co lubią i czym interesują się klienci na potencjalnym nowym rynku.

Market Finder umożliwia poznanie potencjalnych rynków i wskazuje kierunek rozwoju firmy na podstawie Twoich priorytetów. Nic nie jest pozostawione przypadkowi. Niezależnie od tego, czy chcesz poznać dominujące trendy konsumenckie, czy procent użytkowników smartfonów na rynku docelowym, usługa ta oferuje badania rynkowe, które pomogą Twojej firmie odnieść sukces na nowym rynku. Market Finder prześwietla rynek w poszukiwaniu tych informacji, których potrzebuje Twoja firma. Korzystaj z tej usługi, by poznać wysokość dochodu rozporządzalnego na osobę na potencjalnym nowym rynku, średni wiek konsumentów i częstotliwość korzystania z internetu. Dzięki usłudze Market Finder zdobędziesz przydatne informacje i dowiesz się, jak zbudować pozycję na rynku oraz wyprzedzić konkurencję, jeszcze zanim wejdziesz na nowy rynek.

Nie ignoruj szczegółów

Jeśli nie możesz zdecydować, który z dwóch lub trzech podobnych krajów jest najlepszym miejscem do uruchomienia działalności, narzędzie Market Finder pomoże Ci zbadać potencjalne rynki i określić, które z nich warto potraktować priorytetowo. Korzysta z danych z wyszukiwań na całym świecie, by pokazać słowa kluczowe popularne w różnych krajach, szacuje dochód rozporządzalny na osobę i wskazuje konkurencję na podstawie każdego słowa kluczowego według rynku i języka.

Dostosuj swoją strategię cyfrową

Google Analytics doda Ci pewności, dzięki czemu w razie potrzeby bez obaw podejmiesz decyzje związane z dostosowaniem strony, marketingu lub cen. Korzystaj z tej usługi, by dowiedzieć się, jakie kanały marketingowe przyciągnęły konsumentów do Twojej strony, oraz odkryć, co robili, zanim dokonali zakupu. Jeśli masz na nowym rynku platformę mediów społecznościowych, możesz użyć Google Analytics do zmierzenia sukcesu prowadzonych tam kampanii. Możesz również odkryć związek aktywności na swojej stronie ze skutecznością reklam displayowych, a potem udostępniać najskuteczniejsze reklamy w internecie.

Ulric Jerome, dyrektor operacyjny i partner w luksusowym butiku Matchesfashion.com's, twierdzi, że usługa Google Analytics ułatwiła jego firmie rozszerzenie działalności na cały świat. Podkreśla, że „każdy kraj wymaga innego podejścia, a gwarancją sukcesu jest dostosowanie strategii internetowej do kluczowych rynków”.

Badaj trendy konsumenckie

Jeśli wchodzisz na nowy rynek, zawsze dobrze jest odkryć trendy konsumenckie. Jeśli chcesz zbadać trendy mobilne w związku z produktem lub usługą, możesz poznać te informacje dzięki usłudze Market Finder. Znajdziesz w niej dane dotyczące liczby użytkowników mobilnych na każdym rynku i częstotliwości wykorzystania smartfonów do robienia zakupów, a także statystyki aktywności online tych urządzeń.