Pomiar wyników jest kluczem do międzynarodowego sukcesu

Gdy rozszerzasz działalność na nowe rynki globalne, Google Analytics może pomóc Ci w pełni wykorzystać budżet i zwiększyć szansę na odniesienie sukcesu. To doskonałe narzędzie, dzięki któremu możesz znaleźć nowych odbiorców, poznać ich i dowiedzieć się, jakim językiem się z nimi komunikować.

Ogromne możliwości Google Analytics

Market Finder pomaga w identyfikowaniu potencjalnie najbardziej dochodowych, nowych rynków globalnych. Wyobraźmy sobie, że masz już działającą stronę swojej firmy – być może nawet na drugim końcu świata. Kto ją odwiedza? Potencjalni klienci znajdują ją dzięki kampanii, słowom kluczowym czy stronie odsyłającej? Co robią na stronie? Ile czasu na niej spędzają? Ile wydają pieniędzy? Czy ktoś zrezygnował przed zakupem? Zastanawiasz się, z jakiego powodu?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w Google Analytics. Usługa ta pomaga prowadzić działalność, wskazując, co działa, a co nie, dzięki czemu wiesz, co zmienić. To najpopularniejsze narzędzie do analityki internetowej na świecie – korzysta z niego około 28 milionów aktywnych stron internetowych1.

Trafność przekazu jest najważniejsza

Im bliżej jesteś oczekiwań swoich użytkowników, tym lepiej. Właśnie to pomaga osiągnąć Google Analytics.

Możesz ustawić harmonogram raportów, by otrzymywać je e-mailem o konkretnych godzinach.

Na przykład:

  • Raporty o odbiorcach zawierają informacje o Twoich użytkownikach: wiek, płeć, zainteresowania, ścieżkę dotarcia do Twojej strony, język, częstotliwość wizyt i używane urządzenie (mobilne lub komputer).

  • Raporty o pozyskaniu pokazują, co przyciągnęło użytkowników do Twojej strony: kampania marketingowa, sieć społecznościowa, inna strona lub słowo kluczowe w wyszukiwarce.

  • Raporty o zachowaniu zawierają informacje związane z treściami na Twojej stronie, na podstawie których możesz się zorientować, jakie strony są najczęściej odwiedzane, które są punktami wejściowymi, a które wyjściowymi.

Gdy rozszerzasz działalność na nowe rynki, takie informacje pomagają Ci znaleźć i poznać nową, międzynarodową grupę odbiorców. Dzięki temu możesz skupić się na najcenniejszych użytkownikach, którzy przynoszą najwięcej konwersji.

Dzięki tym informacjom możesz tworzyć:

  • treści dopasowane do użytkownika;
  • przekaz i kampanie dostosowane w ten sposób, by były atrakcyjne dla większości użytkowników;
  • treści na podstawie tego, skąd dotarli do Ciebie użytkownicy, lub hasła, dzięki którym Cię znaleźli;
  • treści na podstawie Twojej wiedzy na temat tego, czego szukali użytkownicy;
  • treści, które są trafne pod względem języka, obrazów i tekstu dzięki uwzględnieniu lokalizacji geograficznej.

Google Analytics pomaga zrozumieć, co działa, a gdzie należy coś poprawić. Dzięki tej usłudze możesz się dowiedzieć, gdzie dokładnie należy zainwestować, by przyciągnąć nowych klientów i doprowadzić ich do konwersji. Wszystko to daje Ci szansę na najskuteczniejsze wykorzystanie budżetu i odniesienie międzynarodowego sukcesu.

Źródła: