Wykorzystaj pełny potencjał rynków zagranicznych dzięki skutecznym płatnościom międzynarodowym

Badania przewidują, że wielkość międzynarodowej sprzedaży online podwoi się w ciągu najbliższych pięciu lat[^1], w samej Europie sprzedaż ta będzie wzrastać o 27% rocznie. W 2015 roku w Argentynie 40% kupujących online dokonało transakcji międzynarodowej, w Meksyku i Kanadzie było to 60% kupujących. Obecnie w samych tylko Stanach Zjednoczonych 130 milionów osób kupuje towary z innych krajów. To świetna okazja, by wykorzystać pełny potencjał istniejących i potencjalnych rynków eksportu. W osiągnięciu tego celu pomoże Ci solidna i bezpieczna strategia dotycząca płatności międzynarodowych.

Międzynarodowe płatności

Wejście na nowy rynek jest teraz łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Znalezienie Twojej firmy przez klientów również nigdy nie było prostsze – bez względu na to, skąd pochodzą. Ale czy dokonują oni płatności w taki sam sposób jak Ty? Czy ich banki współpracują z bankami w Twoim kraju? Problemy i komplikacje w procesie płatności mogą zablokować transakcje międzynarodowe.

Zapewnij klientom z rynku eksportu różnorodne opcje płatności. Nie ograniczaj się. Usługa Market Finder pokaże Ci, jak wdrożyć formy płatności preferowane przez klientów. Kiedy to zrobisz, przekonasz się, że dostosowanie się do potrzeb lokalnego rynku jest opłacalne.

Zadbaj także o bezpieczeństwo swoich finansów. Zapoznaj się z różnymi opłatami i przypadkami oszustw w kraju, w którym chcesz sprzedawać swoje produkty. Aby wszystkie płatności międzynarodowe były skuteczne, na każdym etapie planu rozwoju uwzględnij strategię bezpiecznych płatności.

Pamiętaj o lokalizacji

Według badań przeprowadzonych w 2016 roku2 jeden na dziesięciu właścicieli sklepów internetowych w Wielkiej Brytanii jest bardzo niezadowolony z systemów płatności międzynarodowych, a 69% uważa, że za sukces sklepu w dużej mierze odpowiada zlokalizowanie treści.

Aby zdobyć lojalnych klientów, dostosuj się do różnic kulturowych. Obsługa najpopularniejszych form płatności na każdym nowym rynku pozwoli Ci zdobyć zaufanie klientów i zwiększyć sprzedaż.

Aż 25% całej sprzedaży online kończy się niepowodzeniem na etapie płatności online. Winę ponoszą nieczytelny interfejs, rozpraszające reklamy i nieznane formy płatności. Na zagranicznych rynkach skala problemu jest dwa razy większa.

Aby tego uniknąć, warto:

  • przetłumaczyć stronę na język używany na rynku eksportowym;
  • uwzględnić lokalne formy płatności;
  • zaprojektować stronę płatności tak, by była przyjazna dla odbiorców;
  • odwiedzić strony konkurencyjnych firm i sprawdzić, jakich formatów używają;
  • zadbać o przejrzystość strony płatności.

Wiedza to podstawa

Poświęć trochę czasu, by poznać opcje płatności dostępne na całym świecie. Usługa Market Finder zawiera szczegółowe opisy większości najpopularniejszych form płatności. Mogą to być e-portfele, internetowe przelewy bankowe, karty kredytowe czy płatności mobilne.

Dostawca usług płatniczych to firma zewnętrzna, która obsługuje przelew środków między Tobą a Twoim klientem. To bezpieczna i niezawodna metoda przeprowadzania transakcji finansowych, ponieważ firma zewnętrzna zna wszystkie lokalne przepisy. Takie rozwiązanie jest przydatne, jeśli masz siedzibę na przykład w Paryżu, a kupujący mieszka w Tokio.

Internet to nowe możliwości handlu międzynarodowego dla małych i średnich firm. Jednak wprowadzenie firmy na nowy rynek eksportu może być równie ekscytujące, co skomplikowane. Dzięki usłudze Market Finder realizowane przez Ciebie transakcje międzynarodowe nie będą problemem. Nasza usługa pokaże Ci, jak wdrożyć strategię bezpiecznych płatności od chwili wejścia na nowy rynek eksportu.

Źródła