Testowanie lokalizacji i jej implementacja

Przetestuj zlokalizowaną aplikację

Przetestuj aplikację na najpopularniejszych modelach urządzeń na rynkach docelowych. Sprawdź dokładnie interfejs pod kątem błędów formatowania i wyglądu. Poproś rodzimych użytkowników języka o sprawdzenie tekstu.

Przeprowadź test beta

Zaplanuj wydanie wersji beta aplikacji w kluczowych krajach, by uzyskać rzeczywiste opinie użytkowników międzynarodowych.

Przygotuj się na międzynarodowy marketing

Przygotuj się do rozpoczęcia kampanii promujących aplikacje dostosowanych do konkretnych krajów, zanim wprowadzisz w nich aplikacje. Skorzystaj z generatora plakietek Google Play, by utworzyć zlokalizowane plakietki na strony i do materiałów marketingowych. Wygeneruj grafiki do materiałów promocyjnych ze zrzutami obrazów ze zlokalizowanej wersji aplikacji.

Pamiętaj o zapewnieniu użytkownikom międzynarodowym pomocy technicznej po wprowadzeniu aplikacji

Obserwuj oceny, opinie i statystyki pobrań, by dowiedzieć się, jakie problemy mogą mieć użytkownicy. Rozważ utworzenie grup użytkowników lub forów dyskusyjnych dla określonych języków.

Czytaj opinie użytkowników i odpowiadaj na nie

Staraj się dowiedzieć, co użytkownicy myślą o Twojej aplikacji i odpowiadaj na opinie. Od razu informuj o rozpoczęciu prac nad rozwiązaniem problemów, których nie udało się wykryć podczas testowania.

Zamieszczaj eksperymentalne informacje o aplikacji

Gdy zauważysz wzrost liczby wizyt na stronie informacji o aplikacji w Google Play, zacznij eksperymentować, by zobaczyć, jakie teksty i grafiki działają najlepiej. Możesz przeprowadzać do pięciu eksperymentów jednocześnie.

Wskazówka

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o rozszerzaniu działalności na nowe rynki, w tym dane i analizy dotyczące kluczowych rynków, pobierz poradnik Going Global Playbook.