Informacje o usłudze Market Finder

Rozwijaj swoją firmę na rynku międzynarodowym

Dzisiaj na świecie z internetu korzysta 3,7 miliarda osób1. Prezes komitetu wykonawczego Google, Eric Schmidt, przewiduje, że do 2020 roku liczba ta wzrośnie do 8 miliardów2. Ta ogromna liczba przekłada się na nieograniczone możliwości docierania do potencjalnych klientów za granicą.

Dla dzisiejszego klienta granice nie istnieją

Dla klientów nie ma znaczenia, gdzie znajduje się jakaś firma. Najbardziej liczy się dla nich zadowolenie z kupionego produktu lub usługi. Na przykład 96% osób nie wie, że Booking.com to firma holenderska, a 90% z nich twierdzi, że nie ma to żadnego wpływu na ich przyszłą decyzję o korzystaniu z jej usług3.

Dlatego firmy powstające dzisiaj automatycznie myślą o podboju rynków globalnych. Obecnie wejście na nowe rynki i zbudowanie na nich pozycji jest znacznie szybsze i łatwiejsze.

Dzięki odpowiednim narzędziom i międzynarodowej strategii marketingowej – niezależnie od tego, czy Twoja firma ma sklepy stacjonarne, dopiero zaczyna raczkować lub ma ugruntowaną pozycję w internecie – droga do rozszerzenia działalności na cały świat nigdy nie była prostsza.

Poznaj rynki docelowe

Najpierw musisz, w których krajach Twoje produkty i usługi będą najbardziej atrakcyjne. Interaktywna ścieżka wyznaczona przez Market Finder wskaże Ci krótką listę obiecujących nowych rynków docelowych odpowiednich dla Twojej marki, pomoże określić popyt na Twoje produkty lub usługi na podstawie lokalnych, miesięcznych wyszukiwań, a także popularne trendy na rynkach, dochód rozporządzalny na osobę, liczbę użytkowników internetu i zalecane stawki.

Zaplanuj swoje działania

Gdy już przygotujesz listę interesujących Cię rynków, Market Finder pomoże Ci zaplanować działania związane z tłumaczeniami, płatnościami, obsługą klienta, jak również podatkami, wymaganiami prawnymi, logistyką i rekrutacją.

Reklamuj swoją firmę

Market Finder umożliwia opracowanie międzynarodowej strategii marketingowej. Pomaga też znaleźć odpowiednie rozwiązania reklamowe, uświadamia znaczenie analiz i pomiarów oraz prezentuje wskazówki dla deweloperów.

Internet przełamał międzynarodowe bariery handlowe. Potencjalni klienci są teraz na wyciągnięcie ręki przy mniejszym ryzyku i niższym koszcie niż wcześniej. Market Finder sprawia, że prowadzenie działalności międzynarodowej jest jeszcze łatwiejsze. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie, czy globalna cyfrowa ekspansja jest odpowiednia dla Twojej firmy, Market Finder pomoże Ci podjąć decyzję.


  1. Internet World Stats, World Internet Users Statistics and 2017 World Population Stats. Wartość szacunkowa na podstawie danych z 31 marca 2017 r. 

  2. Szacunki Erica Schmidta © 

  3. Ankiety konsumenckie Google (Wielka Brytania) 2014 ©