שימוש באינדיקטורים של Doing Business לשנת 2016 כדי להעריך שווקים פוטנציאליים

מהם האתגרים הניהוליים, הרגולטוריים והלוגיסטיים שעשויים לעלות

1 סקירה כללית

האתגר

כשמתחילים לסחור בשוק חדש, חשוב לדעת אילו אתגרים מצפים לכם בתחומי הניהול, הרגולציה והלוגיסטיקה - בשווקים מבוססים וגם בשווקים מתעוררים.

המטרה שלכם

להבין את המתודולוגיה החדשה שעליה מתבססים האינדיקטורים של Doing Business לשנת 2016 כדי לנתח מידע לגבי מדינות שונות, ולהשתמש במידע הזה כדי להחליט באופן מבוסס מהן המדינות המתאימות ביותר לצרכים שלכם כשאתם מחפשים שוק לייצוא.

איך האינדיקטורים של Doing Business לשנת 2016 יכולים לעזור לעסק שלכם

בין מדינות שונות ייתכנו הבדלים משמעותיים בזמן הנדרש להשלמת תהליך ייבוא וייצוא. אפשר לחסוך הרבה זמן וכסף אם יודעים מהן המדינות שבהם תהליכי הייבוא והייצוא הם היעילים ביותר.

עסקים רבים נעזרו באינדיקטורים של Doing Business כדי להעריך את הליכי הייצוא והייבוא של מדינות העוסקות בסחר בינלאומי. כדי לתת לעסקים מידע מדויק יותר לגבי תהליכי הייצוא והייבוא ברחבי העולם, ב-2016 חל שינוי במתודולוגיה של Doing Business.

המתודולוגיה החדשה מדדה את הזמן והעלות של שלוש קבוצות תהליכים הנחוצות לייצוא וייבוא:

  • עמידה בדרישות התיעוד
  • עמידה בדרישות במעברי גבול
  • שינוע מקומי

בשנת 2016 הבדיקה שבוצעה על-ידי Doing Business התייחסה לראשונה למוצר שמהווה את היתרון היחסי של כל מדינה בעת בחינת הליכי הייצוא. בבחינת הליכי הייבוא, הבדיקה התמקדה בחלקי רכב, מפני שמדובר במוצר נפוץ מאוד שמקורו בייצור. כך עסקים יכולים לקבל נתונים מדויקים והוגנים יותר שמשקפים את המצב בפועל.

באינדקס של Doing Business אפשר לקבל מידע מעמיק יותר לגבי השווקים שבהם בחרתם לפעול. כאן בהמשך תוכלו גם לקרוא מידע נוסף על המדדים והמתודולוגיה שבבסיס האינדקס.

2 Doing Business לשנת 2016, גישה חדשה

המדידות שעליהן מתבססים האינדיקטורים של Doing Business למסחר חוצה גבולות היו בין הראשונות שבחנו איך הניהול, הרגולציה והלוגיסטיקה במסחר בינלאומי משפיעים על השקעת הזמן הנדרשת ועל העלויות.

ב-2016 יושמה ב-Doing Business מתודולוגיה חדשה שבחנה בנפרד מקרים לדוגמה של ייבוא וייצוא.

כדי לבחון את תחום הייצוא, המקרה לדוגמה של Doing Business מדד את הזמן והעלות הנדרשים במדינה מסוימת כדי לעמוד בדרישות השינוע, מעברי הגבול והתיעוד על מנת לייצא משלוח של 15 טון מעוקב של מוצר הייצוא המוביל של אותה מדינה, שאינו משאב טבע.

הבדיקה עקבה אחר משלוח ממחסן בעיר העסקים הגדולה ביותר באותה מדינה, אל מעבר הגבול הקרקעי או הנמל הפעיל ביותר, שדרכו יתבצע ייצוא המשלוח אל שותפת הייצוא העיקרית בשביל אותו מוצר.1

כדי לבחון את תחום הייבוא, המקרה לדוגמה בחן משלוח ממעבר הגבול הקרקעי או הנמל הפעיל ביותר באותה מדינה אל מחסן בעיר העסקים הגדולה ביותר. המשלוח היה של מכולות עם 15 טון מעוקב של חלקי רכב המיועדים לכל המדינות.

המתודולוגיה החדשה התבססה על ההנחה שתהליכי סחר מתנהלים לפי:

  • יתרון תחרותי
  • העדפות של צרכנים
  • מבנה הייצור הבינלאומי
  • הגודל והמיקום הגיאוגרפי של המדינה ושותפות הסחר שלה

  1. ב-11 מדינות הנתונים נאספים בנפרד לעיר העסקים הגדולה ביותר ולעיר השנייה בגודלה. 

3 הממצאים של Doing Business לגבי ייבוא

כשתייצאו למדינות ברחבי העולם, המוצרים שלכם יעובדו במכס באופן שונה, בהתאם לקטגוריה שלהם ולמדינת היעד שלהם.

שתי דוגמאות לכך מוצגות בשני מקרים לדוגמה: אחד לייבוא והשני לייצוא (בחלק הבא).

ייבוא חלקי רכב: מחקר

כל 189 המדינות שנמדדו על-ידי Doing Business ב-2016 מייבאות מוצרים דומים. ב-Doing Business בחרו להתמקד בחלקי רכב בתור המוצר המייצג לכל המדינות האלה.

מה הנתונים הראו

בממוצע, ייבוא חלקי רכב דורש השקעת זמן ועלות גבוהות יותר מאשר ייצוא חלקי רכב.

תהליך הייבוא של חלקי רכב כרוך בבדיקות ובהליכים רבים יותר מאשר ייצוא של חלקי רכב. מצב זה מצריך זמן ועלות רבים יותר כדי לעמוד בדרישות של מעברי גבול, וזמן רב יותר כדי לעמוד בדרישות התיעוד. למעשה, בתחום של ייבוא חלקי רכב, ב-40% מהמדינות יש דרישה לבדיקות המבוצעות על-ידי סוכנויות אחרות, בנוסף לבדיקות המכס.

הזמן והעלות הממוצעים לייבוא חלקי רכב כמעט זהה לזמן ולעלות הממוצעים לייצוא מוצרים חקלאיים. אחת מהסיבות לכך היא שב-17% מהשווקים האחרים קיימת גם דרישה לביקורת לפני משלוח. הבדיקות האלה מבוצעות על-ידי חברות של צד שלישי במדינת המקור של חלקי הרכב.

דוח Doing Business לשנת 2016 מציין שבקרב המדינות הדורשות לבצע ביקורת של חלקי רכב לפני המשלוח, הזמן הנחוץ כדי לעמוד בדרישות במעברי גבול נע בין 56 שעות ל-1,330 שעות.

4 הממצאים של Doing Business לגבי ייצוא

תהליכי הייצוא שונים ממדינה למדינה. בבדיקה של Doing Business נמצא שהעלויות הכרוכות במסמכים לייצוא מוצרים חקלאיים גבוהות פי 2 לעומת מוצרים אחרים.

הסיבה העיקרית להבדלים היא כי ב-81% מהמדינות שענף הייצוא העיקרי שלהן הוא מוצרים חקלאיים, יש צורך בבדיקות ובהליכים ספציפיים עבור מוצרים אלה. לעומת זאת, רק ב-21% מהמדינות האחרות יש צורך בבדיקות ספציפיות בשביל כל מוצר בענף הייצוא העיקרי שלהן.

בקרב המדינות שענף הייצוא העיקרי שלהן הוא חקלאות, יש טווח מאוד גדול מבחינת הזמן הנחוץ כדי לעמוד בתקנות הגבולות והמסמכים: בין 11 שעות ל-210 שעות.

מתוך 69 המדינות שענף הייצוא העיקרי שלהן הוא חקלאות, ל-56 מהן יש פרוצדורות ייצוא ספציפיות למוצרים.

מתוך 118 המדינות שענף הייצוא העיקרי שלהן הוא תעשייה כבדה, תעשייה קלה או מתכות, רק ב-25 מהן יש פרוצדורות ייצוא ספציפיות למוצר.

מדובר במדינות מכל האזורים ומכל קבוצות ההכנסה - החל מנורווגיה, הנמנית עם המדינות בעלות ההכנסה הגבוה ביותר ב-OECD, ועד גינאה-ביסאו באפריקה.

השוואה בין גרנדה לאוסטרליה

פחות חשוב להשוות אם יש בדיקות ופרוצדורות מורכבות או אין. יותר חשוב לבדוק אם הן מתבצעות בצורה יעילה.

לדוגמה, גם בגרנדה וגם באוסטרליה יש דרישה לבדיקות ולאישורים תברואתיים בשביל מוצר הייצוא העיקרי שלהן. עם זאת, יצואן של אגוז מוסקט בגרנדה משקיע 101 שעות ו-£800 כדי לעמוד בכל דרישות מעברי גבול, בעוד שיצואן בשר באוסטרליה משקיע רק 36 שעות ו-£580.

לעומת היצואן באוסטרליה, היצואן בגרנדה צריך להשקיעפי 10 שעות כדי להשלים את התהליכים הנדרשים לעמידה בדרישות התיעוד.

5 השוואת הנתונים

בהשוואה בין הנתונים השונים שנאספו על-ידי Doing Business נמצא שמדינות שקיבלו דירוג טוב מבחינת הזמן והעלות הכרוכים בייצוא חלקי הרכב שמיוצרים בהן, לעיתים קרובות מקבלות דירוג טוב במדדים האלה גם כשמדובר בייבוא של חלקי רכב.

המסקנה של Doing Business היא שחוסר יעילות בתהליכי הייבוא במדינה מסוימת נוטה להצביע על חוסר יעילות גם בתהליכי הייבוא. השוואה של מדינה בעלת הכנסה גבוהה ב-OECD לעומת מדינה באפריקה

לפי הנתונים שבידי Doing Business, משך הזמן הממוצע הדרוש לייבוא במדינות OECD עם הכנסה גבוהה הוא הרבה יותר קצר לעומת מדינות אחרות. מסקנה זו נכונה גם לגבי הייצוא.

לדוגמה, הזמן הנדרש כדי לעמוד בדרישות במעברי הגבול של קנדה נמוך הרבה יותר מאשר בקמרון.

קנדה

הסוחרים נהנים ממערכת אלקטרונית אפקטיבית שמקשרת בין רשויות המכס האמריקאיות לקנדיות. את תהליך העמידה בדרישות מעברי הגבול בין קנדה לארצות הברית אפשר להשלים בשעתיים. העלויות של עמידה בדרישות מעברי הגבול דומות עבור יבואן קנדי (£134) ויצואן קנדי (£130).

אפריקה

באפריקה תהליך העמידה בדרישות במעברי הגבול אורך בממוצע 160 שעות ליבואן ו-108 שעות ליצואן. לדוגמה, כדי לייצא מקמרון משלוח של קקאו נדרשות 202 שעות, והעלות היא £763. חלק מהסיבה לכך היא שכדי לייצא קקאו יש צורך לבצע בדיקה תברואתית של הפרי. ייבוא חלקי רכב כרוך בביקורת לפני משלוח, ואורך 271 שעות בעלות של £1,092.

לסיכום

בעזרת האינדיקטורים של Doing Business לשנת 2016, עסקים יכולים לקבל אומדן של היעילות אצל יעדים חדשים לייבוא או ייצוא. לפני שמתחייבים למסחר עם מדינה חדשה חשוב לדעת על בעיות פוטנציאליות, מפני שסוג המוצר המיוצא יכול להשפיע על הזמן והעלות הנדרשים למסחר, כמו גם זהות המדינה.