איך ניגשים לקמפיין בינלאומי ב-Google Ads

מדריך להתאמת הפרסום ב-Google Ads לשווקים בחו"ל

1 סקירה כללית

האתגר

כשאתם נכנסים לשווקים חדשים בעולם, כמעט בטוח שתצטרכו להפעיל קמפיינים של Google Ads בשווקים בחו"ל שבהם אנגלית היא לא השפה הראשית.

המטרה

להשיג כמה שיותר חשיפה באינטרנט בשווקים בינלאומיים חדשים, לייעל את המכירות ולעודד את המשתמשים לחזור לעוד קניות.

איך עושים את זה

Google Ads מאפשרת לכם להגיע ללקוחות פוטנציאליים בכל מקום בעולם, בדיוק כשהם מעוניינים לקנות. תוכלו לראות כמה אנשים צופים במודעות שלכם, נכנסים לאתר או מתקשרים לעסק שלכם. תוכלו גם להתמקד בתת-קבוצות ספציפיות של אנשים.

לאחר שתגלו מה עובד ומה לא, תוכלו לבצע התאמות במודעות שלכם ולבחון את השינויים כדי לראות אם הביצועים שלהן השתפרו.

משלמים רק על תוצאות. כלומר, אם לקוח לא לוחץ על המודעה שלכם או לא מבצע פעולה דרכה, אינכם משלמים בכלל. ההרשמה ל-Google Ads אינה כרוכה בתשלום. בנוסף, אתם מגדירים את התקציב שלכם, ולכן העלויות שלכם ישתנו בהתאם למה שתנסו להשיג באמצעות הפרסום.

2 ההזדמנויות שלכם בחו"ל - מהן ואיך מוצאים אותן?

אחרי ש-Market Finder עזר לכם למצוא שווקים פוטנציאליים חדשים בחו"ל, זה הזמן לזהות ולמשוך את קהלי היעד שלכם. הכרת קהל היעד תעזור לכם להתאים את הקמפיינים הגלובליים שלכם ב-Google Ads לפעולה ברשת החיפוש, ברשת המדיה ובווידאו, כדי שתצליחו להגיע לקהל הנכון בזמן הנכון.

תובנות מהאתר ומהחשבונות שלכם:

ניתוח פעולות שכבר נקטתם יעזור לכם להבין איך להגיע למשתמשים

התחשבו בהבדלי תרבות והתאימו את מילות המפתח, את המודעות ואת דפי הנחיתה לשוק המקומי

חשוב להשקיע בשירותי תרגום מקצועיים כדי שהמלל של הקמפיין יישמע טבעי לדוברי השפה המקומית. יחד עם זאת, לא מספיק רק לתרגם את הטקסט לשפת היעד. המסלול להמרת הלקוח משתנה משוק לשוק, ואתם צריכים לשנות את מודעות Google Ads שלכם בהתאם. גבשו את האסטרטגיות שלכם בהתאם לדפוסי החיפוש של הלקוחות הפוטנציאליים. ההתנהגות שלהם היא זו שתכתיב איך הם יתחברו למותג שלכם, ולכן כדאי לבחור את התוכן הנכון שינצל את ההבנה הזו.

שימו לב לניואנסים תרבותיים

ייתכן שתצטרכו לשנות אלמנטים שונים באתר שלכם, כגון סמלים, צבעים ותמונות. הקדישו מחשבה לקריאות לפעולה. לדוגמה, במדינות שבהן מעריכים נימוס כדאי להשתמש בשפה מכבדת יותר. גם המדיום שבו משתמשים כדי לפנות ללקוחות עשוי להשתנות בהתאם לשוק. תוכן שיכול להיות נפלא בסרטון וידאו במקום מסוים עשוי להיות יעיל יותר כמודעת תמונה במקום אחר. דפדפן האינטרנט המועדף בשוק מסוים עשוי להשפיע על איך שדפי הנחיתה שלכם יוצגו. חשוב להביא בחשבון את מהירות רוחב הפס הממוצעת ולעצב אתר שיעלה במהירות בכל מקום.

כדאי להיעזר בכלים ובמדריכים של Market Finder

מגמות כלליות בשוק: המידע על מגמות בשוק מאפשר להבין את דפוסי ההתנהגות של משתמשים באינטרנט בשווקים שונים. תוכלו לבחון את המידע הזה לאור היעדים שאתם שואפים להשיג ולבדוק אילו יעדים אפשר להשיג בפועל. Market Finder יעזור לכם לגלות איך אנשים ברחבי העולם משתמשים באינטרנט, וליצור ניתוחים מותאמים אישית של דפוסי הגישה לאינטרנט והשימוש במכשירים שונים במדינות היעד שלכם. תוכלו להתבונן מקרוב במדדים כמו התנהגות קנייה באינטרנט, פירוט קניות לפי מוצר, שימוש בסמארטפונים בקנייה באינטרנט ועוד ועוד.

השוואת ביצועים של פרסום לתצוגה: רוצים להבין היכן עומדים הקמפיינים שלכם לרשת המדיה בהשוואה לשאר התעשייה? או את הביצועים של פורמטים וגדלים שונים של מודעות בהשוואה זה לזה? כלי זה מאפשר לקבל מבחנים עדכניים של השוואת ביצועים בתעשייה, שיעזרו לכם להבין ולמדוד טוב יותר את הצלחת הקמפיינים שלכם לרשת המדיה.

מדריכים של Market Finder

3 מגדירים ומפעילים קמפיין ב-Google Ads

מציבים יעדים לקמפיין הבינלאומי

מה אתם רוצים להשיג?

  • למכור יותר מוצרים או שירותים?
  • לטפח נאמנות של לקוחות?
  • ליצור עניין בקרב הלקוחות?
  • להגביר את המוּדָעוּת למותג?

רשת החיפוש או רשת המדיה?

מערכת Google Ads פועלת בשתי רשתות עיקריות: רשת החיפוש ורשת המדיה. ברשת החיפוש, Google Ads מציגה את המודעות שלכם בפני אנשים כשהם מחפשים מוצרים או שירותים מסוימים. פרסום ברשת המדיה עוזר לכם למשוך את תשומת הלב של המשתמשים בשלב מוקדם יותר בתהליך הקנייה, בעזרת מגוון פורמטים של מודעות שמוצגות במרחב הדיגיטלי. רשת זו משתרעת על פני יותר משני מיליון אתרים וכך מגיעה ליותר מ-90% מכלל המשתמשים באינטרנט. היא נועדה לעזור לכם למצוא את הקהל הנכון במיליוני אתרים ברחבי העולם.

בוחרים מבנה חשבון מסוים ונצמדים אליו

הרחבת השיווק למדינות נוספות הופכת את החשבון שלכם למורכב יותר, אבל תוכלו לנהל אותו בהצלחה אם תקפידו על מבנה החשבון. ברגע שהחלטתם על מבנה מסוים, התמידו בו, משום שעקביות מספקת בסיס חזק לשליטה ולמומחיות, ומאפשרת הצלחה רבה יותר בדיווח, בניהול התקציב, באוטומציה ובניהול החשבון – ולא משנה כמה קמפיינים יש לכם בחשבון הניהול.

אין דרך אחת נכונה לארגון החשבון, אבל יש שלוש גישות נפוצות:

  • CID (מספר לקוח) אחד לכל מדינה ושפה. המוצרים מחולקים לפי קמפיינים.
  • CID אחד לכל מדינה ומוצר. השפות מחולקות לפי קמפיינים.
  • CID אחד לכל שפה. המדינות והמוצרים מחולקים לפי קמפיינים.

לכל גישה יש יתרונות וחסרונות. CID אחד לכל שפה עשוי להקל על הניהול, אבל להקשות על ניהול תקציבים ברמת קו מוצרים. CID אחד לכל מדינה ומוצר עשוי לאפשר תעדוף ואופטימיזציה של שווקים מובילים, אבל מצריך הרבה יותר עבודת ניהול.

אם תתחילו מהגדרה של מגבלות והעדפות הניהול שלכם, תוכלו לזהות את הגישה המתאימה לכם. כדאי להתייחס להיבטים כמו המבנה הפנימי והתאמתו לקמפיינים שלכם. איך הצוות שלכם מאורגן, ואיך אפשר לארגן את התוכן ב-Google Ads בהתאם? איך מנוהלים התקציבים שלכם – לפי צוותים, מוצרים או מדינות?

4 איך לשפר את אפקטיביות הקמפיין

Analytics

אחרי שמגבשים אסטרטגיה לכניסה לשווקים נוספים בעולם, צריך לשקף את זה ב-Google Ads. מומלץ להתחיל ממה שכבר עובד. אמנם, לכל שוק יש מאפיינים ייחודיים, אבל שכפול הטקטיקות ומבנה הקמפיין הפועלים בשוק המקומי שלכם יכול לעזור לכם לאמוד באופן יחסי איך שווקים חדשים מגיבים. יחד עם זאת, מאפיינים כמו ערך המשתמש, התחרות ומחירי המוצרים הנמכרים עשויים כולם להשתנות, אז חשוב להביא זאת בחשבון כשמגדירים יעדי ביצועים. מומלץ לבחון את הביצועים באופן סדיר כדי שתוכלו לערוך שינויים בהתאם (ראו 'אוטומציה' בהמשך). חשוב לזכור: אמנם, כדאי לשמור על יעד יציב, אבל זה בסדר לבחון מחדש את יעדי הביצועים בתגובה לתוצאות.

מוסכמות של מתן שמות

גם אם השמות שבהם אתם משתמשים נשמעים פשוטים כשאתם נכנסים למדינה אחת או שתיים, ככל שתיכנסו למדינות נוספות ייתכן שתיתקלו באתגרים בנושא הזה. לכן, חשוב לשמור על שיטה עקבית של מתן שמות בכל הקמפיינים, קבוצות המודעות והתוויות שלכם. הגדירו קיצורים מוסכמים ואת הפרטים שיש לכלול בשמות. היכן שניתן, מומלץ לכלול בתוויות פרטים כמו מדינה, שפה ושיטת מיקוד.

אוטומציה

ככל שנכנסים ליותר שווקים, כך נוספות לכם ולצוות שלכם יותר משימות ניהול. הכלים האוטומטיים של Google יכולים לעזור לכם. אם שומרים על סדר ועקביות בחשבון, אפשר להפיק מהכלים האלה תועלת רבה יותר. אחרי שמגדירים את המסגרת, הרבה אופטימיזציות יום-יומיות יתבצעו מאליהן ויחסכו מכם דאגות.

למשל:

  • הכלי הגשת הצעת מחיר בשיטה אוטומטית מגיש הצעות מחיר מוצלחות ומושכלות יותר וגם חוסך זמן.
  • פרמטרים להתאמה אישית של מודעות מתאימים את מודעות הטקסט למונחי החיפוש של המשתמש, למכשיר שלו, למיקום שבו הוא נמצא, או אפילו לתאריך, לשעה ביום או ליום בשבוע. בעזרת הפרמטרים אפשר להוסיף מחיר, את הזמן שנותר עד לסיום מבצע וכל טקסט אחר שתגדירו.

האוטומציה מאפשרת לכם לנסות שווקים חדשים. עריכת ניסויים היא המפתח לגילוי שיטות שעובדות בשוק החדש. גם למטרה זו יש ל-Google כלים אוטומטיים שיכולים לעזור.

Tip

בספרייה המשותפת אפשר ליצור רשימות של מילות מפתח שליליות, [תוספים ומודעות]https://support.google.com/google-ads/answer/6072708)+ – ולאחר מכן להחיל אותם על קמפיינים שונים.

Tip

רוצים ללמוד איך Google יכולה לעזור לכם בשיווק גלובלי? היכנסו לקהילת הייצוא.

הירשמו לניוזלטר Best Practices ותקבלו טיפים מתקדמים ועדכונים על Google Ads‏ ישירות לתיבת האימייל.