תכנון הלוגיסטיקה לפעילות בארצות הברית

המידע באדיבות Ingram Micro Commercial and Lifecycle Services

1 סקירה כללית

האתגר

ארה"ב היא הכלכלה הגדולה ביותר בעולם ובעלת האוכלוסייה השלישית בגודלה בעולם, ולכן ברור שהשוק האמריקני הוא בעל חשיבות רבה. זהו השוק שמוביל את המעבר הגלובלי לקניות בדיגיטל, והמסחר האלקטרוני הולך וגדל בו בכל המגזרים. לכן, בשוק הזה יש פוטנציאל גדול לעסקים שמחפשים הזדמנויות. גם אם לא שקלתם את ארה"ב כחלק ישיר מאסטרטגיית הצמיחה שלכם, חשוב להבין את חלקה בתמונה הכללית של הכלכלה העולמית, מכיוון שיש לה השפעה משמעותית על הסחר העולמי.

המטרה

אחרי שתקראו את המדריך הזה, תבינו את ההזדמנויות הקיימות בארה"ב ואת הדרכים שבהן תוכלו להפיק מהן את המקסימום. בנוסף, תקבלו מושג כללי לגבי מקומה של ארה"ב במאזן הכוחות העולמי ואת ההשפעה שיש לכך על עסקים.

2 הרחבת העסק לארצות הברית

אחרי יותר מעשור של שליטה בעולם המסחר האלקטרוני, ארה"ב היא כיום השוק השני בגודלו בעולם בתחום המסחר האלקטרוני. עד 2018, מחזור המכירות במסחר אלקטרוני בארה"ב צפוי להגיע ל-461 מיליארד דולר, שיהווה כ-9% מהמכירות הקמעונאיות במדינה. ב-2018, יותר מ-190 מיליון צרכנים אמריקניים צפויים לעשות קניות באינטרנט, ו-79.6% מהאוכלוסייה צפויים לקנות באמצעים דיגיטליים. המסחר האלקטרוני, בהובלת חברות הענק Amazon ו-eBay, הולך וגדל בכל המגזרים. בדרך כלל, המוצרים שצרכנים אמריקניים קונים ממדינות אחרות שייכים לקטגוריות ההלבשה והאביזרים, הבריאות והיופי.

ארה"ב מחזיקה בתשתית הלוגיסטיקה הגדולה והיעילה ביותר בהשוואה לכל מדינה בעולם, וכיום היא עוברת שדרוגים לטיפול בנפח המסחר האלקטרוני הצפוי בעתיד. ארה"ב היא זרוע מרכזית וחשובה לניתוב סחורה במדינות אמריקה ואף במדינות נוספות הודות למוקדי התעבורה הרבים שבה, כגון נמלי החוף המערבי בלונג ביץ', מרכזי התובלה היבשתית באומהה ובממפיס, מעבר הגבול בלרדו ונמל התעופה או'הייר בשיקגו.

בנוסף לתשתית המפותחת, לארה"ב יש יתרון נוסף: מרחב לוגיסטי שמבוסס על טכנולוגיה. יותר ויותר ספקים של שירותי לוגיסטיקה משולבים בתהליכי המסחר ופועלים במגמת אוטומציה, וכבר היום מציעים טכנולוגיות חדשות לשיפור השירות, כגון רובוטיקה לניהול מחסנים.

alt text

3 סקירה מתומצתת של העובדות והיתרונות - לעשות עסקים בארצות הברית

 • יותר מ-40% מהקמעונאים הגדולים בארה"ב מציעים אפשרות כלשהי של איסוף בחנות להזמנות המבוצעות במסחר אלקטרוני, ויותר מ-45% מהצרכנים עשויים להשתמש באפשרות כלשהי של איסוף בחנות. התשתיות והערוצים הרבים של מסחר אלקטרוני מתפתחים ומשתפרים בקצב מהיר ככל שעוד ועוד לקוחות משתמשים בהם

 • Cyber Monday הוא יום הקניות באינטרנט הגדול ביותר בשנה, ובחמש השנים הקרובות צפוי ביום זה גידול דו-ספרתי בנפח המכירות

 • המוצרים המיובאים בעלי הערך הרב ביותר בארה"ב הם מוצרי חקלאות (4.9%), ציוד תעשייתי (32.9%, שמתוכם נפט גולמי מהווה 8.2%), מוצרי הון הכוללים מחשבים, ציוד טלקומוניקציה, חלקי חילוף לרכב, מיכון משרדי ומיכון תעשייתי (30.4% ) וכן מוצרי צריכה כגון כלי רכב, ביגוד, תרופות, רהיטים וצעצועים (31.8%)

 • בארה"ב יש 149 נמלים. נמלי דרום לואיזיאנה, יוסטון, ניו יורק, ניו ג'רסי ולונג ביץ' לרוב מופיעים בראש הרשימה בדירוגים לפי טונז' או לפי TEU (יחידת נפח שוות ערך למכולה בגודל ‏2.6 ‏x ‏2.4 ‏x ‏6 מטר)

4 מגמות בקרב לקוחות

כשמרחיבים את הפעילות לשווקים חדשים, חשוב מאוד להביא בחשבון את התנהגות הלקוחות. מהם הרגלי הקנייה של הלקוחות בשוק היעד? מהי שיטת האספקה המועדפת עליהם? הגורמים הבאים יעזרו לכם להבין איך המגמות בקרב לקוחות ישפיעו על ההתנהלות העסקית שלכם בארה"ב.

 • יותר מ-80% מהאמריקנים עושים קניות באינטרנט, ויותר מ-51% מהצרכנים מדווחים שהם עושים קניות בנייד

 • יותר מ-30% מהאמריקנים עושים קניות באינטרנט מדי שבוע, ו-80% מהאמריקנים קונים משהו באינטרנט לפחות כמה פעמים בחודש

 • 23% מהקונים מושפעים מהמלצות ומביקורות המתפרסמות במדיה החברתית

 • 23% מהאמריקנים מוכנים לשלם יותר בשביל לקבל את המשלוח באותו יום. עדיף להציע מגוון אפשרויות משלוח, משום ש-40% מהאמריקנים מדווחים שהם ביטלו קנייה עקב אפשרויות משלוח מוגבלות

 • האמריקנים מעריכים שקיפות בתהליך האספקה ורובם בודקים את סטטוס ההזמנה של פריט לפחות פעם ביום

 • הקונים באינטרנט מצפים למידע עדכני על המשלוח, כגון קבלת מספרי מעקב לאימייל והתראות בהודעות טקסט

 • הסכום הממוצע להזמנה באינטרנט נמצא בטווח של $80.00

 • חשוב מאוד להציע משלוחים באותו יום, ביום המחרת ועם מעקב מהיר, ורוב הלקוחות האמריקנים מעדיפים משלוח חינם. 54% מהאמריקנים מדווחים שהם נטשו עגלות קניות עקב דמי משלוח גבוהים. שיעור זה נמוך ב-10% מנתוני השנה שעברה, והוא מעיד על כך שאתרי מסחר אלקטרוני מגיבים לצורכי הלקוחות ומבינים את החשיבות של מחירי משלוח תחרותיים

5 איך מתחילים לעשות עסקים בארצות הברית

כששוקלים להיכנס לשוק האמריקני, חשוב להביא בחשבון את היתרונות והחסרונות של רישום חברה בע"מ ולהבין מהו מבנה החברה שיתאים לצרכים שלכם. יש להגיש בקשה לרישום EIN בארה"ב (מספר זיהוי מעסיק) ולברר אם המוצר שלכם מחייב הצהרת יבוא. דבר אחרון, צריך למצוא מרכז לוגיסטי וחברות שילוח שנותנים שירות באזורי היעד של הפעילות שלכם בארה"ב.

ב-Market Finder תוכלו למצוא פירוט של מדד Doing Business , המתפרסם על ידי הבנק העולמי ומאפשר לקבל מושג כללי על קלות הניהול של עסקים בארה"ב. המדד מדרג את כל מדינות העולם בסולם של 1 עד 190 לפי 10 קריטריונים שמגדירים עד כמה קל לעסקים להקים ולנהל בהן חברה מקומית. בין יתר הקריטריונים נכללים קלות החיבור לחשמל, קלות הקצאת האשראי והפוטנציאל למסחר בינלאומי.

כשמתחילים לסחור בשוק חדש, חשוב לדעת אילו אתגרים מצפים לכם בתחומי האדמיניסטרציה, הרגולציה והלוגיסטיקה. Market Finder מקל עליכם להבין את הדרישות המשפטיות ואת הצרכים להקמת תשתית לוגיסטית. בנוסף תוכלו למצוא עוד משאבי תמיכה וכלים, כולל תובנות ומדריכים מפורטים.

alt text

Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services מספקת פתרונות לוגיסטיים שעוזרים לעסקים לעמוד בדרישות של ביקוש והיצע.

שימו לב

החומרים המופיעים באתר מיועדים למטרות מידע בלבד. לייעוץ בנושאי פיננסים, מיסוי או משפט יש לפנות למומחה.