תכנון הלוגיסטיקה לפעילות באוסטרליה

המידע באדיבות Ingram Micro Commerce and Lifecycle Services

1 סקירה כללית

האתגר

אוסטרליה מציעה הזדמנויות צמיחה רבות לעסקים, בזכות אוכלוסיה צעירה ומגוונת ומיקום אסטרטגי שמאפשר למקד לאזור אסיה פסיפיק. למרות שהיא לא מהווה שוק גדול, חברות רבות מתחילות באוסטרליה בהיקף מצומצם ואז מתרחבות, או פועלות באוסטרליה כחלק מהאסטרטגיה העולמית שלהן.

המטרה

קריאת המדריך הזה תעזור לכם להבין את ההזדמנויות הקיימות באוסטרליה וכיצד להפיק מהן את המקסימום. בנוסף, תקבלו מושג כללי לגבי מקומה של אוסטרליה במאזן הכוחות העולמי ומדוע הוא משפיע על עסקים.

2 הרחבת העסק לאוסטרליה

אוסטרליה התפתחה לאורך השנים, וכיום היא שוק צרכני משמעותי שרוב החברות שוקלות כנקודת פתיחה לפני התרחבות אל אזור אסיה פסיפיק האטרקטיבי. לאוסטרליה יש קשרים עם אסיה דרך הסכמים כמו הסכם הסחר החופשי בין סין לאוסטרליה, אבל היא גם קרובה מאוד לתרבות האמריקאית ומתאימה למותגים אמריקאים. בזכות השפעות מגוונות, תמריצים ממשלתיים ואוכלוסייה צעירה, אוסטרליה היא שוק אטרקטיבי למסחר אלקטרוני וכמיקום למילוי הזמנות.

alt text

3 סקירה מתומצתת של העובדות והיתרונות -לעשות עסקים באוסטרליה

 • האוכלוסייה מגוונת מאוד, עם 60% מהגרים. הרכב האוכלוסייה הזה הופך את אוסטרליה למדינה שמקבלת בקלות מוצרים חדשים וחברות חדשות.1

 • 90% מהאוכלוסייה מתגוררים בערים (סידני ומלבורן הן ערים ראשיות).2

 • לפי הנתונים של Australia Post, זמני המשלוח הממוצעים לרוב הערים בחוף המזרחי הם יום אחד עד 3 ימים, אבל מהחוף המזרחי לפרת' ולערים במערב, זמן האספקה הממוצע יכול להגיע ל-5 עד 6 ימים3

 • באוסטרליה יש את ההוצאה הגבוהה בעולם לאדם על בגדים, והיא צפויה לגדול ל-56.5% עד שנת 2025. השוק באוסטרליה אטרקטיבי לביגוד ולענפים נוספים, כמו סגנון חיים וציוד ספורט4


 1. Australia Bureau of Statistics 

 2. הבנק העולמי 

 3. Australia Post 

 4. Statista 

4 מגמות בקרב לקוחות

כשמרחיבים את הפעילות לשווקים חדשים, חשוב מאוד להביא בחשבון את התנהגות הלקוחות. איך לקוחות היעד שלכם קונים בדרך כלל מוצרים? מה שיטת המשלוח המועדפת עליהם? הגורמים הבאים יעזרו לכם להבין איך המגמות בקרב לקוחות ישפיעו על ההתנהלות העסקית שלכם באוסטרליה.

לפי מחקר עדכני של Roy Morgan, בשנת 2016 אוסטרלים הוציאו מעל 41 מיליארד דולר בקניות מקוונות. 4 מתוך 10 אנשים ביצעו רכישה פעם בחודש לפחות דרך חנויות מסחר אלקטרוני.

 • צרכנים אוסטרלים רוצים זמני אספקה מהירים, כולל מסירה באותו יום. מעל 80% מהאוסטרלים השתמשו, או רוצים להשתמש, במשלוח באותו יום, ו-75% השתמשו או מעוניינים במשלוח בסוף שבוע או אחרי שעות העבודה.1
 • שלוש האפשרויות הנפוצות שמציעים כיום קמעונאים אוסטרלים הן משלוח רגיל, משלוח מהיר ואיסוף עצמי.
 • חוויית קניות מתאימה לניידים, דרך אפליקציה לנייד או חנות אינטרנט מותאמת לניידים, תאפשר ללקוחות לבצע רכישות מכל מקום. באוסטרליה יש יותר מ-19.4 מיליון משתמשי טלפונים ניידים, ולמעלה מ-35% מהעסקאות במסחר אלקטרוני מתבצעות בניידים. קרוב ל-27% ממשתמשי הניידים מבצעים רכישות על בסיס שבועי.2

 1. דוח של Temando על אסטרטגיות שילוח במסחר אלקטרוני 

 2. eMarketer 

5 מודלים למילוי הזמנות

ייצוא לאוסטרליה

חברות רבות מנסות את הפעילות בשוק האוסטרלי בדרך קלה יחסית: הן מוצאות נקודה מתאימה בדרום-מזרח אסיה ושולחות ממנה את מוצריהן לאוסטרליה. אוסטרלים רגילים לקנות מוצרים ממדינות אחרות, ולכן קל ליישם אסטרטגיה של ייצוא מוצרים לשוק הזה. נקודות הכניסה העיקריות אל אוסטרליה הן מהונג קונג, סין או סינגפור.

מילוי הזמנות בתוך אוסטרליה

המודלים הנפוצים ביותר למילוי הזמנות באוסטרליה הם דרך מרכז יחיד באזור סידני, או שני מרכזים - בסידני ובמלבורן. בתרחיש השני, סידני ובריסביין מקבלות שירות מהמרכז בסידני. מלבורן, פרת' ואדלייד מקבלות שירות מהמרכז במלבורן.

6 שינוע

חברות תובלה לחבילות קטנות

חברת התובלה הפופולרית ביותר באזור היא Australia Post, שמספקת כיסוי בכל אוסטרליה. ל-Australia Post יש כמה שיטות משלוח שיכולות להתאים לאסטרטגיות הייצוא שלכם, כולל תאים מאובטחים לאיסוף עצמי של חבילות (נגישים 24/7), עם מאות עמדות של תאים ברחבי המדינה.

שירותים עסקיים למשלוח חבילות:

 • ל-Australia Post ו-Toll יש נתח שוק של 60%
 • ל-TNT יש נתח שוק של 10%
 • ל-DHL יש נתח שוק של 5%

מסירה ישירות לצרכן:1

 • ל-Australia Post יש נתח שוק של 75%
 • ל-Toll יש נתח שוק של 10%
 • ל-TNT יש נתח שוק של 5%

חברות תובלה אחרות לחבילות קטנות

באוסטרליה התחילו לפעול חברות רבות לשילוח ומסירה של חבילות קטנות, המציעות פתרונות שילוח חדשניים. כמה דוגמאות לחברות כאלה:

 • Sendle משתמשת במקום פנוי במשלוחים של חברות שילוח הפועלות בשיתוף איתה כדי לספק הזמנות

 • ParcelPoint פועלת ביותר מ-1,500 תחנות לאיסוף חבילות, כולל דוכני עיתונים, בתי מרקחת וחנויות נוחות

 • WizMe מציעה תשלום קבוע בכל המדינה בסך 10.69 $ ועוד תוספת קטנה בהתאם לגודל האריזה


 1. The Australian 

7 איך מתחילים לעשות עסקים באוסטרליה

אוסטרליה היא לא שוק גדול, ולכן חברות רבות מתחילות באוסטרליה בהיקף מצומצם ואז מתרחבות, או פועלות באוסטרליה כחלק מהאסטרטגיה העולמית שלהן.

כששוקלים להיכנס לשוק האוסטרלי, חשוב להביא בחשבון את היתרונות והחסרונות של רישום חברה, ולהבין מהו מבנה החברה שיתאים לצרכים שלכם. אחרי שאתם מחליטים על מבנה החברה, יש גם צורך לקבל מספר עסק אוסטרלי, מספר תיק מס, לפתוח תיק מס על טובין ושירותים ולהקים אפשרות לתשלום מקדמות (אם יש לכם עובדים).

חשוב גם לדעת אם יהיה צורך בהצהרת ייבוא בשביל המוצר, ולהחליט אם לרשום סימן מסחרי במקרה שתחליטו להקים דומיין אוסטרלי משלכם. כמו כן, יש לאתר מרכז לוגיסטי וחברות תובלה שמספקות כיסוי באזורים באוסטרליה שאליהם אתם ממקדים.

ב-Market Finder תוכלו למצוא פירוט של מדד Doing Business , המתפרסם על-ידי הבנק העולמי. הוא מאפשר לכם לקבל מושג כללי ועוזר להבין עד כמה קל לעשות עסקים באוסטרליה. המדד בודק עד כמה קל לעסק להקים ולנהל חברה מקומית בכל מדינה בעולם ומציין דירוג של 1 עד 190. הדירוג מבוסס על עשרה נושאים. בין היתר, נכללים קלות החיבור לחשמל, קלות קבלת האשראי והפוטנציאל למסחר בינלאומי.

כשמתחילים לסחור בשוק חדש, חשוב לדעת אילו אתגרים מצפים לכם מבחינת ניהול, רגולציה ולוגיסטיקה. Market Finder מקל עליכם להבין את הדרישות המשפטיות ואת הצרכים להקמת תשתית לוגיסטית. בנוסף, תוכלו למצוא עוד משאבי תמיכה וכלים, כולל תובנות ומדריכים מפורטים.

alt text

Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services מספקת פתרונות לוגיסטיים שעוזרים לעסקים לספק מוצרים ללקוחות.

הערה

החומר באתר נועד כמקור למידע בלבד. כדי לקבל ייעוץ בנושאי פיננסים, מיסוי או משפט יש לפנות אל מומחה.