איך מפיצים אפליקציה באופן גלובלי

מדריך לשיווק אפליקציות שיעזור לכם להגיע לקהלים חדשים וחשובים ברחבי העולם

1 סקירה כללית

האתגר

כמה קליקים, והאפליקציה שלכם כבר ב-Google Play, חשופה לקהל של יותר ממיליארד משתמשים פעילים ברחבי העולם. אבל איך יודעים לאילו מכל השווקים האלה הכי ישתלם לשווק?

המטרה

למצוא את השווקים הנכונים, ללמוד להכיר אותם, להתאים אליהם את האפליקציה (לוקליזציה) ולהגדיל כמה שיותר את סיכויי ההצלחה שלה.

איך עושים את זה?

Market Finder יעזור לכם להחליט אילו שווקים מתאימים לאפליקציה שלכם. לשם כך, המערכת שלנו תנתח מגוון נתונים, כמו כניסה לשוק המובייל, מכירות במובייל, שימוש ב-Android וב-iOS ועוד. השלב הבא הוא מחקר מעמיק שמטרתו להבין את הקהלים בשווקים שבחרתם ולהתאים את האפליקציה להעדפות ולציפיות שלהם כדי שבעיניהם היא תהיה חובה בכל מכשיר.

2 בוחרים שוקי יעד פוטנציאליים

נוסף על המדינות ש-Market Finder יציע לכם, אפשר גם:

 • לעיין בנתוני ההתקנות של האפליקציה, במשובים שהתקבלו ממשתמשים ובמידע ברשתות החברתיות כדי לאתר שווקים שעשוי להיות בהם ביקוש.

 • לקרוא את ה'טיפים לאופטימיזציה' ב-Google Play Console כדי לבדוק אם יש מדינות שהאפליקציה שלכם כבר צוברת בהן פופולריות.

3 עורכים מחקר שווקים יסודי

לפני שנכנסים לשוק חדש, חשוב להכיר אותו היטב. ב-Market Finder תוכלו למצוא הרבה מדדים מפורטים על מדינות היעד שלכם. מומלץ גם לעיין בפרק 'Data and insights for key countries' ב-[The Going Global Playbook]‏(https://play.google.com/store/books/details/Google_Inc_The_Going_Global_Playbook_for_developer?id=RHqKDQAAQBAJ), המדריך לקידום אפליקציות בשוק הגלובלי‏. כמו כן, יש מגוון כלים חינמיים וכלים בתשלום שיכולים לעזור, ותמיד כדאי לחפש ב-Google. נסו גם לפנות לקהילה שלכם ולהתייעץ עם אנשים שגרים בשווקים שאתם חוקרים.

4 לומדים להכיר את המשתמשים המקומיים

משתמשים רוצים חוויה מותאמת אישית, ולכן כשמציעים להם אפליקציה שמותאמת לתרבות שלהם ופונה אליהם בשפה שלהם גם בטקסט וגם בגרפיקה, המעורבות שלהם הרבה יותר עמוקה.

 • איך מתנהגים המשתמשים בכל אחד מהשווקים?

 • איפה ואיך הם משתמשים בניידים ובטאבלטים כדי לענות על הצרכים שלהם? סביר להניח שהם מתנהגים אחרת בכל קטגוריית פעילות (רשתות חברתיות, קניות, הודעות ואימייל, חיפוש, ניהול משימות, בנקאות, עזרים, בידור ומשחקים). Market Finder יעזור לכם לזהות דפוסי התנהגות חשובים של צרכנים ברחבי העולם, מקניות באינטרנט ומכירות במובייל ועד שימוש בסמארטפונים בתהליך הקנייה.

 • איך האפליקציה שלכם משתלבת בתרחיש הזה?

5 מתאימים את האפליקציה לקהל המקומי (לוקליזציה)

 • שפות וניבים (דיאלקטים). האם במדינה שבחרתם מדברים ביותר משפה אחת?

 • תרגמו את האפליקציה, את הדף שלה בחנות ואת שאר הטקסטים הרלוונטיים. אפשר להשתמש בשירותי התרגום המובנים ב-Google Play Console או ב-Android Studio, או לשכור את שירותיו של מתרגם מקומי.

 • התאימו את העיצוב לתרבות המקומית. כל מאפייני האפליקציה – הגרפיקה, התמונות, הצבעים, הסגנון, הטון, הפונקציונליות ואמצעי התשלום – צריכים להיות מותאמים לקהל המקומי שאתם פונים אליו. אם אתם משווקים משחק, נסו לחשוב מה אפשר לשנות בדמויות או בכלים כדי שיקסמו לקהל המקומי. חשוב להיות רגישים לתרבות היעד ולדאוג שלא יהיה באפליקציה שום דבר שעלול להיתפס כפוגעני.

 • השתמשו בסט אחד של פריסות תוכן גמישות וצרו פריסות חלופיות לפי הצורך. לדוגמה, אם במדינת היעד כותבים מימין לשמאל, האפליקציה צריכה לתמוך בטקסט מיושר לימין. הקפידו להציג תאריכים, שעות, מספרים ומטבעות בפורמטים המקומיים (המוגדרים במערכת ההפעלה).

 • דאגו שהאפליקציה תפעל היטב גם כשהחיבור לאינטרנט איטי או כשאין חיבור בכלל, וגם במכשירים זולים.

 • תמחרו לפי תנאי השוק. כשמזינים מחיר של אפליקציה, מינוי או רכישה בתוך האפליקציה ב-Google Play Console, המערכת ממירה אותו באופן אוטומטי למטבע המקומי, מוסיפה מס (במדינות נבחרות) ומחילה עליו את דפוסי התמחור המקומיים הרלוונטיים. אם רוצים, אפשר לעקוף את ההגדרות האלה. כדאי להביא בחשבון:

  • את יוקר המחיה
  • את כוח הקנייה של הצרכנים
  • את התחרות
  • את תחזית הביקוש לאפליקציה

למידע נוסף על לוקליזציה של אפליקציות

6 משווקים את האפליקציות

קמפיינים אוניברסליים לאפליקציות הם כלי יעיל ונוח לקידום אפליקציות ל-Android או ל-iOS במדינות שאתם בוחרים. כך תוכלו לפרסם בקלות בכל הנכסים הכי פופולריים של Google, כולל חיפוש Google‏, Play‏, YouTube ורשת המדיה של Google. אתם צריכים רק לכתוב טקסט קצר, לציין הצעת מחיר לפתיחה, לקבוע תקציב ולהגדיר באילו שפות ובאילו מיקומים תרצו להציג את המודעות. המערכות שלנו יבדקו שילובים שונים ויציגו את המודעות שמניבות באופן עקבי את התוצאות הטובות ביותר, בלי התעסקות נוספת מצידכם.

למידע נוסף כדאי לעיין ב-Going Global Playbook‏