איך למדוד ולהבין את התנהגות המשתמשים

מדריך לשיפור אסטרטגיית השיווק באמצעות פעולות המבוססות על התנהגות המשתמשים

1 סקירה כללית

האתגר

אחרי השקת האתר בשוק חדש, תצטרכו להבין מי הם המשתמשים שנכנסים אל האתר, איך הם מגיעים אליו ומה הם עושים בו.

המטרה

לקבל החלטות מושכלות לגבי אסטרטגיית השיווק בשוק ייצוא חדש. לשפר את חוויית המשתמש על-ידי מדידת כניסות אל האתר, הבנת התנהגות המשתמשים וקבלת תובנות לגבי הפעולות שמשתמשים מבצעים באתר שלכם.

Google Analytics יכול לעזור לכם

כשנכנסים אל שוק חדש, כדאי מאוד להבין את התנהגות המשתמשים כי קשה לחזות את אופי האינטראקציות עם משתמשים. הדבר נכון בעיקר כאשר אסטרטגיית השיווק נמצאת בשלבים הראשונים שלה. הכלים של Google Analytics עוקבים אחר מספר המשתמשים שמבצעים פעולות באפליקציה, מספר ביקורי המשתמשים, כמו גם המסכים או הדפים שאליהם המשתמשים נכנסים, וכך הם יכולים לעזור לכם לשפר את האתר ואת אסטרטגיית השיווק. באופן הזה אתם יכולים להתאים את האסטרטגיה והאתר כך שישקפו בצורה טובה יותר את תחומי העניין של משתמשים בשוק החדש.

2 תחילת העבודה

בעזרת Google Analytics אתם יכולים להבין בצורה טובה יותר את האופן שבו המשתמשים שלכם מבצעים פעולות במסכים שונים באפליקציה או בדפים שונים באתר.

הכלים ב-Google Analytics יכולים לעזור לכם להבין את השוק החדש על-ידי:

  • מעקב אחר כל הפעולות בנגן וידאו, הורדות של קבצים ושליחת טפסים
  • מדידת מספר הפעולות העסקיות החשובות שמשתמשים מבצעים, כמו גם ניתוח של רכישות ועסקאות במסחר אלקטרוני

לפני שמתחילים, צריך לנסח תוכנית

לפני שתתחילו להשתמש ב-Google Analytics, עליכם לנהל שיחות עם אנשים. מומלץ לדון לגבי היעדים העסקיים שלכם עם אנשים בתוך החברה שישתמשו בנתונים מ-Google Analytics. בדיונים השונים כדאי לשתף את האנשים שמקבלים החלטות עסקיות על בסיס יומיומי, כמו גם אנשי שיווק ומפתחי מוצרים. כל האנשים האלה יכולים לומר לכם מהם הפרטים החשובים שיעזרו להם להבין טוב יותר את התנהגות המשתמשים. תעדו את התשובות האלה ונסחו תוכנית פשוטה למדידת נתונים שתנחה אתכם בזמן השימוש ב-Google Analytics.

התוכנית למדידת נתונים צריכה לכלול:

  • את כלל היעדים הבינלאומיים של העסק

  • את האסטרטגיות והטקטיקות שיאפשר לעמוד ביעדים האלה

  • מדדי ביצועים מרכזיים (KPI) למדידת ההצלחה של האסטרטגיות והטקטיקות

  • פילוח שיעזור לכם להבין מה מוביל להצלחה, כולל פילוח של הפעילויות בשוק ושל המשתמשים שמפיקים עבורכם את הערך הרב ביותר

  • יעדים לכל מדד ביצועים מרכזי, כדי להבין אם העסק עומד ביעדים שהוצבו עבורו בשוק הפוטנציאלי

איך למדוד את התנהגות המשתמשים

ב-Google Analytics יש תכונות מעולות שיעזרו לכם למדוד את התנהגות המשתמשים בשוק שאליו אתם רוצים להתרחב. נבחן אותם עכשיו, ולאחר מכן נדון לגבי הדרכים הטובות ביותר להשתמש בנתונים הגולמיים.

1. קביעת היעדים

יעד הוא פעילות שהמשתמש השלים. בין אם היעד הוא השלמת רכישה, עליית שלב במשחק או מילוי טופס ליצירת קשר, מערכת Google Analytics תספק לכם מידע קריטי לגבי היעדים שציינתם. המידע הזה יאפשר לכם להבין טוב יותר אם משתמשים מבצעים את הפעולות הרצויות לכם, ולהעריך את האפקטיביות של שוק הייצוא המקוון.

היעדים נמדדים בדפים או במסכים הספציפיים שאליהם משתמשים נכנסים. הם מספקים את המידע הבא:

  • מספר הדפים והמסכים שנצפו במהלך ביקור
  • משך הזמן שמשתמשים צפו באתר או באפליקציה
  • האירועים שהופעלו בזמן שהמשתמשים היו באתר

לכל יעד שהושלם אפשר להקצות ערך כספי כדי לראות כמה הוא שווה בשוק הייצוא.

2. שיפור המסחר האלקטרוני

בכל שוק חדש שאליו אתם נכנסים יש דברים בלתי ידועים. מעקב קפדני אחר דפוסי הקניות בשוק הייצוא יאפשר לכם לקבל החלטות מושכלות לגבי האופן שבו עליכם להתאים את עצמכם כדי למלא את צורכי המשתמשים. מעקב אחר מסחר אלקטרוני משופר מספק לכם הבנה מעמיקה לגבי התנהגות המשתמשים לאורך כל חוויית הקנייה המקוונת - החל ממספר הקליקים ועד הצפיות במוצרים, כמו גם כל השלבים בתהליך סיום הקנייה.

3. להישאר על המסלול הנכון

אם אתם רוצים לקבל פרטים מדויקים יותר לגבי הפעולות של המשתמשים, ב-Google Analytics יש כלי למעקב גמיש אחר אירועים שיאפשר לכם לעקוב אחר הנתונים הנחוצים לכם. תוכלו להגדיר מעקב אחר הורדות, קליקים על מודעות במובייל, רכיבי Flash והפעלות סרטונים, ללא קשר לפעילות אחרת שתבוצע בדף האינטרנט.

יש לכם אפליקציה לנייד? מעקב אחר אירועים יכול לעזור לכם להבין איך המשתמשים משתפים את התוכן שלכם או איך הם משתמשים בפונקציית חיפוש. אם יש לכם אתר, תוכלו להשתמש במעקב אחר אירועים כדי לעקוב אחר הורדת קבצים ושיתוף תוכן.

4. התאמת השאלות לצרכים שלכם

העסק שלכם ייחודי. אתם יודעים טוב יותר מכל אחד אחר מה אתם רוצים למדוד ולהבין. לשם כך, ב-Google Analytics תוכלו להשתמש במאפיינים ובמדדים מותאמים אישית. זו דרך יעילה לקבל תשובות לכל השאלות שלכם לגבי התנהגות המשתמשים בשוק חדש.

3 להתאים את עצמכם להתנהגות המשתמשים

יש לכם את הנתונים, אבל איך משתמשים בהם? ב-Google Analytics אפשר ליצור מהנתונים לגבי שוק הייצוא תמונה ברורה שתעזור לכם להבין טוב יותר את התנהגות המשתמשים.

כמו כל אחד שנכנס לשוק חדש, אתם צריכים לוודא שההצלחות לא יהיו רק חלק מ"תקופת ירח דבש". לכן חשוב לעקוב אחר מידת העניין של המשתמשים: זה נפלא אם המדדים תואמים לציפיות הראשוניות שלכם בשביל תוכנית ההתרחבות. אבל אם הם ירדו מתחת לערכים הצפויים, עליכם לבחון מחדש את פעולות השיווק ולוודא שאתם ממקדים לקהל הנכון. דוח 'משתמשים פעילים' יכול לעקוב אחר מעורבות המשתמשים לאורך יום אחד, או עד 30 ימים.

התנהגות של קבוצות מחקר

אפשר ללמוד על קבוצה שלמה של משתמשים בו-זמנית. נניח שממש עכשיו השקתם משחק חדש, ואתם רוצים למדוד את מעורבות המשתמשים מהיום הראשון של ההשקה, אבל לא מעניין אתכם כרגע לדעת מה עושה מי שמשתמש באתר בצורה אחרת. תוכלו לעשות את זה בעזרת ניתוח קבוצות משתמשים. הוא מבודד ומנתח את ההתנהגות של קבוצות המורכבות ממשתמשים שיש להם מאפיין משותף. הניתוח יכול להיות על בסיס יומי, שבועי או חודשי.

ניתוח קבוצות משתמשים מאפשר לכם לבחון התנהגות שמשותפת למספר גדול של אנשים, ולהבין איך ואיפה מסתיימת המעורבות של קבוצת משתמשים. כך אתם מקבלים מידע חשוב שנחוץ כדי לדעת מתי לצרף משתמשים חדשים שיתפסו את מקומה של הקבוצה שעזבה.

לשמור על מידת התעניינות גבוהה בקרב המשתמשים

אחרי שתמשכו משתמשים אל האתר, תוכלו לעקוב אחרי הפעולות שלהם כדי לגלות איזה תוכן מעניין אותם. הדוח 'זרימת הפעילות של המבקרים' מציג באופן חזותי את הנתיבים שבהם המשתמשים מתקדמים ממסך למסך ומדף לדף. זו דרך מצוינת לראות אילו אזורים לא מעניינים את המשתמשים ואילו מניבים תוצאות טובות בקרב משתמשים חדשים, ולכן גם בשוק הייצוא כולו.

להגיע לשווקים שיועילו לעסק

בכל שוק התנהגות המשתמשים יכולה להיות שונה. המשתמשים יכולים להיות ייחודיים ממש כמו העסק שלכם. בעזרת Google Analytics אתם יכולים לוודא שאתם פועלים בשוק שמתאים לעסק שלכם, ושמעוניין במה שיש לעסק שלכם להציע.