איך למדוד ולהבין את התנהגות המשתמשים

מדריך לשיפור אסטרטגיית השיווק באמצעות פעולות המבוססות על התנהגות המשתמשים

1 סקירה כללית

האתגר

אחרי השקת האתר בשוק חדש, האתגר החשוב ביותר הוא להבין מי המשתמשים הנכנסים לאתר, איך הם מגיעים אליו ומה הם עושים בו.

המטרה

לקבל החלטות מושכלות בנוגע לאסטרטגיית השיווק בשוק ייצוא חדש; לאסוף מידע שיעזור לכם לשפר את חוויית המשתמש: לספור את הכניסות לאתר, להבין את התנהגות המשתמשים ולקבל תובנות על הפעולות שלהם באתר.

הפתרון: Google Analytics

כשמתחילים לייצא לשוק חדש ואסטרטגיית השיווק עדיין נמצאת בשלבים הראשונים, כדאי מאוד להבין את התנהגות המשתמשים כי קשה לחזות את האינטראקציות איתם. הכלים של ‎Google Analytics סופרים כמה משתמשים מבצעים פעולות באפליקציה, מודדים את מספר הביקורים בה, ובודקים לאילו מסכים או דפים המשתמשים נכנסים. המידע הזה יכול לעזור לכם לשפר את האתר ואת אסטרטגיית השיווק. זו דרך יעילה להתאים את האסטרטגיה ואת האתר לצרכים ולתחומי העניין של המשתמשים בשוק החדש.

2 תחילת העבודה

Google Analytics נועד לעזור לכם להבין טוב יותר מה המשתמשים עושים במסכים שונים באפליקציה או בדפים שונים באתר שלכם.

הכלים ב-Google Analytics יכולים להעמיק את ההיכרות שלכם עם השוק החדש בשתי דרכים:

  • מעקב אחר כל הפעולות הקטנות של המשתמשים, כולל קליקים בנגני וידאו, הורדות ושליחת טפסים
  • ספירה של הפעולות העסקיות החשובות שהמשתמשים מבצעים, וניתוח של רכישות ועסקאות במסחר אלקטרוני

לפני שמתחילים, צריך לנסח תוכנית

לפני שתתחילו להשתמש ב-Google Analytics, אתם צריכים לדבר עם אנשים. מומלץ לדון ביעדים העסקיים שלכם עם האנשים בתוך החברה שישתמשו בנתונים מ-Google Analytics. בדיונים השונים כדאי לשתף את האנשים שמקבלים החלטות עסקיות על בסיס יומיומי, כמו גם אנשי שיווק ומפתחי מוצרים. כל האנשים האלה יכולים לומר לכם מהם הפרטים החשובים שיעזרו להם להבין טוב יותר את התנהגות המשתמשים. תעדו את התשובות האלה ונסחו תוכנית פשוטה למדידת נתונים שתנחה אתכם בזמן העבודה עם Google Analytics.

התוכנית למדידת נתונים צריכה לכלול:

  • את כלל היעדים הבינלאומיים של העסק.

  • את האסטרטגיות והטקטיקות שיאפשרו לכם לעמוד ביעדים האלה.

  • מדדי ביצועים מרכזיים (KPI) שיעזרו לכם לכמת את ההצלחה של האסטרטגיות והטקטיקות.

  • פילוח שיעזור לכם להבין מה מוביל להצלחה, כולל פילוח של הפעילות השיווקית ושל ערך המשתמשים שלכם.

  • יעדים לכל מדד ביצועים מרכזי, כדי להבין אם העסק עומד ביעדים שלו בשוק הפוטנציאלי.

איך למדוד את התנהגות המשתמשים

ב-Google Analytics יש כלים שימושיים שיעזרו לכם למדוד את התנהגות המשתמשים בשוק הייצוא שאליו אתם רוצים להתרחב. עכשיו נרחיב על הכלים האלה, ולאחר מכן נסביר איך להשתמש בנתונים הגולמיים בחוכמה.

1. קובעים יעדים

בשפה פשוטה, יעד הוא פעולה או תהליך שהמשתמש השלים. מערכת Google Analytics תספק לכם מידע קריטי על כל יעד שתציינו: השלמת רכישה, עליית שלב במשחק, מילוי טופס ליצירת קשר או יעד אחר. המידע הזה יאפשר לכם להבין טוב יותר אם משתמשים מבצעים את הפעולות הרצויות לכם, ולהעריך את האפקטיביות של שוק הייצוא המקוון.

היעדים נמדדים בדפים או במסכים הספציפיים שאליהם משתמשים נכנסים. הם מספקים את המידע הבא:

  • מספר הדפים והמסכים שנצפו במהלך ביקור
  • הזמן שמשתמשים בילו באתר או באפליקציה
  • האירועים שהופעלו בזמן שהמשתמשים היו באתר

לכל יעד אפשר להקצות ערך כספי כדי לראות כמה הוא שווה בשוק הייצוא.

2. משפרים את המסחר האלקטרוני

כשמתחילים לייצא לשוק חדש, יש הרבה חוסר ודאות. מעקב קפדני אחר דפוסי הקנייה בשוק הייצוא יאפשר לכם לקבל החלטות מושכלות ולהבין איך להתאים את עצמכם לצרכים של המשתמשים. המעקב אחר מסחר אלקטרוני משופר יספק לכם מבט מעמיק על התנהגות המשתמשים לאורך כל חוויית הקנייה באינטרנט, ממספר הקליקים והצפיות במוצרים ועד תהליך התשלום על כל שלביו.

3. משכללים את מערך המדידה

אם אתם רוצים לקבל פרטים מדויקים יותר על הפעולות של המשתמשים, ב-Google Analytics יש כלי למעקב גמיש אחר אירועים, שיעזור לכם לאסוף את הנתונים שאתם צריכים. תוכלו להגדיר מעקב אחר הורדות, קליקים על מודעות במובייל, רכיבי Flash והפעלות סרטונים, ללא קשר לפעילות אחרת בדף האינטרנט.

יש לכם אפליקציה לנייד? מעקב אחר אירועים יכול לעזור לכם להבין איך המשתמשים משתפים את התוכן שלכם או איך הם משתמשים בפונקציית חיפוש. אם יש לכם אתר, תוכלו להשתמש במעקב אחר אירועים כדי לעקוב אחר הורדת קבצים ושיתוף תוכן.

4. שואלים את השאלות הנכונות

העסק שלכם ייחודי. אתם יודעים טוב יותר מכל אחד אחר מה אתם רוצים למדוד ולהבין. לשם כך, ב-Google Analytics תוכלו להשתמש במאפיינים ובמדדים מותאמים אישית. זו דרך יעילה לקבל תשובות לכל השאלות שלכם לגבי התנהגות המשתמשים בשוק חדש.

3 להתאים את עצמכם להתנהגות המשתמשים

הנתונים כבר אצלכם, אבל איך משתמשים בהם? ב-Google Analytics אפשר ליצור מהנתונים לגבי שוק הייצוא תמונה ברורה שתעזור לכם להבין טוב יותר את התנהגות המשתמשים.

כמו כל אחד שנכנס לשוק חדש, אתם צריכים לוודא שההצלחות לא יהיו רק חלק מ"תקופת ירח הדבש". לכן חשוב לעקוב אחר מידת העניין של המשתמשים: אתם יכולים להיות מרוצים אם המדדים יענו על הציפיות הראשוניות שלכם לגבי תוכנית ההתרחבות, אבל אם הם יירדו מתחת לערכים הצפויים, עליכם לבחון מחדש את פעולות השיווק ולוודא שאתם מטרגטים את הקהל הנכון. נתונים על מידת העניין של המשתמשים נשמרים בדוח 'משתמשים פעילים'. אפשר להציג נתונים על יום אחד או על תקופה של עד 30 ימים.

מנתחים את ההתנהגות של קבוצות משתמשים

אפשר גם ללמוד על קבוצה שלמה של משתמשים בבת אחת. נניח שממש עכשיו השקתם משחק חדש. אתם רוצים למדוד את מעורבות המשתמשים במשחק מהיום הראשון של ההשקה, אבל כרגע לא מעניין אתכם לדעת מה עושים באתר המשתמשים האחרים שלא משחקים. תוכלו לעשות את זה בעזרת ניתוח קבוצות משתמשים, שמבודד ומנתח את ההתנהגות של קבוצות המורכבות ממשתמשים שיש להם מאפיין משותף. הניתוח יכול להיות על בסיס יומי, שבועי או חודשי.

ניתוח קבוצות משתמשים מאפשר לכם לבחון התנהגות שמשותפת למספר גדול של אנשים, ולהבין איך ואיפה מסתיימת המעורבות של קבוצת משתמשים. המידע הזה נחוץ כדי לדעת מתי צריך להשיג משתמשים חדשים שיתפסו את מקומה של הקבוצה שנטשה.

שומרים על מידת התעניינות גבוהה בקרב המשתמשים

אחרי שתמשכו משתמשים אל האתר, תוכלו לעקוב אחר הפעולות שלהם כדי לגלות איזה תוכן מעניין אותם. הדוח 'זרימת הפעילות של המבקרים' מציג באופן חזותי את הנתיבים שבהם המשתמשים עוברים ממסך למסך ומדף לדף. זו דרך מצוינת לראות אילו אזורים לא מעניינים את המשתמשים ואילו מניבים תוצאות טובות בקרב משתמשים חדשים, ולכן גם בשוק הייצוא כולו.

פונים לשווקים שיועילו לעסק

בכל שוק התנהגות המשתמשים יכולה להיות שונה. המשתמשים יכולים להיות ייחודיים ממש כמו העסק שלכם. בעזרת Google Analytics אתם יכולים לוודא שאתם פועלים בשוק שמתאים לעסק שלכם ומעוניין במה שיש לכם להציע.