איך להפיק תועלת ממודעות דינמיות לרשת החיפוש

אסטרטגיית חיפוש שמאפשרת להשיג תוצאות טובות יותר וחשיפה רחבה יותר של העסק בלי לשנות את הקמפיינים הנוכחיים שלכם

האתגר

יותר מ-50% מהחיפושים ב-Google כוללים שלוש מילות מפתח או יותר, ואילו יותר מ-70% מהשאילתות הרלוונטיות אינן תואמות למילות מפתח בצורה מדויקת. לכן, גיבוש אסטרטגיית חיפוש מקיפה הוא אתגר לא פשוט בשוק המקומי, ואתגר עוד יותר גדול כשמתרחבים לשווקים חדשים.

המטרה

להשיג חשיפה ופרסום עקביים וממוקדים ביותר של העסק ושל האתר שלכם כדי להגיע ללקוחות חדשים, בכל שוק שאליו אתם רוצים להיכנס ברחבי העולם.

מודעות דינמיות לרשת החיפוש מוצגות בפני הלקוחות הפוטנציאליים הנכונים בדיוק בזמן הנכון, כשהם מחפשים מונחים שמתאימים לטקסט המופיע באתר שלכם – בכל שוק יעד שתבחרו.

אם יש לכם מספר גדול של דפי נחיתה ואלפי מוצרים שמשתנים באופן תמידי, מודעות דינמיות לרשת החיפוש הן בדיוק מה שאתם צריכים. גם בקמפיינים ב-Google Ads המנוהלים באופן הטוב ביותר ומכילים הרבה מילות מפתח, לפעמים מוחמצים חיפושים רלוונטיים, חלים עיכובים בכתיבת מודעות למוצרים חדשים, או אין סנכרון בין תוכן המודעות לבין המלאי הזמין בפועל באתר. התנהגות המשתמשים עשויה להיות מטרה נעה, ו-16% מהחיפושים ב-Google הם חיפושים חדשים שלא נראו קודם לכן.

אם כיום אתם צריכים להשקיע זמן רב בהעלאה מתמדת של מוצרים חדשים ובהשהיית מוצרים שחסרים במלאי או שהוצאו מהמלאי, מודעות דינמיות לרשת החיפוש הן התשובה בשבילכם.

איך פועלות מודעות דינמיות לרשת החיפוש?

במקום להציע הצעות מחיר למילות מפתח כדי להפעיל את המודעות, מודעות דינמיות לרשת החיפוש יוצרות מודעה עם כותרת ועם תוכן דף נחיתה שנוצרים באופן דינמי כאשר שאילתת חיפוש תואמת למילים או לביטויים מהאתר שלכם, או כאשר מישהו מחפש ב-Google מונחים שקשורים מאוד לתוכן האתר שלכם. באופן זה, הכותרות והתוכן של דפי הנחיתה מתווספים באופן דינמי והם הרבה יותר רלוונטיים לכל חיפוש בפני עצמו. מודעות דינמיות לרשת החיפוש יכולות להפנות לקוחות פוטנציאליים במהירות בדיוק למה שהם מחפשים באתר.

חשוב לזכור שעדיין יש לכם שליטה על תיאור המודעה ועל מקור המיקוד המבוסס על האתר.

הבחירה באפשרות של מודעות דינמיות לרשת החיפוש ב-Google Ads תעניק לכם פרסום עקבי וממוקד של האתר שלכם בכל שוק שאליו תרצו להיכנס, בלי שתצטרכו ליצור רשימות ארוכות של מילות מפתח לכל קו מוצרים ובלי שתצטרכו לבצע שינויים באתר (שכבר מותאם לשוק המקומי).

למה כדאי להשתמש במודעות דינמיות לרשת החיפוש?

מודעות דינמיות לרשת החיפוש כדאיות מהסיבות הבאות:

חיסכון בזמן

אין צורך ליצור רשימות ארוכות של מילות מפתח ולמפות מילות מפתח, הצעות מחיר וטקסטים של מודעות לכל מוצר באתר. לכן, מודעות דינמיות לרשת החיפוש מאפשרות לפרסם בשווקים חדשים במהירות רבה יותר.

המודעות מתעדכנות באופן אוטומטי ובתדירות גבוהה

כשאתם עורכים שינויים בדפים הנכללים באינדקס שלנו, אנחנו סורקים שוב את האתר כדי להבטיח שהמודעות יהיו עדכניות.

במודעות מוצגות כותרות רלוונטיות שנוצרות באופן דינמי

כשלקוח פוטנציאלי עורך חיפוש שנראה רלוונטי, Google יוצרת באופן דינמי מודעה שהכותרת שלה כוללת מילות מפתח מביטוי החיפוש של הלקוח, ותוכן המודעה מבוסס על דף נחיתה רלוונטי מהאתר. במודעות דינמיות לרשת החיפוש, בדרך כלל הכותרות ארוכות יותר מאשר במודעות אחרות לרשת החיפוש, ולכן הן יותר בולטות בשטח.

שליטה בקמפיין

אפשר להציג מודעות המבוססות על האתר כולו, או על קטגוריות או דפים ספציפיים של מוצרים. אפשר גם למנוע הצגה של מוצרים שחסרים במלאי באופן זמני או שאינכם מתכננים לחדש את המלאי שלהם. כשיוצרים את הקמפיין מוסיפים את שורות התיאור ואת כתובות ה-URL לתצוגה הרצויות.

הגדלת נפח התנועה

מודעות דינמיות לרשת החיפוש עוזרות להגדיל את נפח התנועה והמכירות בכך שהן מפרסמות את העסק בפני יותר לקוחות בהשוואה לקמפיינים שממוקדים לפי מילות מפתח.

השלמה לקמפיינים קיימים שמבוססים על מילות מפתח

כשלקוחות ממשיכים את תהליך המחקר, הרבה פעמים הם מתחילים לחפש מילות מפתח שהן יותר "Long Tail", שאולי לא קיימות בחשבון Google Ads שלכם. מילות מפתח Long Tail הן ביטויים ספציפיים יותר בני 3 עד 5 מילים שאנשים מחפשים ככל שהם מתקרבים יותר לשלב הקנייה. לדוגמה, נניח שמישהו מתחיל לחפש את המונח 'כיסא לפינת אוכל'. אחרי שהוא נכנס לכמה אתרים, רואה כיסאות בסגנונות שונים ומשווה מחירים, הוא ממקד את ההעדפות שלו, ויכול להיות שהוא יתחיל לחפש 'כיסא איימס מודרני לפינת אוכל'.

מודעות דינמיות לרשת החיפוש מביאות בחשבון מונחי חיפוש שאינם קיימים ברשימת מילות המפתח הנוכחית שלכם, ולכן הן מניבות יותר קליקים והמרות בפחות מאמץ. רוב המפרסמים מגיעים לגידול של 5% עד 10% בשיעורי הקליקים וההמרות ומשיגים החזר ROI משביע רצון.

Tip

אם אתם רוצים להרחיב את רשימת מילות המפתח שלכם, הרבה פעמים מודעות דינמיות לרשת החיפוש עוזרות לגלות מגוון רחב של מילות מפתח שהן יותר Long Tail. אפשר להשתמש במונחים האלה ולכלול אותם בקמפיינים שלכם לרשת החיפוש כדי ליצור מודעות ממוקדות ככל האפשר ולהתאים את הפרסום למגמות הרווחות בהתנהגות המשתמשים.

איך מתבצע המיקוד של המודעות

מודעות דינמיות לרשת החיפוש ממוקדות לחיפושים רלוונטיים, והמודעות נוצרות ישירות מתוכן האתר שלכם – באופן דינמי. אנחנו שומרים אינדקס עדכני של המלאי שלכם באמצעות הטכנולוגיה של Google לסריקת אתרים אורגנית. לאחר מכן, כשמתבצע חיפוש רלוונטי, אנחנו יוצרים באופן דינמי מודעה עם כותרת המבוססת על טקסט השאילתה, ותוכן המודעה מבוסס על דף הנחיתה הרלוונטי ביותר באתר. המודעה נכנסת למכירה הפומבית ומתחרה כרגיל – אבל, כמובן, אנחנו נדאג שהיא לא תשתתף במקרים של חיפושים שבהם יש לכם גם מודעה כשירה שממוקדת לפי מילות מפתח, כך שאף פעם לא תתחרו נגד עצמכם. כך תקבלו תוצאות טובות יותר וחשיפה רחבה יותר לעסק שלכם לחלק גדול יותר מהמוצרים הקיימים אצלכם במלאי, בלי לבצע שינויים כלשהם בקמפיינים קיימים הממוקדים לפי מילות מפתח.

יש מגוון אפשרויות מיקוד לבחירה:

  • כל דפי האתר: האינדקס של האתר שלכם ב-Google קובע אילו חיפושים נחשבים רלוונטיים ויוצר את המודעה.

  • דפים ספציפיים: אפשר להפעיל קמפיין של מודעות דינמיות לרשת החיפוש המבוסס על קטגוריה באתר (למשל, 'נעליים'), או על דפים ספציפיים באתר. אפשר למקד גם לפי:

    • דפים שהכותרות שלהם מכילות מילים מסוימות
    • דפים שכתובות ה-URL שלהם מכילים מחרוזות טקסט מסוימות
    • דפים שמכילים מילים מסוימות

  • פיד של דפים: כדי להשיג את המיקוד המדויק ביותר, אפשר להשתמש בגיליון אלקטרוני שמכיל כתובות URL. לאחר מכן, אפשר למקד לפיד כולו או לחלקים ממנו. לדוגמה, אפשר לתייג דפים בתור 'מוצרים עם ביקורות של 4 כוכבים' או 'מלונות עם הרבה חדרים פנויים' ולמקד לכתובות URL שתויגו בתוויות האלה בלבד. למידע נוסף על מיקוד מודעות דינמיות לרשת החיפוש

Tip

המיקוד לפי שפה צריך תמיד להתאים לשפת האתר שלכם, ולכן יש ליצור לכל שפה קמפיין אחד של מודעות דינמיות לרשת החיפוש.

קישורים שימושיים