מיקוד לפי מילות מפתח בשוק הבינלאומי

מדריך להרחבה ושיפור של רשימות מילות מפתח לשווקים בינלאומיים

1 סקירה כללית

האתגר

לא פשוט לזהות מילות מפתח כשמפרסמים בשווקים חדשים, ולא מבינים את השפה, את התרבות ואת דפוסי החיפוש המקומיים.

המטרה

ללמוד איך להרחיב ולשפר את רשימת מילות המפתח כדי להגיע ללקוחות חדשים בחו"ל.

איך עושים את זה?

הכלי לתכנון מילות מפתח הוא כלי חינמי של Google שיכול לעזור לכם ליצור רשימות חדשות של מילות מפתח או להרחיב רשימות קיימות. זהו משאב מעולה עבור כל עסק המעוניין ליצור קמפיינים בינלאומיים כדי להתרחב לשווקים חדשים.

הכלי לתכנון מילות מפתח יכול לעזור לכם לבחור מילות מפתח בקלות בעזרת נתונים על נפחי חיפוש של מילות מפתח ועל רמות התחרות על מילות מפתח במדינות רבות. הכלי הזה יכול לסייע לכם לקשר בין נפחי חיפוש לבין שיעורי ההמרות באתר, שיעורי העזיבה מהדף הראשון, משכי הביקורים באתר ונתוני ביקורים חוזרים, ולזהות בקלות את מילות המפתח שמניבות את הביצועים הטובים ביותר כדי לעשות בהן שימוש חוזר בקמפיינים עתידיים של מודעות לרשת החיפוש. הכלי לתכנון מילות מפתח גם ייצור רשימה של רעיונות למילות מפתח עבור כל מדינה או שפה שתבחרו, עם נתוני נפח החיפוש החודשי של כל אחת. כך תוכלו להשתמש בכלי לתכנון מילות מפתח ליצירת קמפיינים בינלאומיים מצליחים:

אפשר להשתמש בכלי לתכנון מילות מפתח כדי:

 • לבחון מילות מפתח נוספות – כשמחפשים מילות מפתח נוספות להוספה לקמפיין קיים, קל לקבל רעיונות למילות מפתח ולקבוצות מודעות לפי מונחים רלוונטיים למוצר או לשירות שהעסק מציע, לפי דף הנחיתה או לפי קטגוריות מוצרים שונות.

 • לקבל נתונים סטטיסטיים היסטוריים ותחזיות של תנועת גולשים – נתונים סטטיסטיים (כמו נפח החיפוש) יכולים לעזור לכם להחליט באילו מילות מפתח כדאי להשתמש בקמפיין חדש או בקמפיין קיים. תחזיות (כמו צפי של מספר קליקים ומספר המרות משוער) יספקו לכם מושג כללי לגבי רמת הביצועים שאפשר לצפות לה מרשימה של מילות מפתח, כשהצעת המחיר והתקציב נתונים מראש. הן יכולות גם להנחות אתכם בהחלטה לגבי הצעות המחיר והתקציבים שתגדירו.

Tip

רצוי ליצור קמפיין נפרד לכל שפה. הדרך הטובה ביותר להגיע לאנשים דוברי שפה מסוימת, היא להשתמש במילות מפתח, מודעות ודפי נחיתה הכתובים בשפה שלהם.

בהמשך נסביר איך להשתמש בכלי לתכנון מילות מפתח כדי ליצור בסיס לקמפיין מוצלח.

2 הזנה של ביטוי, כתובת אתר או קטגוריה בכלי כדי למצוא מילות מפתח חדשות

הכלי לתכנון מילות מפתח מפיק את מילות המפתח המוצלחות ביותר עבור השוק החדש שלכם. עם הזמן, ניתן להרחיב את הרשימה. לדוגמה, מומלץ להשתמש בכלי לתכנון מילות מפתח כדי למצוא מילות מפתח ספציפיות יותר שנקראות מילות מפתח Long Tail. אלו מילות מפתח שנפח החיפוש שלהן לא גדול, אבל לרוב יש יותר סיכוי שהן יובילו להמרה.

מילות מפתח Long Tail הן ביטויים ספציפיים יותר בני 3 עד 5 מילים שאנשים מחפשים ככל שהם מתקרבים לשלב הקנייה. לדוגמה, נניח שמישהו מתחיל לחפש את המונח 'כיסא אוכל'. אחרי שהוא נכנס לכמה אתרים, רואה כיסאות בסגנונות שונים ומשווה מחירים, הוא מתחיל לצמצם את האפשרויות ולחפש את המונח 'כיסא איימס מודרני לפינת אוכל'.

איך מוצאים מילות מפתח שכדאי לטרגט אליהן?

נכנסים לכלי לתכנון מילות מפתח‎ דרך חשבון Google Ads.

 • הכלי לתכנון מילות מפתח ממוקם מתחת לכרטיסייה 'כלים' בדף הבית של Google Ads
 • מקלידים או מדביקים אחד או יותר מהפריטים הבאים בתיבת החיפוש 'מציאת מילות מפתח חדשות' ומקישים על Enter אחרי כל אחד:
 • מילים או ביטויים שמתארים את המוצר או את השירות שאתם מוכרים.

  • כתובת ה-URL של דף באתר או של האתר כולו
  • לוחצים על 'חיפוש מילות מפתח' כדי לקבל רעיונות למילות מפתח.
  • סוקרים או מורידים מילות מפתח מהכרטיסייה 'סקירה כללית של התוכנית'.
 • לוחצים על הצגת רעיונות.

 • סוקרים את מילות המפתח בכרטיסייה 'רעיונות לקבוצות מודעות' (שמוצגת כברירת מחדל) או בכרטיסייה 'רעיונות למילות מפתח'.

הוספת רעיונות

כדי להוסיף מילות מפתח לקבוצת מודעות, לוחצים על קבוצת המודעות, בוחרים בתיבת הסימון לצד מילת המפתח שרוצים להוסיף ולוחצים על 'הוספה לתוכנית'.

הסרת רעיונות

כדי להסיר מילת מפתח מקבוצת מודעות, עוברים אל כרטיסיית מילות המפתח, לוחצים על קבוצת המודעות ואז לוחצים על ה-X לצד מילת המפתח שרוצים להסיר. כדי להסיר קבוצת מודעות שלמה, עוברים אל הכרטיסייה של קבוצות מודעות ולוחצים על ה-X לצד קבוצת מודעות זו.

שינוי הטווח של הצעות מחיר

כשתשנו את הטווח של הצעות המחיר המקסימליות לקליק (max. CPC), יוצגו לכם הערכות של מספרי הקליקים ושל העלויות לפי מילות המפתח שכללתם בתוכנית.

3 קבלת תחזיות ונתונים היסטוריים

אם כבר יצרתם רשימת מילות מפתח, תוכלו לקבל מושג לגבי מידת הפופולריות שלהן על ידי סקירת הנתונים הסטטיסטיים על נפח החיפוש. אפשר גם לקבץ את מילות המפתח וליצור קבוצות מודעות.

איך עושים את זה?

נכנסים לכלי לתכנון מילות מפתח דרך חשבון Google Ads.

 • לוחצים על 'קבלת מדדים ותחזיות לגבי מילות המפתח'
 • בתיבת החיפוש 'קבלת מדדים ותחזיות לגבי מילות המפתח', מזינים או מדביקים רשימה של מילות מפתח ומפרידים ביניהן באמצעות פסיקים או מעברי שורה. חשוב לדעת: מילות המפתח האלה לא יתווספו לאף קמפיין קיים בחשבון

 • לוחצים על 'תחילת העבודה' כדי לראות את התחזיות
 • כדי לראות נתונים סטטיסטיים היסטוריים, כמו ממוצע חיפושים חודשי או נתוני תחרות, עוברים אל הכרטיסייה 'מדדים היסטוריים' בראש הדף.

טיפ

לצורך חישוב התחזיות של תנועת הגולשים, ניקח בחשבון את סוגי ההתאמה למילות מפתח רק אם נעשה בהם שימוש עם מילות המפתח. לדוגמה, הוספת מילת מפתח כהתאמה מדויקת תציג לכם תחזיות הקשורות למידה שבה מילת המפתח הזו יכולה להגיע לביצועים של מילת מפתח בהתאמה מדויקת.

4 מיזוג רשימות של מילות מפתח כדי לקבל מילות מפתח חדשות

מיזוג מילות מפתח משתי רשימות או יותר במקום לשלב אותן באופן ידני יחסוך לכם זמן. אחרי השילוב תוכלו לקבל נתונים סטטיסטיים היסטוריים או תחזיות של תנועת הגולשים עבור הרשימה החדשה של מילות מפתח משולבות.

לדוגמה, נניח שאתם מפרסמים רשת של אתרי נופש יוקרתיים. יצרתם כבר רשימת מילות מפתח אחת של מיקומים גיאוגרפיים ועוד רשימה של מילות מפתח שמתארות את אתרי הנופש שלכם. משהו כזה: | | | |---|---| |רשימת מילות מפתח 1|רשימת מילות מפתח 2| |מקסיקו| אתר נופש יוקרתי| |קאבו| בתי מלון| |קנקון| אתר נופש על חוף הים|

אנחנו נשלב בין מילות המפתח בשתי הרשימות וניצור מהן ביטויי מילות מפתח חדשים כמו בתי מלון בקאבו או אתר נופש יוקרתי במקסיקו. אחרי השילוב תוכלו לקבל תחזיות של תנועת גולשים או נתונים סטטיסטיים היסטוריים עבור מילות המפתח החדשות.

איך עושים את זה?

נכנסים לכלי לתכנון מילות מפתח דרך חשבון Google Ads.

 • לוחצים על מיזוג רשימות של מילות מפתח כדי לקבל מילות מפתח חדשות
 • בתיבה רשימה 1 מזינים מילות מפתח. אפשר להזין כל מילה בשורה נפרדת או להפריד בין המילים בפסיקים. בתיבה רשימה 2 מזינים רשימה אחרת של מילות מפתח, שאותה רוצים לשלב עם רשימה 1. גם כאן אפשר להזין כל מילת מפתח בשורה נפרדת או להפריד ביניהן בפסיקים. כדי למזג יותר משתי רשימות, לוחצים על סמל ה-X להוספת תיבות

alt text

 • לוחצים על קבלת תחזיות כדי לקבל תחזיות של תנועת גולשים, כמו צפי לגבי מספר הקליקים או מספר החשיפות, עבור ביטויי מילות המפתח הממוזגים. אפשר גם ללחוץ על הצגת נפח חיפוש כדי לקבל נתונים סטטיסטיים היסטוריים כמו נפח חיפושים חודשי או נתוני תחרות לגבי ביטויי מילות המפתח הממוזגים

5 הבנת תחזיות לגבי מילות מפתח

אם כבר יצרתם רשימה של מילות מפתח, אתם יכולים גם להזין אותן ידנית או להעלות אותן בקובץ CSV כדי לקבל תחזיות לגבי קליקים ועלויות. כשעובדים בשיטה הזאת המערכת מציגה תחזיות ספציפיות לחשבון Google Ads שלכם, בהתאם להצעת המחיר שבחרתם.

איך עושים את זה?

נכנסים לכלי לתכנון מילות מפתח דרך חשבון Google Ads.

קליקים

מספר הקליקים שהמודעה עשויה לקבל כל יום אם מילת המפתח תפעיל אותה.

חשיפות

תדירות ההצגה המשוערת של המודעה ביום. חשיפה נספרת בכל פעם שהמודעה מוצגת בדף תוצאות חיפוש.

נתח חשיפות של מודעה

מספר החשיפות שהמודעה קיבלה חלקי המספר הכולל של חיפושים שתאמו במדויק למילת המפתח בחודש הקלנדרי האחרון, בהתאם למיקום ולרשת שאליהם אתם מטרגטים. חשוב לזכור שהנתונים שמוצגים בעמודה 'נתח חשיפות של מודעה' בכלי לתכנון מילות המפתח שונים מהנתונים שמוצגים בעמודות 'נתח החשיפות' ו'נתח החשיפות בהתאמה מדויקת' בדוח 'ניהול קמפיין'. הנתונים בדוח מבוססים על מספר החשיפות שהמודעה הייתה כשירה לקבל עבור כל מילת מפתח. נתוני נתח החשיפות של מודעות בכלי לתכנון מילות מפתח מבוססים על נפח החיפוש של מילת המפתח המדויקת. כשמוצג מקף (-) בעמודה של נתח החשיפות של מודעה, פירוש הדבר שאין לנו מספיק נתונים כדי לחשב את הנתון. מיקום ממוצע בדף

המיקום הממוצע בדף תוצאות חיפוש שייתכן שהמודעה שלכם תוצג בו כשמילת המפתח תפעיל אותה. '1' הוא המיקום הגבוה ביותר בדף הראשון של תוצאות החיפוש. מילות מפתח שמוצג לגביהן מיקום ממוצע בדף של 1‎—8 לרוב מקפיצות מודעות להצגה בדף הראשון של תוצאות החיפוש; מילות מפתח שמוצג לגביהן מיקום ממוצע בדף של 9‎—16 לרוב מקפיצות מודעות להצגה בדף השני של תוצאות החיפוש וכן הלאה. לדוגמה, מיקום ממוצע בדף של '1.7' פירושו שהמודעה מוצגת בדרך כלל במיקום הראשון או השני. ערכי המיקום הממוצע בדף לא קבועים והם עשויים להשתנות בהתאם לגורמים שונים שמשפיעים על הביצועים.

עלות

הערכה של הסכום הממוצע שתוציאו ביום על מילת המפתח הזאת.

שיעור קליקים (CTR)

היחס בין מספר הקליקים שהמודעה קיבלה למספר הפעמים שהיא הוצגה (מספר הפעמים שמודעה מוצגת נקרא חשיפה).

עלות ממוצעת לקליק (Avg. CPC)

הערכה של הסכום הממוצע שתשלמו על קליק. אנחנו מבצעים התאמה אוטומטית של סכום החיוב הסופי על כל קליק, או העלות בפועל לקליק (actual CPC), כך שתשלמו רק ארבע אגורות יותר מהסכום המינימלי הנדרש כדי לשמור על המיקום של המודעה. לכן, הסכום המוצג עשוי להיות נמוך מהסכום שמוצג בטווח התחזית של העלות הכוללת לכל מילות המפתח או מהצעת המחיר לקליק שכבר מוגדרת בקבוצת המודעות.

המרות (כל ההמרות)

הערכה של המספר הכולל של המרות שייתכן שתשיגו אם תשתמשו במילות המפתח האלה. כברירת מחדל אנחנו משתמשים בנתונים ההיסטוריים של אומדן סך ההמרות, אבל אפשר לשנות את הערך הזה.

עלות ממוצעת להמרה (Est. avg. CPA)

העלות הצפויה חלקי מספר ההמרות שאתם עשויים להשיג.

ערך המרות כולל

הערך הכולל של כל ההמרות שמילות המפתח האלה צפויות להניב. כברירת מחדל אנחנו משתמשים בנתונים ההיסטוריים של ערך ההמרות הממוצע, אבל אפשר לשנות את הערך הזה.

החזר על הוצאות פרסום (ROAS)

הערך הכולל של המרות שאתם יכולים להשיג חלקי העלות הצפויה של המודעות.

חשוב לזכור שנתונים סטטיסטיים היסטוריים, כמו ממוצע חיפושים חודשי, מוצגים רק עבור התאמות מדויקות. לדוגמה, נניח שמילת המפתח שבחרתם היא 'שוקולד מריר'. אם תחליטו לבדוק את ממוצע החיפושים החודשי של מילת המפתח הזאת, בין אם הגדרתם התאמה רחבה, ובין אם הגדרתם התאמה לביטוי או התאמה מדויקת למילת המפתח 'שוקולד מריר', נציג לכם נתונים סטטיסטיים שמתייחסים להתאמה מדויקת.

לעומת זאת, תחזיות של תנועת גולשים כמו קליקים ועלויות כן מושפעות מסוג ההתאמה של מילת המפתח. לדוגמה, בתחזיות לגבי רשימה של מילות מפתח בהתאמה רחבה, המערכת לוקחת בחשבון כל חפיפה בין מילות המפתח האלה.

הצגת תחזיות לפי מכשיר

אחרי שמקבלים תחזיות לגבי מילות מפתח או קמפיינים, אפשר להציג פירוט של התחזיות לפי מכשיר. כך עושים את זה:

 • מזינים הצעת מחיר בתיבת הטקסט שמוצגת בראש הדף
 • כדי להציג פירוט של תחזיות לפי מכשיר, לוחצים על הכרטיסייה מכשיר שמוצגת מעל לתרשים.

אם אתם רוצים להעלות או להוריד את הצעת המחיר לניידים, בעמודה התאמת הצעת מחיר מזינים את השיעור שבו רוצים להעלות או להוריד את הצעת המחיר באחוזים. בעמודות הסמוכות תוצג לכם ההשפעה של השינוי בהצעת המחיר לניידים על תחזיות כמו מספר הקליקים, מספר החשיפות, העלות, שיעור הקליקים, העלות הממוצעת לקליק והמיקום הממוצע בדף.

הצגת תחזיות לפי מיקום

יש גם אפשרות לפלח את התחזיות לפי מיקום. כך עושים את זה:

 • לוחצים על הכרטיסייה מיקום. כברירת מחדל, תוצג לכם טבלה עם פירוט של התחזיות לפי מיקומי היעד הגיאוגרפי שבחרתם.

 • כדי לראות פלח ספציפי של מיקום יעד גיאוגרפי, כמו אזור, מדינה, מחוז או עיר, בוחרים את המיקום הרצוי מתוך התפריט הנפתח מיקום בתוך הכרטיסייה. חשוב לציין שאפשר לבחור רק פלחים של אזורים גיאוגרפיים שקיימים בכל מיקומי היעד הגיאוגרפי שהגדרתם. שאר האזורים לא יהיו זמינים (יוצגו באפור).

6 שיפור רשימות של מילות מפתח

אחרי שמגבשים תוכנית, אפשר לערוך ולשפר את הרעיונות לקבוצת מודעות ולמילות מפתח כדי לקבל מושג טוב יותר לגבי הביצועים הצפויים של מילות המפתח. בכל קמפיין יש קבוצות של מודעות. קבוצות של מודעות כוללות את מילות המפתח שמוצגות במודעות ומובילות את המשתמשים לדף הנחיתה.

אפשר לשנות בקלות את סוג ההתאמה של מילות המפתח בקבוצת המודעות מהתאמה רחבה להתאמה מדויקת, כדי לבדוק אם עדיף להשתמש במילות מפתח בהתאמה מדויקת להשגת יעדי הפרסום שלכם.

איך עושים את זה?

משתמשים באחת מהאפשרויות שמוצגות בכלי לתכנון מילות מפתח כדי ליצור תוכנית, ואז לוחצים על האפשרות סקירת התוכנית שתוצג בצד שמאל.

הוספת קבוצות של מודעות או מילות מפתח

 • לוחצים על +הוספת מילות מפתח.
 • כדי להוסיף קבוצת מודעות חדשה, מזינים שם לקבוצת המודעות ומוסיפים מילות מפתח בתיבות המתאימות. כדי להוסיף מילות מפתח לקבוצת מודעות קיימת, בוחרים בשם של קבוצת המודעות ומזינים בתיבה את מילות המפתח. חשוב להקפיד להזין כל מילת מפתח בשורה נפרדת או להפריד בין מילות המפתח בפסיקים.
 • לוחצים על שמירה.

שינוי סוג ההתאמה של מילות מפתח

 • אם רוצים לשנות את סוגי ההתאמה של מילות מפתח בחלק מקבוצות המודעות, מסמנים את תיבות הסימון שמוצגות לצד השמות של קבוצות המודעות שבהן רוצים לבצע שינויים ואז לוחצים על התפריט הנפתח סוגי התאמה.
 • בוחרים באפשרות בקבוצות שנבחרו כדי לשנות את סוג ההתאמה של מילות המפתח בקבוצות שבחרתם. בוחרים באפשרות הכול כדי לשנות את סוג ההתאמה של כל מילות המפתח בתוכנית.
 • בוחרים באפשרות התאמה רחבה, התאמה מדויקת או התאמה לביטוי, בהתאם לסוג ההתאמה שרוצים להגדיר למילות המפתח בקבוצת המודעות שבחרתם
 • לוחצים על כן כדי להחיל את השינויים.

הסבר על סוגי ההתאמה של מילות מפתח

התאמה רחבה

התאמה רחבה היא סוג ההתאמה שמוגדר כברירת מחדל לכל מילות המפתח. כשמשתמשים בהתאמה רחבה, ייתכן שהמודעות יוצגו בעקבות חיפושים שכוללים שגיאות כתיב, מילים נרדפות, חיפושים קשורים וגרסאות רלוונטיות אחרות.

מילת מפתח לדוגמה: כובעים לנשים
חיפוש לדוגמה: קניית כובעים לבנות

התאמה לביטוי

ייתכן שהמודעות יוצגו בעקבות חיפושים של הביטוי ושל גרסאות קרובות של אותו ביטוי.

סמל: "מילת מפתח"
מילת מפתח לדוגמה: "כובעים לנשים"
חיפוש לדוגמה: קניית כובעים לנשים

התאמה מדויקת

ייתכן שהמודעות יוצגו בעקבות חיפושים של המונח המדויק ושל גרסאות קרובות של אותו מונח.

סמל: [מילת מפתח]
מילת מפתח לדוגמה: [כובעים לנשים]
חיפוש לדוגמה: כובעים לנשים

התאמה למילות מפתח שליליות

ייתכן שהמודעות יוצגו בעקבות חיפושים שלא כוללים את המונח.

סמל: -מילת מפתח
מילת מפתח לדוגמה: -לנשים
חיפוש לדוגמה: כובעי מצחייה

מגביל התאמה רחבה

אם תוסיפו לקמפיינים שלכם מילות מפתח בהתאמה רחבה עם מגביל, אתם עשויים להרוויח יותר קליקים והמרות, אולי אפילו ברמה זהה לזו של החזר ה-ROI על מילות מפתח בהתאמה לביטוי. כשמשתמשים במילות מפתח בהתאמה רחבה עם מגביל, צריך להגדיר הרבה פחות מילות מפתח מאשר כשמשתמשים רק במילות מפתח בהתאמה לביטוי ובמילות מפתח בהתאמה מדויקת. הסיבה לכך היא שבהתאמה מהסוג הזה, כל מילת מפתח יכולה להתאים להרבה יותר גרסאות איות וביטויים שבהם סדר המילים שונה. כדי להגדיר מילות מפתח בהתאמה רחבה עם מגביל, מוסיפים סימן פלוס (+) לפני מילה אחת או יותר בביטוי מילת מפתח בהתאמה רחבה. המילים שלפניהן מציבים סימן פלוס (+) חייבות להופיע בביטוי מילת המפתח שהמשתמש מזין, בדיוק כפי שהן מופיעות במילת המפתח או בגרסה קרובה.

סמל: +מילת מפתח מילת מפתח לדוגמה: +כובעים +לנשים
חיפוש לדוגמה: כובעים של נשים

מדריכים נוספים: