איך ליצור קמפיין בינלאומי של פרסום ברשת המדיה

מדריך ליצירת קמפיין בינלאומי אפקטיבי ברשת המדיה

1 סקירה כללית

האתגר

ההצלחה של פרסום ברשת המדיה, בכל מקום בעולם, תלויה במיקוד לקהל הנכון עם המסר הנכון.

המטרה

להכיר את הדרך הטובה ביותר למקד ולהתאים את המודעות שלכם, לפי קהל היעד, בכל מדינה שאליה אתם מתרחבים.

איך עושים את זה

דרך Google Ads אפשר לפרסם בשתי רשתות עיקריות: רשת החיפוש ורשת המדיה.

פרסום ברשת החיפוש יאפשר לכם להגיע לאנשים כשהם כבר מחפשים מוצרים או שירותים ספציפיים שהם רוצים לקנות.

פרסום ברשת המדיה עוזר לכם למשוך את תשומת הלב של המשתמשים בשלב מוקדם יותר בתהליך הקנייה, בעזרת מגוון פורמטים של מודעות שמוצגות במרחב הדיגיטלי. הרשת הזו כוללת יותר משני מיליון אתרים עם פוטנציאל חשיפה של יותר מ-90% ממשתמשי האינטרנט. המבנה שלה מאפשר לכם למצוא את הקהל המתאים מבין מיליוני אתרים ברחבי העולם. היא מאפשרת לכם לפעול בצורה אסטרטגית ולהציג את המסר שלכם בפני לקוחות פוטנציאליים במקום הנכון ובזמן הנכון.

עכשיו נסקור את הדברים שיש לשקול כשאתם יוצרים קמפיין בינלאומי לרשת המדיה וממקדים אותו.

2 מיקוד ויצירת מודעה

בנקודות הבאות אנחנו מציגים את ההחלטות החשובות ביותר שתצטרכו לקבל ביצירת קמפיין מודעות לרשת המדיה. בדוגמאות בחרנו להשתמש בסוכנות נסיעות. כשאתם קוראים את המדריך, חשבו איך ליישם את ההנחיות בעסק שלכם, וכך תקבלו את הכלים הנחוצים ליצירת קמפיין בסיסי מסוג 'רשת המדיה בלבד' ב-Google Ads.

מיקוד הקמפיין

כשאתם יוצרים קמפיינים, צריך ראשית לחשוב אילו מוצרים ושירותים לפרסם בכל אחד מהם. ההמלצה שלנו היא ליצור קמפיינים שמתמקדים במוצר או שירות אחד. שיטת העבודה הזו תעזור לכם לארגן ולנהל את חשבון Googls Ads לאורך זמן. לדוגמה, סוכנות נסיעות יכולה ליצור קמפיין ספציפי להפלגות נופש, במקום קמפיין כללי לחבילות טיולים.

תקציב הקמפיין שתקבעו צריך להתאים לצרכים וליכולות שלכם. בקמפיינים מסוג 'רשת המדיה בלבד', כל התקציב מוקדש לפרסום ברשת המדיה.

קביעת מילות המפתח ומיקומי המודעה הרצויים

כשאתם בוחרים מילות מפתח יחד עם מיקומי מודעות בקבוצת מודעות ב-Google Ads, השילוב ביניהם יקבע איפה המודעות יופיעו ברשת המדיה ואת המחיר שתשלמו עליהן. תוכלו להציג את המודעות על סמך רשימת מילות המפתח בלבד, ולהשתמש במיקומי המודעות כדי להתאים את הצעות המחיר. לחלופין, אפשר להשתמש בשילוב של מיקומי מודעות ומילות מפתח כדי לצמצם את המקומות שבהם המודעות יהיו כשירות להופיע. הגדרת מיקומי מודעות ומילות מפתח יחד עוזרת לצמצם את הקהל שהמודעות יוצגו לו, ומסייעת להגדיר את המחיר המתאים לקליקים מלקוחות פוטנציאליים.

מיקוד המודעות בעזרת מילות מפתח

הגדרת מילות מפתח היא אחת מהדרכים להצגת מודעות ברשת המדיה. כדי למצוא קהל שמתעניין בעסק ושסביר להניח שיגיב היטב למודעות, מערכת Google Ads משתמשת במיקוד לפי הקשר. כדי לעשות זאת, המערכת של Google מנתחת את תוכן דפי האינטרנט כדי להבין מה הנושא המרכזי שלהם. לאחר מכן היא מתאימה את המודעה על סמך גורמים שונים, כמו מילות המפתח והנושאים שבחרתם, המיקוד למיקום גיאוגרפי ולשפה, היסטוריית הגלישה העדכנית של המשתמש ועוד. אם נסתכל על דוגמת סוכנות הנסיעות, אפשר לבחור את מילות המפתח הבאות לקמפיין: שייט 5 כוכבים, שייט יוקרתי, שייט מפנק. המודעות של הסוכנות יופיע באתרים ברשת המדיה שהנושאים שלהם תואמים למילות המפתח האלה.

טיפ

באופן כללי, ככל שאפשרות ההתאמה למילת מפתח רחבה יותר, פוטנציאל משיכת התנועה שלה גדול יותר. לעומת זאת, ככל שאפשרות ההתאמה למילת מפתח מצומצמת יותר, כך מילת המפתח תהיה רלוונטית יותר לחיפוש ספציפי.

כשאתם בוחרים בסוג ההתאמה המתאים למילת מפתח, בדרך כלל מומלץ להתחיל בהתאמה רחבה כדי להגדיל ככל האפשר את הפוטנציאל להציג מודעות בחיפושים רלוונטיים. לאחר מכן, אפשר להשתמש בדוח מונחי החיפוש כדי לבדוק אילו וריאציות של מילות מפתח הפעילו את המודעות.

מיקוד המודעות לפי מיקומים

מיקומי מודעות הם אתרים וסרטונים שבהם אתם רוצים שהמודעות יופיעו מפני שאתם יודעים שהקהל שלכם נכנס אל האתרים האלה או צופה בסרטונים האלה, או מפני שהם מתאימים ליעדי הפרסום שלכם. כשבוחרים מיקומי מודעות, הן יכולות להופיע באתרים ובסרטונים האלה. סוכנות הנסיעות בחרה למקם מודעות באתרים example.com/travel ו-example.com/cruises

מיקוד המודעות בעזרת שימוש משולב במילות מפתח ומיקומי מודעות

כשאתם מוסיפים לקבוצת מודעות מיקומים ומילות מפתח על מנת למקד את המודעות, הן יופיעו בדף שתציינו רק כשהתוכן רלוונטי למילות המפתח. ב-Google Ads נעשה שימוש במיקוד לפי הקשר כדי למצוא דפים ברשת המדיה המכילים תוכן שתואם למילות המפתח. אם במיקום שבחרתם יש מספר דפי אינטרנט, המודעות יוכלו להופיע רק בדפים שתואמים למילות המפתח. הגדרת מיקום זו מכונה מיקוד והצעת מחיר, והיא מגבילה מאוד את המיקומים שבהם המודעות יכולות להופיע.

עם זאת, אם אתם ממקדים למיקומי מודעות עם מגוון רחב של תוכן, כמו אתרי חדשות ורשתות חברתיות, כדאי להשתמש בשיטה הזו כי כך יותר סביר שהמודעות יופיעו במיקומים רלוונטיים באתרים. בכל מקרה, צריך לעקוב אחר ביצועי המודעות כדי לוודא שהן מניבות את התוצאות הרצויות. לדוגמה, סוכנות הנסיעות שלנו בחרה במילות המפתח הבאות: שייט 5 כוכבים, שייט יוקרתי, שייט מפנק. מיקום המודעה שנבחר הוא example.com/cruises. עכשיו המודעות יופיעו ב-example.com/cruises רק כשהאתר יכיל את מילות המפתח 'שייט 5 כוכבים', 'שייט יוקרתי' ו'שייט מפנק'.

מיקוד המודעות לפי תחומי העניין של הקהל

הוספת קהלים מאפשרת לכם להגיע לאנשים על סמך תחומי העניין הספציפיים שלהם כשהם גולשים בדפים, משתמשים באפליקציות, צופים בערוצים או בסרטונים ומעיינים בתכנים ברשת המדיה של Google. תוכלו לבחור מבין מגוון רחב של קטגוריות - החל מכלי רכב וספורט ועד לנסיעות ואופנה - והמערכת תציג את המודעות לאנשים שסביר להניח כי יתעניינו בהן.

קהלים עם תחום עניין משותף

בחירת קהלים עם תחום עניין משותף מאפשרת לכם להגיע לקהל רחב של לקוחות פוטנציאליים, בדומה לקהל צופים בטלוויזיה, ולהכיר להם את העסק. קהלים אלה נועדו לעסקים המריצים כרגע פרסומת בטלוויזיה ורוצים להרחיב את הטווח של הקמפיין בטלוויזיה גם למדיה מקוונת במחיר משתלם.

קהלים בהתאמה אישית עם תחום עניין משותף

בחירת 'קהל בהתאמה אישית עם תחום עניין משותף' מאפשרת להגיע לקהל מתאים יותר למותג, בהשוואה לקהלים עם תחום עניין משותף רחב. לדוגמה, במקום לפרסם בפני כל האנשים שמחפשים שייט, סוכנות הנסיעות בוחרת לפרסם בפני אנשים שמחפשים שייט יוקרתי ושייט עם התמחות בתחום מסוים. 'קהלים בהתאמה אישית עם תחום עניין משותף' מאפשרים לסוכנות הנסיעות להגדיר את הקהל על-ידי:

  • ניסוח תחום העניין בעצמם בעזרת מילות מפתח
  • ו/או שימוש בכתובות אתרים כדי לציין קבוצות של תחומי עניין

כתובות אתרים מאפשרות להגדיר מהו הנושא שמגלם את הלקוח האידאלי. לדוגמה, נוכל לקבוע שהאתר elitecruiser.com מיועד רק לאנשים שמעוניינים בשייט אקסקלוסיבי על ספינות קטנות, ללא ילדים וביעדים אקזוטיים, שעל סיפונן מוגשים מזון גורמה ויינות יוקרתיים. לכן, על-ידי ציון האתר הזה נגיע אל אנשים שמחפשים תוכן בנושאים האלה, גם אם הם לא נכנסים בפועל אל elitecruiser.com.

קהלים עם כוונת רכישה

על-ידי בחירת קהלים עם כוונת רכישה אפשר למצוא לקוחות שמחפשים מוצרים ושוקלים באופן פעיל לקנות שירות או מוצר כמו זה שאתם מציעים. קהלים עם כוונת רכישה זמינים למפרסמים בכל השפות ב-Google Ads. קהלים אלה מיועדים למפרסמים המתמקדים בהשגת המרות מלקוחות בעלי הסבירות הגבוהה ביותר לביצוע רכישה. בעזרת קהלים עם כוונת רכישה ניתן לשפר את ביצועי הרימרקטינג ולהגיע לצרכנים שנמצאים על סף השלמת הרכישה.

מיקוד המודעות בעזרת רימרקטינג

רימרקטינג ממקד למשתמשים שכבר נכנסו לאתר שלכם. הכלי הזה מניב תוצאות איכותיות כי הוא מאפשר לכם לשמור על קשר עם קהל היעד, גם אחרי שהמשתמשים יוצאים מהאתר, ולהזמין אותם לחזור אליו.

המודעות יוכלו להופיע בפני המשתמשים ביותר מ-2 מיליון אתרים, או בסרטוני YouTube. רימרקטינג יכול להוות מרכיב אסטרטגי בפרסום שלכם, בין אם אתם מעוניינים להגביר את פעילות המכירות ובין אם היעד שלכם הוא להגדיל את מספר ההרשמות או להגביר מודעות למותג. אפשר להתאים אישית את רשימות הרימרקטינג כדי להשיג יעדי פרסום ספציפיים. לדוגמה, אפשר ליצור רשימה בשם 'נוטשי עגלות קנייה' כדי להציג מודעות בפני אנשים שהוסיפו משהו לעגלה אבל לא השלימו את העסקה.

מיקוד דמוגרפי של מודעות

מיקוד דמוגרפי ב-Google Ads מאפשר להגיע לקבוצה ספציפית של לקוחות פוטנציאליים שקרוב לוודאי משתייכים לטווח גילים, מגדר, סטטוס הורה או הכנסה מסוימת למשק בית. לדוגמה, סוכנות הנסיעות ממקדת לפי המאפיינים הדמוגרפיים הבאים: נשים ללא ילדים בגיל 55 עד 64.

חשוב לזכור שמיקוד דמוגרפי מצמצם את אפשרויות הצגת המודעות, ולכן מונע מאנשים שאינם עונים על הקריטריונים האלה לראות את המודעות.

יצירת המודעות

ברשת המדיה אפשר לפנות אל משתמשים ברחבי העולם בעזרת פורמטים מושכים של מודעות - טקסט, תמונה, וידאו או מדיה עשירה. צבעוניות ותנועה מושכים תשומת לב. אנימציה או סרטון יכולים לספר סיפור. מומלץ ליצור וריאציות שונות של מסרים, תמונות ועיצובים, ולבדוק את ביצועי המודעות השונות לאורך הקמפיין.

מודעות טקסט

יש לכתוב מודעות טקסט בשפה ברורה ומושכת ולתאר בדיוק את מה שמציעים. כדאי שמודעת הטקסט תהיה קשורה למילות המפתח שנבחרו ולדף הנחיתה שאליו מועבר מי שלוחץ על המודעה.

alt text

פורמטים אחרים של מודעות

אפשר להשתמש גם בפורמטים אחרים של מודעות, כמו מודעות וידאו ותמונה. אחרי יצירה של מודעת תמונה או סרטון, אתם יכולים להעלות אותה ישירות אל קבוצת המודעות. לחלופין, תוכלו להשתמש בתבניות מוכנות מראש כדי ליצור מודעת תמונה או מודעת וידאו בהתאמה אישית תוך דקות ספורות, עם הלוגו ותמונות המוצר.

alt text

שילוב מילות המפתח, מיקומי המודעות והמודעות עצמן כדי ליצור קבוצות של מודעות

קבוצת מודעות מכילה מודעה אחת או יותר שממקדת לקבוצה משותפת של מילות מפתח, וכל קמפיין מורכב מקבוצת מודעות אחת או יותר. אתם יכולים להשתמש בקבוצות של מודעות כדי לארגן את המודעות לפי נושא משותף, כמו סוגים שונים של מוצרים או שירותים שהעסק מציע. מפרסמים רבים בונים את קבוצות המודעות שלהם לפי החלקים השונים או הקטגוריות השונות באתר שלהם.

קבוצת מודעות שייט יוקרתי
מילות מפתח שייט 5 כוכבים

שייט יוקרתי

שייט מפנק

alt text

המטרה היא ליצור קבוצת מודעות בשביל כל מוצר.

קבוצת מודעות שייט יוקרתי שייט במחיר לכל כיס שייט למשפחות
מודעה alt text alt text alt text
מילות מפתח שייט יוקרתי

שייט מפנק

שייט 5 כוכבים
שייט במחיר לכל כיס

שייט זול

שייט במחיר משתלם
שייט למשפחות

חופשות משפחתיות

שייט עם פעילויות לילדים

שינוי הגדרות הקמפיין

שינוי הגדרות הקמפיין עוזר לכם להתאים אותו לצרכים שלכם. ההגדרות שתבחרו יחולו על כל המודעות באותו קמפיין.

הגדרה תיאור הפניה
שם הקמפיין עליכם לתת שם לקמפיין. אמנם מערכת Google Ads מזינה עבורכם שם ברירת מחדל לקמפיין, אבל יש לבחור שם שמתאר באופן ברור את נושא הקמפיין כדי למצוא אותו בקלות בחשבון. שם הקמפיין אינו מוצג בפני הלקוחות.
סוג הקמפיין סוג הקמפיין שתבחרו יתאים את ההגדרות של הקמפיין ליעדים שלכם. אתם בוחרים בסוג רשת המדיה בלבד. תתבקשו לבחור גם סוג משנה לקמפיין. אם אתם מעדיפים לקבל סקירה כללית פשוטה יותר של אפשרויות הקמפיין והתכונות, כדאי להשתמש בסוג המשנה רגיל. האפשרות כל התכונות מתאימה אם אתם רוצים לראות את כל המידע לגבי הקמפיין והתכונות הזמינות. איך לבחור את סוג הקמפיין המתאים
רשתות ההגדרה 'רשתות' מציינת איפה אתם רוצים שהמודעה תופיע על סמך סוג הקמפיין שבחרתם. לדוגמה, ברשת המדיה של Google, המודעה מופיעה באתרים אחרים שפועלים בשותפות עם Google כדי להציג מודעות.
מכשירים הקמפיינים ממקדים לכל סוגי המכשירים: מחשבים, טאבלטים ומכשירים ניידים. בשלב מאוחר יותר תוכלו להתאים מודעות לסוגים שונים של מכשירים. מידע על סוגים של מודעות לניידים
מיקומים ושפות המודעות מהקמפיין כשירות להצגה בפני לקוחות שנמצאים במיקומים הגיאוגרפיים שתמקדו אליהם, או ללקוחות ששפת הדפדפן שלהם היא השפה שתגדירו למיקוד. מומלץ לבחור את השפה שבה אתם מספקים שירות ללקוחות. מידע על מיקוד לפי מיקום ומיקוד לפי שפה
הצעות מחיר ותקציב אתם יכולים לבחור אם להגדיר את הצעות המחיר לקליקים באופן ידני או לאפשר למערכת Google Ads להגדיר אותן. בקמפיינים מסוגים מסוימים, ייתכן שיוצגו לכם אפשרויות נוספות להגשת הצעות מחיר שתוכלו לבחור ביניהן.

שיטת הצעת המחיר שתבחרו תקבע איך תשלמו על אינטראקציות של משתמשים עם המודעות שלכם. המגבלה שתקבעו להצעת המחיר היא הסכום המרבי שתשלמו תמורת קליקים של משתמשים על מודעות בקבוצת המודעות שלכם. התקציב הוא הסכום הממוצע שאתם מעוניינים להוציא בכל יום על הקמפיין. אתם קובעים את התקציב ואתם גם יכולים לשנות אותו מתי שתרצו.
איך להגדיר את הצעות המחיר והתקציב
תוספים למודעות תוספים למודעות מאפשרים לכם להוסיף למודעות יותר מידע, כמו פרטי המיקום של העסק, קישורים לדפים באתר שלכם ומספר הטלפון של העסק. שיפור המודעה בעזרת תוספים
הגדרות נוספות כאן אנחנו מפרטים תכונות נוספות שיעזרו לכם לבצע אופטימיזציה של הקמפיין:

לוח זמנים: קביעת תאריך התחלה וסיום של הקמפיין.

תזמון הצגת מודעות: בחירת ימים ספציפיים או שעות ספציפיות במהלך השבוע להצגת המודעות.

הצגת מודעות: כברירת מחדל, מערכת Google Ads מציגה את המודעות כשיש סבירות גדולה יותר לכך שהן יניבו קליקים או המרות, אבל אתם יכולים לבחור בעצמכם להציג את המודעות בתדירות שווה יותר לאורך היום.
איך להשתמש בתזמון מודעות

מדידת התוצאות

ב-Google Ads אתם יכולים לבדוק אם אתם עומדים ביעדים הבינלאומיים שהצבתם. אתם יכולים לראות באילו דפי אינטרנט המודעות הופיעו, אילו מודעות קיבלו הכי הרבה קליקים ואילו אתרים מניבים הכי הרבה מכירות תמורת עלות הפרסום הנמוכה ביותר.

על סמך דוחות הקמפיינים אתם יכולים להתאים את אסטרטגיית הצעת המחיר והמיקוד כדי להפיק את המירב מהקמפיינים. כשהנתונים מצביעים על כך שישנה סבירות גבוהה (או נמוכה) שקליק שהגיע מדף ברשת Google יעזור לכם להשיג יעדים ספציפיים - כגון מכירות באינטרנט, הרשמות, שיחות טלפון או הרשמות לניוזלטר - מערכת Google Ads עשויה להתאים באופן אוטומטי את הצעת המחיר כדי לעזור לכם להישאר במסגרת התקציב, לקבל את ההחזר הטוב ביותר על הוצאת הפרסום ולהשיג את היעדים העסקיים שהגדרתם.

ב-Google Ads יש את הכלים הנחוצים כדי לעזור לכם לשפר את מודעות הבאנר, את המיקום שלהן, את המיקוד שלהן ואת דפי הנחיתה, במהלך הקמפיין וגם אחריו. תוכלו לעשות זאת בשביל כל שוק שאליו אתם מייצאים.

קישורים מועילים