איך ליצור קמפיין בינלאומי של פרסום ברשת המדיה

מדריך ליצירת קמפיין בינלאומי אפקטיבי ברשת המדיה

1 סקירה כללית

האתגר

ההצלחה של פרסום ברשת המדיה, בכל מקום בעולם, תלויה במיקוד לקהל הנכון עם המסר הנכון.

המטרה

להכיר את הדרך הטובה ביותר למקד ולהתאים את המודעות שלכם, לפי קהל היעד, בכל מדינה שאליה אתם מתרחבים.

איך עושים את זה

ב-Google Ads אפשר לפרסם בשתי רשתות עיקריות: רשת החיפוש ורשת המדיה.

פרסום ברשת החיפוש מאפשר להגיע לאנשים כשהם כבר מחפשים מוצרים או שירותים ספציפיים שהם רוצים לקנות.

פרסום ברשת המדיה עוזר למשוך את תשומת הלב של המשתמשים בשלב מוקדם יותר בתהליך הקנייה, בעזרת מגוון פורמטים של מודעות שמוצגות במרחב הדיגיטלי. רשת זו משתרעת על פני יותר משני מיליון אתרים ומגיעה ליותר מ-90% מכלל המשתמשים באינטרנט. היא נועדה לעזור לכם למצוא את הקהל הנכון במיליוני אתרים ברחבי העולם. היא מאפשרת לכם לפעול בצורה אסטרטגית ולהציג את המסר שלכם בפני לקוחות פוטנציאליים, במקום הנכון ובזמן הנכון.

עכשיו נסקור את הדברים שיש לשקול כשיוצרים ומטרגטים קמפיין בינלאומי ברשת המדיה.

2 מיקוד ויצירת מודעה

לפניכם ההחלטות העיקריות שתצטרכו לקבל כשתיצרו קמפיין מודעות לרשת המדיה. לצורך ההדגמה בחרנו להשתמש בסוכנות נסיעות. כשאתם קוראים את המדריך, חשבו איך ליישם את ההנחיות בעסק שלכם, וכך תקבלו את הכלים הנחוצים ליצירת קמפיין בסיסי מסוג 'רשת המדיה בלבד' ב-Google Ads.

מיקוד הקמפיין

כשיוצרים קמפיינים, צריך לחשוב על המוצרים והשירותים שרוצים לפרסם בכל אחד מהם. מומלץ ליצור קמפיינים שמתמקדים במוצר אחד או בשירות אחד. שיטת העבודה הזו תעזור לכם לארגן ולנהל את חשבון Googls Ads לאורך זמן. לדוגמה, סוכנות נסיעות יכולה ליצור קמפיין ספציפי להפלגות נופש, במקום קמפיין כללי לחבילות טיולים.

תקציב הקמפיין שתקבעו צריך להתאים לצרכים וליכולות שלכם. בקמפיינים מסוג 'רשת המדיה בלבד', כל התקציב מוקדש לפרסום ברשת המדיה.

קביעת מילות המפתח ומיקומי המודעה הרצויים

כשאתם בוחרים מילות מפתח יחד עם מיקומי מודעות עבור קבוצת מודעות ב-Google Ads, השילוב ביניהם יקבע איפה המודעות יופיעו ברשת המדיה וכמה תשלמו עליהן. אפשר להציג את המודעות על סמך רשימת מילות המפתח בלבד, ולהשתמש במיקומי המודעות כדי להתאים את הצעות המחיר. לחלופין, אפשר להשתמש בשילוב של מיקומי מודעות ומילות מפתח כדי לצמצם את המקומות שבהם המודעות יוכלו להופיע. הגדרת מיקומי מודעות ומילות מפתח יחד עוזרת לצמצם את הקהל שהמודעות יוצגו לו, ומסייעת להגדיר את המחיר המתאים לקליקים מלקוחות פוטנציאליים.

טרגוט המודעות בעזרת מילות מפתח

הגדרת מילות מפתח היא אחת מהדרכים להצגת מודעות ברשת המדיה. כדי למצוא לך קהל שמתעניין במה שהעסק מציע ושיש סיכוי גבוה יותר שהמודעות יניעו אותו לפעולה, מערכת Google Ads משתמשת בטרגוט לפי הקשר: המערכת של Google מנתחת את התוכן של כל דף אינטרנט כדי להבין מה הנושא המרכזי שלו, ואז מתאימה את המודעה על סמך גורמים שונים, כמו מילות המפתח והנושאים שבחרתם, הטרגוט למיקום גיאוגרפי ולשפה, היסטוריית הגלישה של המשתמש בתקופה האחרונה ועוד. אם נסתכל על דוגמת סוכנות הנסיעות, אפשר לבחור את מילות המפתח הבאות לקמפיין: שייט 5 כוכבים, שייט יוקרתי, שייט מפנק. המודעות של הסוכנות יופיעו באתרים ברשת המדיה שהנושא שלהם תואם למילות המפתח האלה.

Tip

באופן כללי, ככל שאפשרות ההתאמה למילת מפתח רחבה יותר, פוטנציאל משיכת התנועה שלה גדול יותר. לעומת זאת, ככל שאפשרות ההתאמה למילת מפתח מצומצמת יותר, כך מילת המפתח תהיה רלוונטית יותר לחיפוש ספציפי.

כשבוחרים בסוג ההתאמה המתאים למילת מפתח, בדרך כלל מומלץ להתחיל בהתאמה רחבה כדי להגדיל ככל האפשר את הפוטנציאל להציג מודעות בחיפושים רלוונטיים. לאחר מכן, אפשר להשתמש בדוח מונחי החיפוש כדי לבדוק אילו וריאציות של מילות מפתח הפעילו את המודעות.

טרגוט המודעות לפי מיקומים

מיקומי מודעות הם אתרים וסרטונים שבהם אתם רוצים שהמודעות יופיעו מפני שאתם יודעים שהקהל שלכם נכנס אל האתרים האלה או צופה בסרטונים האלה, או מפני שהם מתאימים ליעדי הפרסום שלכם. כשבוחרים מיקומי מודעות, הן יכולות להופיע באתרים ובסרטונים האלה. סוכנות הנסיעות שלנו בוחרת למקם מודעות בכתובות example.com/travel ו-example.com/cruises.

טרגוט המודעות באמצעות שילוב של מילות מפתח ומיקומי מודעות

כשאתם מוסיפים לקבוצת מודעות מיקומים ומילות מפתח על מנת לטרגט את המודעות, הן יופיעו בדף שתציינו רק כשהתוכן רלוונטי למילות המפתח. ב-Google Ads נעשה שימוש בטרגוט לפי הקשר כדי למצוא דפים ברשת המדיה שמכילים תוכן שתואם למילות המפתח. אם במיקום שבחרתם יש מספר דפי אינטרנט, המודעות יוכלו להופיע רק בדפים שתואמים למילות המפתח. הגדרת מיקום זו מכונה מיקוד והצעת מחיר, והיא מגבילה מאוד את המיקומים שבהם המודעות יכולות להופיע.

עם זאת, אם אתם מטרגטים מיקומי מודעות עם מגוון רחב של תוכן, כמו אתרי חדשות ורשתות חברתיות, כדאי להשתמש בשיטה הזו כי כך יותר סביר שהמודעות יופיעו במיקומים רלוונטיים באתרים. בכל מקרה, צריך לעקוב אחר ביצועי המודעות כדי לוודא שהן מניבות את התוצאות הרצויות. לדוגמה, סוכנות הנסיעות שלנו בחרה במילות המפתח הבאות: שייט 5 כוכבים, שייט יוקרתי, שייט מפנק. מיקום המודעה שנבחר הוא example.com/cruises. עכשיו המודעות יופיעו ב-example.com/cruises רק כשהאתר יכיל את מילות המפתח 'שייט 5 כוכבים', 'שייט יוקרתי' ו'שייט מפנק'.

טרגוט המודעות לפי תחומי העניין של הקהל

הוספת קהלים מאפשרת לכם להגיע לאנשים על סמך תחומי העניין הספציפיים שלהם כשהם גולשים בדפים, משתמשים באפליקציות, צופים בערוצים או בסרטונים ומעיינים בתכנים ברשת המדיה של Google. תוכלו לבחור מבין מגוון רחב של קטגוריות – החל מכלי רכב וספורט ועד לנסיעות ואופנה – והמערכת תציג את המודעות לאנשים שסביר להניח כי יתעניינו בהן.

קהלים עם תחום עניין משותף

בחירת קהלים עם תחום עניין משותף מאפשרת לכם להגיע לקהל רחב של לקוחות פוטנציאליים, בדומה לקהל צופים בטלוויזיה, ולהכיר להם את העסק. הגדרת הקהלים הזו מיועדת לעסקים שמריצים כרגע פרסומת בטלוויזיה ורוצים להרחיב את הטווח של הקמפיין בטלוויזיה גם לאונליין במחיר משתלם.

קהלים בהתאמה אישית עם תחום עניין משותף

בחירת 'קהל בהתאמה אישית עם תחום עניין משותף' מאפשרת להגיע לקהל מתאים יותר למותג, בהשוואה לקהלים עם תחום עניין משותף רחב. לדוגמה, במקום לטרגט את כל האנשים שמחפשים שייט, סוכנות הנסיעות בוחרת לטרגט אנשים שמחפשים שייט יוקרתי ושייט עם התמחות בתחום מסוים. עם אפשרות ה'קהלים בהתאמה אישית עם תחום עניין משותף', יכולים בסוכנות הנסיעות להגדיר את הקהל באמצעות:

  • ניסוח תחומי העניין בצורת מילות מפתח
  • ו/או כתובות URL כדי לציין קבוצות של תחומי עניין

כתובות URL מאפשרות להגדיר נושא שמייצג את הלקוח האידאלי. לדוגמה, נוכל לקבוע שהאתר elitecruiser.com נועד רק לאנשים שמעוניינים בשייט אקסקלוסיבי – ללא ילדים וליעדים אקזוטיים – בספינות קטנות שעל סיפונן מגישים אוכל גורמה ויינות יוקרתיים. כך נגיע אל אנשים שמחפשים תוכן בנושאים האלה, גם אם הם לא נכנסים בפועל אל elitecruiser.com.

קהלים עם כוונת רכישה

בחירת קהלים עם כוונת רכישה מאפשרת למצוא לקוחות שבודקים מוצרים ושוקלים באופן פעיל לקנות שירות או מוצר כמו אלו שאתם מציעים. קהלים עם כוונת רכישה זמינים למפרסמים בכל השפות ב-Google Ads. הקהלים האלה מיועדים למפרסמים שמתמקדים בהשגת המרות מהלקוחות עם הסיכוי הכי גבוה לבצע רכישה. בעזרת קהלים עם כוונת רכישה ניתן לשפר את ביצועי הרימרקטינג ולהגיע לצרכנים שנמצאים על סף השלמת הרכישה.

טרגוט המודעות בעזרת רימרקטינג

רימרקטינג מטרגט משתמשים שכבר נכנסו לאתר שלכם. זה כלי שמניב תוצאות איכותיות כי הוא מאפשר לכם לשמור על קשר עם קהל היעד – גם אחרי שהמשתמשים יוצאים מהאתר – ולהזמין אותם לחזור אליו.

המשתמשים האלה יוכלו לראות את המודעות כשהם גולשים ביותר מ-2 מיליון אתרים או צופים בסרטוני YouTube. רימרקטינג יכול להוות מרכיב אסטרטגי בפרסום שלכם, בין אם אתם מעוניינים להגביר את פעילות המכירות ובין אם היעד שלכם הוא להגדיל את מספר ההרשמות או להגביר את המוּדעות למותג. אפשר להתאים אישית את רשימות הרימרקטינג כדי להשיג יעדי פרסום ספציפיים. לדוגמה, אפשר ליצור רשימה בשם 'נוטשי עגלות קנייה' כדי להציג מודעות בפני אנשים שהוסיפו משהו לעגלה אבל לא השלימו את העסקה.

טרגוט דמוגרפי של מודעות

טרגוט דמוגרפי ב-Google Ads מאפשר להגיע לקבוצה ספציפית של לקוחות פוטנציאליים שכנראה משתייכים לטווח גילים, מגדר, סטטוס הורה או הכנסה מסוימת למשק בית. לדוגמה, סוכנות הנסיעות מטרגטת לפי המאפיינים הדמוגרפיים הבאים: נשים ללא ילדים בגיל 55 עד 64.

חשוב לזכור שטרגוט דמוגרפי מצמצם את אפשרויות הצגת המודעות, ולכן מונע מאנשים שאינם עונים על הקריטריונים האלה לראות את המודעות.

יצירת המודעות

ברשת המדיה אפשר לפנות אל משתמשים ברחבי העולם בעזרת פורמטים מושכים של מודעות – טקסט, תמונה, וידאו או מדיה עשירה. צבעוניות ותנועה מושכות תשומת לב. אנימציה או סרטון יכולים לספר סיפור. מומלץ ליצור וריאציות שונות של מסרים, תמונות ועיצובים, ולבדוק את ביצועי המודעות השונות לאורך הקמפיין.

מודעות טקסט

יש לכתוב מודעות טקסט בשפה ברורה ומושכת ולתאר בדיוק את מה שמציעים. כדאי שמודעת הטקסט תהיה קשורה למילות המפתח שנבחרו ולדף הנחיתה שאליו מועבר מי שלוחץ על המודעה.

מודעת טקסט לדוגמה

פורמטים אחרים של מודעות

אתם יכולים להשתמש גם בפורמטים אחרים של מודעות, כמו מודעות וידאו ותמונה. אחרי שיוצרים מודעת תמונה או מודעת וידאו, אפשר להעלות אותה ישירות לקבוצת המודעות. לחלופין, אפשר להשתמש בתבניות מוכנות מראש כדי ליצור מודעת תמונה או מודעת וידאו בהתאמה אישית תוך דקות ספורות, עם הלוגו של העסק ותמונות של המוצר.

מודעת תמונה לדוגמה

שילוב מילות המפתח, מיקומי המודעות והמודעות עצמן כדי ליצור קבוצות של מודעות

קבוצת מודעות מכילה מודעה אחת או יותר שמטרגטת לקבוצה משותפת של מילות מפתח, וכל קמפיין מורכב מקבוצת מודעות אחת או יותר. אפשר להשתמש בקבוצות של מודעות כדי לארגן את המודעות לפי נושא משותף, כמו סוגים שונים של מוצרים או שירותים שהעסק מציע. מפרסמים רבים בונים את קבוצות המודעות שלהם לפי החלקים השונים או הקטגוריות השונות באתר שלהם.

קבוצת מודעות שייט יוקרתי
מילות מפתח שייט 5 כוכבים

שייט יוקרתי

שייט מפנק

מודעת טקסט לדוגמה

המטרה היא ליצור קבוצת מודעות לכל מוצר.

קבוצת מודעות שייט יוקרתי שייט במחיר לכל כיס שייט למשפחות
מודעה מודעה מודעה מודעה
מילות מפתח שייט יוקרתי

שייט מפנק

שייט 5 כוכבים
שייט במחיר לכל כיס

שייט זול

שייט במחיר משתלם
שייט למשפחות

חופשות משפחתיות

שייט עם פעילויות לילדים

שינוי הגדרות הקמפיין

שינוי הגדרות הקמפיין עוזר לכם להתאים אותו לצרכים שלכם. ההגדרות שתבחרו יחולו על כל המודעות באותו קמפיין.

הגדרה תיאור הפניה
שם הקמפיין עליכם לתת שם לקמפיין. אמנם מערכת Google Ads נותנת שם ברירת מחדל לקמפיין, אבל כדאי לבחור בעצמכם שם שמתאר בבירור את נושא הקמפיין כדי שתוכלו למצוא אותו בקלות בחשבון. שם הקמפיין אינו מוצג בפני הלקוחות.
סוג הקמפיין סוג הקמפיין שתבחרו יתאים את ההגדרות של הקמפיין ליעדים שלכם. אתם בוחרים בסוג רשת המדיה בלבד. תתבקשו לבחור גם סוג משנה לקמפיין. אם אתם מעדיפים לקבל סקירה כללית פשוטה של הגדרות ולא להסתבך עם המון אפשרויות של תכונות לבחירה, כדאי לבחור את סוג המשנה רגיל. אם אתם רוצים לבחון כל אפשרות בהגדרות הקמפיין ולעיין בכל התכונות הזמינות, אפשר לבחור באפשרות כל התכונות. איך לבחור את סוג הקמפיין המתאים
רשתות ההגדרה 'רשתות' מציינת איפה רוצים שהמודעה תופיע על סמך סוג הקמפיין שבחרתם. לדוגמה, ברשת המדיה של Google, המודעה מופיעה באתרים אחרים שפועלים בשותפות עם Google כדי להציג מודעות.
מכשירים הקמפיינים פונים לכל סוגי המכשירים: מחשבים, טאבלטים ומכשירים ניידים. בהמשך יש אפשרות ליצור מודעות מותאמות אישית למכשירים שונים. למידע על סוגים של מודעות לניידים
מיקום ושפות המודעות מהקמפיין יהיו כשירות להצגה ללקוחות שנמצאים במיקומים הגיאוגרפיים שתטרגטו או ללקוחות ששפת הדפדפן שלהם היא השפה לטרגוט שתגדירו. מומלץ לבחור את השפה שבה אתם משרתים את הלקוחות. למידע על מיקוד לפי מיקום ומיקוד לפי שפה
הצעות מחיר ותקציב אתם יכולים לבחור אם להגדיר ידנית את הצעות המחיר לקליקים או לאפשר למערכת Google Ads להגדיר אותן עבורכם. בקמפיינים מסוגים מסוימים, ייתכן שיוצגו לכם אפשרויות נוספות להגשת הצעות מחיר שתוכלו לבחור ביניהן.

שיטת הצעת המחיר שתבחרו תקבע איך תשלמו על אינטראקציות של משתמשים עם המודעות שלכם. המגבלה שתקבעו להצעת המחיר היא הסכום המרבי שתשלמו תמורת קליקים של משתמשים על מודעות בקבוצת המודעות שלכם. התקציב הוא הסכום הממוצע שאתם מוכנים להוציא על הקמפיין ביום. אתם קובעים את התקציב ואתם גם יכולים לשנות אותו מתי שתרצו.
איך להגדיר את הצעות המחיר והתקציב
תוספים למודעות תוספים למודעות מאפשרים לכם להוסיף למודעות יותר מידע, כמו פרטי המיקום של העסק, קישורים לדפים באתר שלכם ומספר הטלפון של העסק. איך לשפר את המודעות בעזרת תוספים
הגדרות נוספות כמה תכונות אופציונליות שיכולות לעזור לכם לשפר את הקמפיין:

לוח זמנים: הגדרת תאריך התחלה ותאריך סיום לקמפיין.

תזמון מודעות: בחירת ימים מסוימים בשבוע או שעות מסוימות שבהם רוצים שהמודעות יוצגו.

הצגת מודעות: כברירת מחדל, מערכת Google Ads מציגה את המודעות שלכם כשיש יותר סיכוי שהן יקבלו קליקים או יובילו להמרות, אבל אתם יכולים לבחור להציג את המודעות בצורה מאוזנת יותר לאורך היום.
איך משתמשים בתזמון מודעות

מדידת התוצאות

ב-Google Ads אתם יכולים לבדוק אם אתם עומדים ביעדים הבינלאומיים שהצבתם. אתם יכולים לראות באילו דפי אינטרנט המודעות הופיעו, אילו מודעות קיבלו הכי הרבה קליקים ואילו אתרים מניבים הכי הרבה מכירות תמורת עלות הפרסום הנמוכה ביותר.

על סמך דוחות הקמפיינים, תוכלו להתאים את שיטת הצעת המחיר והטרגוט כדי להפיק את המקסימום מהקמפיינים. כשהנתונים מצביעים על כך שקיימת סבירות גבוהה (או נמוכה) שקליק שהגיע מדף ברשת Google יעזור לכם להשיג יעדים ספציפיים – כגון מכירות באינטרנט, הרשמות, שיחות טלפון או הרשמות לניוזלטר – מערכת Google Ads עשויה להתאים באופן אוטומטי את הצעת המחיר כדי לעזור לכם להישאר במסגרת התקציב, לקבל את ההחזר הטוב ביותר על הוצאות הפרסום ולהשיג את היעדים העסקיים שהגדרתם.

ב-Google Ads תמצאו את הכלים הנחוצים כדי לעזור לכם לשפר את מודעות הבאנר, את המיקום שלהן, את הטרגוט שלהן ואת דפי הנחיתה, במהלך הקמפיין וגם אחריו. תוכלו לעשות זאת בשביל כל שוק שאליו אתם מייצאים.

קישורים מועילים