פרסום גלובלי בווידאו - איך עושים את זה נכון?

המדריך הבא יסביר לכם איך להציג את מודעת הווידאו שלכם בפני לקוחות פוטנציאליים בשווקים גלובליים חדשים, ואיך לעודד אותם לבצע את הפעולות הרצויות

1 סקירה כללית

האתגר

כדי ליצור קמפיין וידאו מוצלח ב-Google Ads ולהגיע ללקוחות הפוטנציאליים בשווקים הגלובליים החדשים, צריך להבין את התנהגות המשתמשים ואת הגורמים התרבותיים שמשפיעים על שווקי היעד. השקת הקמפיין בשפה של קהל היעד היא משימה חיונית, אבל כדי להשיג את התוצאות הרצויות צריך לקחת את מאמצי הלוקליזציה צעד אחד קדימה.

המטרה

להבין את התרבות והמנהגים בכל שוק חדש ולזהות בו את הגורמים שמשפיעים על ההחלטה לבצע רכישה.

איך עושים את זה

בעזרת קמפיינים בווידאו תוכלו להציג מודעות וידאו כסרטונים המוצגים בנפרד, או בתוכן אחר של וידאו בסטרימינג ב-YouTube וברשת המדיה של Google. אם תביטו בסטטיסטיקה, תבינו למה כדאי להשקיע:

 • ב-YouTube יש יותר מ-2 מיליארד משתמשים, ובכל יום אנשים צופים ביותר ממיליארד שעות של סרטוני YouTube ויוצרים מיליארדי צפיות

 • פלטפורמת YouTube כולה, ואפילו רק YouTube בנייד, מגיעה אל יותר צופים בגילאי 18 עד 34 ו-18 עד 49 מאשר כל רשת כבלים בארה"ב

 • מעל 70% מהצפיות ב-YouTube מתרחשות בניידים

 • ל-YouTube יש גרסאות מקומיות ביותר מ-100 מדינות וב-80 שפות (וכך פונה אל 95% מכלל משתמשי האינטרנט)1

 • רשת המדיה מגיעה אל יותר מ-90% ממשתמשי האינטרנט בעולם, דרך 2 מיליון אתרים ואפליקציות2

לפי הנתונים האלה, בכל שוק חדש שתבחרו, תוכלו להשתמש במודעות וידאו כדי להרשים את הלקוחות.

2 מחקר ולוקליזציה (התאמה לשוק המקומי)

החלטתם לחפש שווקים פוטנציאליים חדשים שמתאימים לעסק שלכם? Market Finder צריך להיות התחנה הראשונה שלכם. אז הכול מוכן ואתם יודעים שהעסק שלכם יכול להתחרות בשוק החדש ולהצליח. יש שאלות נוספות שאתם צריכים לשאול את עצמכם:

ברומא התנהג כרומאי

לוקליזציה משפרת את החזר ה-ROI על מודעת הווידאו, כי הבנת הניואנסים של השפה, התרבות והערכים מאפשרת לכם לוודא שתהיה למודעה השפעה על הקהל. לכן, לפני שמתחילים בהפקה, משתלם להשקיע בתרגום מקצועי של התסריט — כולל מונחי החיפוש הרלוונטיים שמצאתם בעזרת הכלי לתכנון מילות מפתח ב-Google Ads‏ — כדי לפנות אל הקהל עם מסר טבעי בשפה שלו. כך תמנעו מצבים של שימוש בניסוחים מרתיעים, פוגעניים או מעוררי אי-נוחות. בתהליך הזה תוכלו גם לפתח את הנושא, לשפר את מבנה המשפטים ולתכנן את מהירות הדיבור בסרטון. מומלץ תמיד ליצור תוכן ייחודי לכל מדינה. כמו כן, זכרו לתכנן בתקציב הראשוני את עלויות הלוקליזציה.

3 פרטים טכניים שחשוב להביא בחשבון

יש כמה פרטים טכניים שצריך לשקול כחלק מהאסטרטגיה הגלובלית לפרסום בווידאו.

מגבלות משפטיות

אחת מהפעולות החשובות ביותר בתהליך טרום-ההפקה בשוק חדש היא להבין את ההיבטים המשפטיים לגבי מה שאפשר לומר, לעשות ולהראות, כמו גם הגבלות אפשריות על תזמון. כך תוכלו לחסוך השקעה בסרטון שלא תוכלו להציג.

כתוביות, דיבוב או קריינות?

דיבוב

כדי לקצר את התהליך, הרבה מודעות וידאו שעוברות לוקליזציה מוצגות עם דיבוב — תרגום של הדיאלוג המקורי, המסונכרן עם תנועות השפתיים של השחקנים. דיבוב גם מאפשר גמישות בניסוח ובאינטונציה.

כתוביות

מצד שני, בעזרת כתוביות אפשר לפנות אל קהלים במדינות אחרות, וגם אל כבדי שמיעה (חשוב לזכור שקצב הדיבור צריך להיות איטי מספיק כדי שהצופה יספיק לקרוא את הכתוביות). יתרון בולט של שימוש בכתוביות הוא שמנועי חיפוש מוסיפים את הכתוביות ב-YouTube לאינדקס שלהם, וכך משפרים מיד את חשיפת הסרטון.

קריינות

אם אתם משתמשים בקריינות בשפת היעד, אין צורך לסנכרן בין המילים לבין תנועות השפתיים. לכן משתלם לבצע את הלוקליזציה לפני תחילת ההפקה, כי הכנת התסריט בשפת היעד מאפשרת לחשב את התזמון המדויק שלו. כך הקריין יכול לדבר בקצב הנכון וללא שתיקות ארוכות, או גרוע מזה - ליצור קריינות מהירה מדי שמקשה על ההאזנה. לדוגמה, כשמדברים בספרדית, גרמנית או צרפתית, התסריט בדרך כלל ארוך יותר מבאנגלית, בעוד שברוב השפות האסייתיות התסריט יהיה קצר הרבה יותר מהאנגלית.

שילוב בין השיטות

יש לכם אפשרות לממן שילוב של דיבוב, כתוביות וקריינות? אם כן, הצרכנים יוכלו לבחור איך לצפות במודעה והנגישות שלה תשתפר.

Tip

אם אתם רוצים לחסוך את העלויות של לוקליזציה כשאתם בוחנים שוק חדש, אפשר לחשוב על פתרונות שיתאימו לכל השווקים. אנימציה מספקת מדיום מושלם, כמו גם סרטון שמעביר את המסר ללא צורך בדמויות מדברות. כדי ליהנות מהאפשרויות היצירתיות ביותר, מומלץ לבחור בקריינות.

Tip

YouTube Director‏ היא אפליקציה חינמית שעוזרת לכם ליצור בקלות סרטונים כדי לפנות אל לקוחות ב-YouTube. אפשר למצוא בה יותר ממאה תבניות, שמנחות אתכם בכל השלבים ליצירת הסרטון.

פורמטים

איזה פורמט וידאו יעביר את המסר שלכם בצורה הטובה ביותר?

 • מודעות וידאו TrueView In-stream מוצגות לפני, במהלך או אחרי סרטונים אחרים ב-YouTube, או באתרים, משחקים או אפליקציות ברשת המדיה. מודעות מסוג זה יכולות גם להופיע בסרטוני YouTube המוטמעים באתרים אחרים. אחרי חמש שניות, ניתנת לצופה אפשרות לדלג על המודעה.

 • מודעות TrueView Video Discovery מופיעות במקומות שבהם אנשים מגלים תוכן. המראה שלהן משתנה בהתאם לגודל המודעות ולפורמטים שבהם בעלי התוכן הדיגיטלי תומכים. כאשר צופה לוחץ על התמונה הממוזערת של המודעה, הסרטון מופעל בדף הצפייה או בדף הערוץ שלו ב-YouTube.

 • מודעות באמפר הן פורמט של מודעת וידאו קצרה, המאפשר להגיע לקהל רחב של לקוחות ולהגביר את המוּדָעוּת למותג באמצעות הודעה קצרה ובלתי נשכחת. האורך המקסימלי של מודעות באמפר הוא שש שניות, והצופים לא יכולים לדלג עליהן.

מידע נוסף על פורמטים של מודעות וידאו

עוד קישורים מועילים

4 מיקוד וטרגוט

כשממקדים את מודעות הווידאו הגלובליות ב-YouTube וברשת המדיה, אפשר לפרסם את התכנים שחשובים לצרכנים ובמדינות הרצויות. חשוב להבין שכל שיטת מיקוד נוספת תצמצם את המיקוד, ולא תרחיב אותו. עם זאת, יש לזכור שהמטרה היא תמיד לשפר את האיכות והרלוונטיות של הקהל, גם אם זה יוביל להקטנת הקהל. אלה שיטות המיקוד הזמינות:

קבוצות דמוגרפיות

בוחרים את הגיל, המגדר, סטטוס ההורה או ההכנסה למשק בית של הקהל שאליו ברצונכם להגיע.

תחומי עניין

בוחרים מתוך קטגוריות הקהל הזמינות כדי להגיע לאנשים שמתעניינים בנושאים מסוימים, גם כשהם מבקרים בדפים שעוסקים בנושאים אחרים. למידע נוסף על קהלים.

 • קהלים בעלי תחום עניין משותף: אם פונים לאנשים שכבר הביעו עניין רב בנושאים רלוונטיים, אפשר להגביר את המודעוּת למותג ואת ההתעניינות ברכישה

 • קהלים בהתאמה אישית עם תחום עניין משותף: קהל בהתאמה אישית עם תחום עניין משותף מאפשר לכם ליצור קהל שמתאים יותר למותג שלכם. לדוגמה, חברה לייצור נעלי ספורט תעדיף לפרסם בפני רצי מרתון, ולאו דווקא בפני קהל רחב יותר של אוהדי ספורט.

 • קהלים עם כוונת רכישה: הקהלים האלה מאפשרים לכם למצוא לקוחות שבודקים מוצרים ושוקלים באופן פעיל לקנות שירות או מוצר כמו אלו שאתם מציעים

מיקומי מודעות

אפשר למקד לערוצים, סרטונים, אפליקציות ואתרים, או למיקומי מודעות בתוך אתרים. לדוגמה, ניתן למקד את המודעות לבלוג שלם שמקבל הרבה תנועה, או רק לדף הבית של אתר חדשות פופולרי. המיקומים האפשריים כוללים:

 • ערוצי YouTube
 • סרטוני YouTube
 • אתרים ברשת המדיה
 • אפליקציות ברשת המדיה

הערה: כשמוסיפים מיקומים ברשת המדיה, המודעה עדיין עשויה להופיע בכל המיקומים הכשירים ב-YouTube. כשמוסיפים מיקומים ב-YouTube, המודעה עדיין עשויה להופיע בכל המיקומים הכשירים ברשת המדיה.

נושאים

מיקוד לפי נושא מאפשר לכם לפרסם במגוון רחב של סרטונים, ערוצים ואתרים הקשורים לנושאים שתבחרו. לדוגמה, אם ממקדים לנושא 'רכב', המודעה תוצג ב-YouTube לאנשים שצופים בסרטונים בנושא מכוניות.

מילות מפתח

בהתאם לפורמט של מודעות הווידאו, ניתן להציג אותן על סמך מילות מפתח (מילים או ביטויים) הקשורות לסרטון ב-YouTube, לערוץ ב-YouTube או לסוג אתר שבו הקהל מתעניין.

רימרקטינג בסרטונים

אפשר להגיע לצופים על סמך אינטראקציות קודמות שלהם עם הסרטונים, מודעות ה-TrueView או הערוץ שלכם ב-YouTube. אם כבר קישרתם את חשבון YouTube לחשבון Google Ads, ניצור בשבילכם רשימות רימרקטינג מותאמות אישית באופן אוטומטי. למידע נוסף על רשימות רימרקטינג של צופי YouTube‏.