איך מחליטים איפה לפרסם: ברשת החיפוש או ברשת המדיה?

קמפיינים לרשת החיפוש לעומת קמפיינים לרשת המדיה

ב-Google Ads יש שתי רשתות עיקריות: רשת החיפוש ורשת המדיה. יחד הן מכסות יותר משני מיליון אתרים ומגיעות ליותר מ-90% מכלל הגולשים באינטרנט.1 במילים פשוטות, קמפיינים ברשת המדיה "דוחפים" וקמפיינים ברשת החיפוש "מושכים". האתגר הוא לדעת מתי להשתמש בכל סוג.

המטרה

לדעת איזה סוג מוֹדעוֹת יעזור לכם להגיע ליעדים שהצבתם לקמפיין הבינלאומי שלכם: מודעות לרשת המדיה או לרשת החיפוש.

אז איך מחליטים?

הרשת של Google Ads פותחה כדי לעזור לכם למצוא את הקהל הנכון מבין הגולשים במיליוני אתרים בכל העולם. היא מאפשרת לכם לבחור אסטרטגיה ולהציג את המסר שלכם ללקוחות פוטנציאליים במקום הנכון ובזמן הנכון. אפשר לעשות זאת ברשת החיפוש, ברשת המדיה או בשתיהן. מודעות ברשת החיפוש מוצגות למשתמשים שכבר מחפשים את המוצר שלכם, ואילו מודעות ברשת המדיה מוצגות למשתמשים על סמך הפעילות שלהם: גלישה באינטרנט, קריאת אימייל או צפייה בסרטון. השאלה הגדולה היא איזו משתי הרשתות תענה לצרכים שלכם טוב יותר? הכנו מדריך קצר שיעזור לכם להחליט.

קמפיינים של Google Ads לפרסום ברשת החיפוש

מודעוֹת לרשת החיפוש מוצגות לאנשים שמחפשים מוצרים או שירותים מסוימים. מתי עדיף לפרסם ברשת החיפוש?

אם למילות המפתח הקשורות למוצר או לשירות שלכם יש נפח חיפוש גבוה

נפח חיפוש הוא מספר החיפושים של מילת מפתח מסוימת בפרק זמן נתון. אם הוא גבוה, סימן שאנשים כבר מחפשים את מה שאתם מציעים, ומוּדעוּת למוצר או לשירות לא צריכה להיות אצלכם בעדיפות גבוהה. איך יודעים מה נפח החיפוש של מילה? נכנסים לכלי לתכנון מילות מפתח ובודקים.

אם התקציב הראשוני שלכם מוגבל

אם אתם מגששים את דרככם בשוק חדש ולא רוצים להתחייב בינתיים לתקציב גדול, קמפיין לרשת החיפוש יעזור לכם להגדיל את מספר ההמרות הישירות בלי להוציא סכומים גדולים ובלי להסתבך במדידות מורכבות. כשתראו את התוצאות ותרגישו בטוחים להתחייב, תוכלו להפעיל קמפיין לרשת המדיה כדי לעורר מוּדעוּת למותג ולהגדיל את נפח החיפוש שלו.

להסבר על יצירת קמפיין מודעות לרשת החיפוש

קמפיינים של Google Ads לפרסום ברשת המדיה

למודעות ברשת המדיה יש מגוון פורמטים, והן מופיעות ברחבי עולם הדיגיטל כדי לעזור לכם למשוך את תשומת הלב של הצרכנים בשלב מוקדם בתהליך הקנייה. מתי עדיף לפרסם ברשת המדיה?

אם למילות המפתח הקשורות למוצר או לשירות שלכם יש נפח חיפוש נמוך

איך יודעים מה נפח החיפוש? נכנסים לכלי לתכנון מילות מפתח ובודקים. עיינו בנתונים של השוק שלכם. קמפיין Google Ads לרשת המדיה יעזור לכם לעורר מוּדעוּת למותג שלכם ולהגדיל את נפח החיפוש שלו. איך? באמצעות סריקת אתרים וחיפוש של מילות מפתח רלוונטיות למה שאתם מציעים. כך, למעשה, תוכלו לפנות פנייה יזומה ללקוחות שכבר מעוניינים במה שיש לכם להציע.

אם אתם רוצים לעורר מעורבות גבוהה במותג

אם אתם רוצים לעודד מעורבות במותג שלכם, רשת המדיה של Google Ads יכולה לעזור לכם להגיע ללקוחות הנכונים במקום הנכון ובזמן הנכון באלפי אתרים בכל העולם. מיקוד לפי מיקום מודעה ב-Google Ads יעזור לכם להגיע לקהל הרלוונטי באמצעות מֹודעוֹת מדיה עשירה והגשת הצעת מחיר לאלף חשיפות (CPM‏).

אם אתם רוצים להיות במקום הראשון בתודעת הצרכנים

אם אתם מוכרים מוצר יוקרתי או יקר, כמו תכשיטים או שעוני יוקרה, מודעות לרשת המדיה הן הדרך הכי יעילה לשפר את הנראות שלהם. ויש גם עוד יתרון: צרכנים עורכים השוואות ובוחנים כל מוצר בזכוכית מגדלת לפני שהם קונים מוצרי יוקרה או מוצרים יקרים, ובדיוק משום כך קמפיין רימרקטינג לרשת המדיה של Google Ads עוזר להבטיח שהם יזכרו היטב את המותג שלכם.

אם השקעתם בסרטונים מותאמים לשוק המקומי

אם כבר הפקתם מודעת וידאו, אתם יכולים להגדיר ערוץ YouTube בחינם ולהתאים את העיצוב שלו למותג שלכם ולהעדפות של שוק הייצוא. ערוץ באתר הסרטונים הכי פופולרי באינטרנט יכול להיות מוקד משיכה חשוב למותג שלכם.

להסבר על יצירת קמפיין ברשת המדיה

Tip

אפשר ליהנות משני העולמות: קמפיין Google Ads לרשת החיפוש עם הרחבה לרשת המדיה ירתום את הפוטנציאל של רשת המדיה כדי להגדיל את טווח ההגעה שלכם בלי לפגוע ביעילות הקמפיינים ברשת החיפוש. זוהי דרך נוחה ופשוטה להרחיב קמפיין ברשת החיפוש לרשת המדיה כדי להגדיל את מספר הקליקים האיכותיים ואת החזר ה-ROI בלי להשקיע מאמצים נוספים באופטימיזציה. איך זה עובד? המערכת מחשבת איפה בדיוק המודעות יניבו את התוצאות הכי טובות, ומציגה אותן רק במיקומים הרלוונטיים למשתמש האידיאלי שלכם. למידע נוסף.

מקורות

1: מרכז העזרה של Google Ads‏, "מידע על רשת המדיה של Google‏"