פרסום ברשת החיפוש - איך עושים את זה נכון?

איך משפרים את הסיכוי שלקוחות פוטנציאליים בשווקים בינלאומיים ימצאו את העסק שלכם?

1 סקירה כללית

האתגר

כדי ליצור ב-Google Ads קמפיינים מוצלחים לפרסום ברשת החיפוש ולהכיר ללקוחות פוטנציאליים בשווקים בינלאומיים חדשים את המוצר או את השירות שאתם מציעים, צריך להבין את הגורמים התרבותיים שמשפיעים על השוק ואת התנהגות המשתמשים. לא מספיק להגדיר מילות מפתח ולנסח מודעות בשפה המתאימה (למרות שגם אלה דברים שחייבים לעשות, כמובן).

המטרה

ליצור ב-Google Ads קמפיין לפרסום ברשת החיפוש שיכלול מילות מפתח כמה שיותר רלוונטיות לחיפוש וישיג לכם כמה שיותר המרות בעלות הכי נמוכה לאלף חשיפות (CPM). כדי לעשות את זה צריך להכיר את המנהגים המקובלים, את התרבות ואת התנהגות הלקוחות בכל שוק.

איך עושים את זה?

בכל שנייה מתבצעים 2.3 מיליון חיפושים ב-Google‏1. כל חיפוש ב-Google יכול להוביל לקוחות פוטנציאליים לעסק שלכם בכל שוק שאתם רוצים לחדור אליו.

מערכת Google Ads פועלת בשתי רשתות עיקריות: רשת החיפוש ורשת המדיה. פרסום ברשת החיפוש יאפשר לכם להגיע לאנשים כשהם כבר מחפשים מוצרים או שירותים ספציפיים שהם רוצים לקנות. פרסום ברשת המדיה עוזר לכם למשוך את תשומת הלב של המשתמשים בשלב מוקדם יותר בתהליך הקנייה, בעזרת מגוון פורמטים של מודעות שמוצגות במרחב הדיגיטלי. כשמתכננים קמפיין פרסום גלובלי ברשת החיפוש, צריך להתייחס לגורמים הבאים.

2 מחקר ולוקליזציה

למי אתם פונים?

החלטתם לחפש שווקים חדשים שמתאימים לעסק שלכם? Google Market Finder צריך להיות התחנה הראשונה שלכם. מצאתם שווקים, הכול מוכן, ואתם יודעים שהעסק שלכם יכול להתחרות בשוק החדש ולהצליח. איך אתם מתכננים לחדור אליו?

 • קודם כל חשוב להבין: למי אתם פונים?
 • מה השפה המרכזית המדוברת בשוק החדש והאם יש בו גם ניבים (דיאלקטים) חשובים?
 • מה המסלול להמרת הלקוח ואיך הלקוחות הפוטנציאליים בשוק החדש מחפשים מוצרים קשורים?
 • איך הם מגיבים לפרסום של מוצרים דומים לשלכם?
 • מי המתחרים שלכם?
 • מה אתם יודעים על התרבות המקומית ומה חשוב ללקוחות בשוק הזה?
 • מה מניע את הלקוחות לבצע קנייה?

קמפיין לרשת החיפוש בלבד או קמפיין לרשת החיפוש עם הרחבה לרשת המדיה?

קמפיין לרשת החיפוש יתאים לכם אם אתם:

 • מעדיפים שהמודעות שלכם יוצגו לצד תוצאות חיפוש ב-Google.
 • רוצים להגיע רק ללקוחות שמחפשים את המוצר או השירות הספציפי שאתם מציעים.

קמפיין לרשת החיפוש עם הרחבה לרשת המדיה מאפשר לכם להגיע ללקוחות גם כשהם גולשים באתרים באינטרנט. אנחנו ממליצים למפרסמים חדשים לבחור בקמפיין לרשת החיפוש עם הרחבה לרשת המדיה. בקמפיין מהסוג הזה יש מגוון רחב של אפשרויות למיקום פוטנציאלי של מודעות.

קמפיין לרשת החיפוש קמפיין לרשת החיפוש עם הרחבה לרשת המדיה
מיקום מודעות בסוג המשנה 'רגיל' ובסוג המשנה 'כל התכונות'
תוצאות החיפוש של Google‏
אתרים של שותפי חיפוש
בסוג המשנה 'רגיל' ובסוג המשנה 'כל התכונות'
תוצאות החיפוש של Google‏
אתרים של שותפי חיפוש
אתרים ברשת המדיה של Google‏
ו-YouTube
פורמטים של מודעות בסוג המשנה 'רגיל'
מודעות טקסט*

בסוג המשנה 'כל התכונות'
מודעות טקסט*
מודעות שופינג
מודעות דינמיות לרשת החיפוש
מודעות באפליקציות / באתרי תוכן דיגיטלי

*כולל הכנסת מילות מפתח למודעה
בסוג המשנה 'רגיל'
מודעות טקסט*

בסוג המשנה 'כל התכונות'
מודעות טקסט*
מודעות תמונה
מודעות מהכלי לבניית מודעות ברשת המדיה
מודעות באפליקציות / באתרי תוכן דיגיטלי

*כולל הכנסת מילות מפתח למודעה
מיקוד בסוג המשנה 'רגיל'
מילות מפתח

בסוג המשנה 'כל התכונות'
מילות מפתח
רשימות רימרקטינג לרשת החיפוש בלבד
בסוג המשנה 'רגיל'
מילות מפתח

בסוג המשנה 'כל התכונות'
מילות מפתח
מיקומי מודעות
רשימות רימרקטינג לרשת החיפוש בלבד
אפשרויות של קטגוריות אתרים
הגשת הצעות מחיר בסוג המשנה 'רגיל' ובסוג המשנה 'כל התכונות'
שיטות אוטומטיות וידניות להגשת הצעות מחיר לרשת החיפוש
בסוג המשנה 'רגיל' ובסוג המשנה 'כל התכונות'
שיטות אוטומטיות וידניות להגשת הצעות מחיר לרשת החיפוש
הגשת הצעות מחיר בשיטות אוטומטיות ברשת המדיה

אם אתם עוברים מניהול של קמפיינים לרשת החיפוש לניהול של קמפיינים לרשת החיפוש עם הרחבה לרשת המדיה, יכול להיות שבעקבות השינוי תראו עלייה במספר ההמרות (של 15% בממוצע) וגידול בעלויות (ברוב המקרים מדובר בגידול של 15%).2

כדי להצליח ברמה הגלובלית צריך לחשוב ברמה המקומית

קמפיין הפרסום שלכם ברשת החיפוש יתורגם לשפה המקומית, הוא יפנה לתושבי המקום ותצטרכו להגיש הצעות מחיר על מילות מפתח מקומיות. לכן יש חשיבות עצומה ללוקליזציה ולהתאמה של האסטרטגיה השיווקית לשוק הרלוונטי.

למידע נוסף על לוקליזציה של אתרים

Tip

אנחנו מודעים לכך שיש שפות שבהן צריך להשתמש ביותר תווים, ולכן מערכת Google Ads מאפשרת להוסיף יותר תווים לשדות הכותרת והתיאור במודעות שממקדות למדינות במזרח אירופה ובאסיה. (כל מה שצריך לעשות כדי לשנות את מגבלת התווים הוא לסמן את התיבה 'מגבלת תווים' בכרטיסייה 'תוכן מודעה' בזמן שמנסחים את המודעה)

3 רכיבים של קמפיינים לרשת החיפוש

קמפיינים לרשת החיפוש כוללים ארבעה רכיבים עיקריים:

1. קבוצות של מודעות:

כל קמפיין כולל קבוצות של מודעות. אפשר ליצור בכל קמפיין כמה קבוצות של מודעות שרוצים, אבל לא כדאי להגזים. במיוחד אם אתם מפרסמים חדשים, יכול להיות שתתקשו לנהל יותר מדי קבוצות של מודעות, מילות מפתח, מודעות ודפי נחיתה. קבוצות של מודעות כוללות את מילות המפתח שמוצגות במודעות הטקסט ומובילות משתמשים לדף הנחיתה שלכם.

2. מילות מפתח:

ההמלצה של Google היא להגדיר בכל קבוצת מודעות 5 עד 20 מילות מפתח שקשורות אחת לשנייה. כמות כזאת של מילות מפתח תאפשר לכם להרחיב את הקמפיין תוך כדי ארגון ועדיין להציג מודעות עם תכנים רלוונטיים למחפשים. כשלקוח פוטנציאלי מקליד מונחים בתיבת החיפוש של Google, המערכת מתאימה את שאילתת החיפוש שלו למילת מפתח, ומילת המפתח מקפיצה את מודעות הטקסט (מומלץ ליצור 3‎ עד 4 מודעות בכל קבוצה) שמפנה את המשתמש לדף הנחיתה הרלוונטי.

Tip

צירוף של תוספים למודעות טקסט יאפשר לכם להציג בהן עוד מידע לגבי העסק, כמו המיקום שלו, מספר הטלפון וקישורי עומק נוספים לאתר שלכם. למידע נוסף על תוספים למודעות.

במשך הזמן תוכלו להוסיף מילות מפתח ולעדכן אותן בהתאם למונחי החיפוש שיוצגו לכם בדוחות שאילתות החיפוש/ניתוח הנתונים. בנוסף, חשוב לבצע בדיקות בקביעות כדי לזהות את מילות המפתח שמניבות את הביצועים הכי טובים. כדאי לזכור שפרסום מוצלח ברשת החיפוש לא נמדד לפי כמות הגולשים שמגיעים לאתר אלא לפי האיכות של תנועת הגולשים. הכלי לתכנון מילות מפתח ב-Google Ads יכול לעזור לכם לבחור מילות מפתח בקלות בעזרת נתונים על נפחי חיפוש של מילות מפתח ועל רמות התחרות על מילות מפתח במדינות רבות.

Tip

כשמתרגמים מילות מפתח שהוספתם במשך הזמן, זכרו להתאים אותן לשוק הרלוונטי.

3. מילות מפתח שליליות:

גורם חשוב נוסף במיקוד נכון של הקמפיין הוא לבחור מילות חיפוש שאתם לא רוצים למקד אליהן. כשבוחרים מילות מפתח שליליות לקמפיינים לרשת החיפוש, כדאי למצוא מונחי חיפוש שקרובים למילות המפתח שלכם, אבל למעשה מושכים לקוחות שמחפשים מוצר אחר. לדוגמה, נניח שאתם אופטיקאים שמוכרים עדשות מגע. כדאי לכם להוסיף מילות מפתח שליליות למונחי חיפוש כמו 'עדשות מצלמה' ו'עדשות מיקרוסקופ'.

לתשומת ליבכם, רצוי להשקיע הרבה מחשבה בבחירה של מילות המפתח השליליות. אם תשתמשו במילות מפתח שליליות רבות מדי, המודעות שלכם עלולות להגיע למספר לקוחות קטן יותר.

סוגים של מילות מפתח שליליות

כהתאמה למילות מפתח שליליות, אפשר להוסיף מילים נרדפות, גרסאות ביחיד או ברבים, שגיאות איות או כל וריאציה קרובה אחרת שאתם לא רוצים שתפעיל את המודעה שלכם. בקמפיינים לרשת החיפוש אפשר להשתמש במילות מפתח שליליות בהתאמה רחבה, בהתאמה מדויקת או בהתאמה לביטוי.

מילות מפתח שליליות בהתאמה רחבה

אם מגדירים מילות מפתח שליליות בהתאמה רחבה, כשחיפוש יכלול את כל המונחים של מילת המפתח השלילית, המודעה לא תופיע, גם אם הסדר שלהם שונה מזה שקבעתם. עדיין ייתכן שהמודעה תופיע אם החיפוש יכלול רק חלק ממונחי מילות המפתח.

דוגמה: נעלי ריצה

חיפוש האם המודעה עשויה להופיע?
נעלי טניס כחולות כן
ציוד ריצה של Google כן
נעלי ריצה כחולות לא
ריצה נעליים לא
נעלי ריצה לא

מילות מפתח שליליות בהתאמה מדויקת

אם תגדירו מילות מפתח שליליות בהתאמה מדויקת, המודעה שלכם לא תוצג כשהחיפוש יכלול את המונחים המדויקים של מילת המפתח, באותו סדר וללא מילים נוספות. עדיין ייתכן שהמודעה תופיע אם החיפוש יכלול את המונחים של מילת המפתח לצד מילים נוספות.

דוגמה: נעלי ריצה

חיפוש האם המודעה עשויה להופיע?
נעלי טניס כחולות כן
ציוד ריצה של Google כן
נעלי ריצה כחולות כן
ריצה נעליים כן
נעלי ריצה לא

מילות מפתח שליליות בהתאמה לביטוי

אם תגדירו מילות מפתח שליליות בהתאמה לביטוי, המודעה שלכם לא תוצג כשהחיפוש יכלול את ביטויי מילות המפתח המדויקים שבחרתם כשהם מופיעים באותו סדר. ייתכן שהחיפוש יכלול מילים נוספות, אבל המודעה לא תוצג כל עוד כל המונחים של מילת המפתח נכללים בחיפוש באותו סדר.

דוגמה: נעלי ריצה

חיפוש האם המודעה עשויה להופיע?
נעלי טניס כחולות כן
ציוד ריצה של Google כן
נעלי ריצה כחולות לא
ריצה נעליים כן
נעלי ריצה לא

באילו מקרים יכול להיות שהמודעה שלכם תוצג בכל זאת?:

יכול להיות שהמודעה שלכם עדיין תוצג בעקבות חיפושים של וריאציות קרובות של מונחי מילות המפתח השליליות שבחרתם או בדפים שמופיעות בהם וריאציות כאלה.

עדיין ייתכן שהמודעה שלכם תופיע גם כאשר מונח החיפוש כולל יותר מ-10 מילים, ומילת המפתח השלילית מופיעה אחרי המילה העשירית. נניח שהגדרתם את המילה 'הנחה' כמילת מפתח שלילית. המודעה שלכם בכל זאת תוצג כשמישהו יחפש את המונח 'חדרים נקיים ונעימים בבית מלון בתל אביב קרוב לחוף הים הנחה', כי מילת המפתח השלילית שלכם היא המילה ה-11 בביטוי. לעומת זאת, אם מישהו יחפש את המונח 'חדרים נקיים ונעימים במלון בתל אביב עם נוף לים הנחה', המודעה שלכם לא תוצג כי מילת המפתח השלילית שלכם היא המילה העשירית בביטוי.

4. דפי נחיתה:

מודעת טקסט בדרך כלל כוללת מבצע או קריאה לפעולה שמפנים אנשים לדף הנחיתה. זה השלב שבו אנשים מפסיקים להתייחס לתוכן של המודעה ומה שיקבע אם הם יישארו באתר, יבצעו בו אינטראקציות ויגיעו לשלב ההמרה הוא התוכן של דף הנחיתה.

חוויית המשתמש בדף הנחיתה היא המדד שבאמצעותו מערכת Google Ads בוחנת אם אנשים שלוחצים על המודעה מוצאים את מה שהם מחפשים באתר שלכם מהר ובקלות. חוויית השימוש שאתם מציעים משפיעה על דירוג המודעה, על העלות לקליק (CPC) ועל המיקום של המודעה במכירה הפומבית של מודעות. אם המודעות שלכם יפנו אנשים לאתרים שמציעים חוויית משתמש גרועה, ייתכן שהן יוצגו בתדירות נמוכה יותר (אם בכלל).

חוויית משתמש טובה נשענת על שני גורמים מרכזיים:

תכנים איכותיים ורלוונטיים

מאוד חשוב שיהיו בדף תכנים איכותיים, כולל מילות המפתח והביטויים שאתם רוצים שעליהם הוא יקבל דירוג. בנוסף, דף הנחיתה צריך להיות קשור באופן ישיר וברור לתוכן של המודעה ולהתמקד בשכנוע המשתמשים לבצע את פעולת ההמרה שהכי חשוב לכם שהם יבצעו.

התאמה לניידים

באוקטובר 2016, לראשונה בהיסטוריה, רוב הגלישה באינטרנט בעולם נעשתה במכשירים ניידים ובטאבלטים (51.3%), לעומת 48.7% במחשבים.3 במילים אחרות, מהפכת הניידים כבר כאן. אם משתמשים ילחצו על המודעות בסמארטפון וינותבו לדף נחיתה שקשה לראות אותו ולהשתמש בו במכשיר, סביר להניח שמהר מאוד הם יעברו לאתר שיותר מתאים לניידים.

4 ההטמעה

איך מנסחים מודעה טובה?

כשתיגשו לכתיבת הטקסט של המודעה, נציג לכם כמה הצעות משלנו שתוכלו להיעזר בהן, אבל בכל זאת כדאי לתכנן מראש מה אתם רוצים לומר. אז איך מחליטים מה צריך לכתוב במודעה כדי לקדם את העסק? יש 3 שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם ולענות עליהן לפני שמנסחים מודעה:

 • מה העסק מציע?
 • מה אתם רוצים להשיג?
 • מי הלקוחות שלכם?

יש לכם תשובות? עכשיו אתם יכולים להיעזר בטיפים שפירטנו כאן ולנסח מודעות נהדרות.

הדגישו מה מייחד את העסק, המוצר או המבצע שלכם

יש לכם מנות מיוחדות בתפריט? מבחר גדול של מוצרים? זה מה שאתם צריכים לספר לאנשים. הרעיון הוא להדגיש תכונות שמבדלות את העסק שלכם מהעסקים המתחרים.

ציינו במודעה מחירים, מבצעים והצעות מיוחדות

אם יש לכם מבצעים מיוחדים, הלקוחות צריכים לדעת. אנשים בדרך כלל מבצעים חיפושים באינטרנט כדי לקבל החלטה לגבי משהו. תנו להם את המידע שיעזור להם לקבל החלטה.

השתמשו בניסוחים שיניעו אנשים לבצע פעולה

אתם מוכרים מוצרים? זה אומר שהמשתמשים יכולים לקנות אותם. יש לכם הצעות מיוחדות? משתמשים יכולים ליהנות מהן. ניסוחים ברורים כמו התקשרו עוד היום, קנו עכשיו או בואו נקבע פגישה יבהירו ללקוחות מה הם יוכלו לעשות בלחיצה על המודעה.

שלבו ביטויים רלוונטיים לחיפוש בטקסט של המודעה

מומלץ לשלב מילות מפתח בשורות הכותרת והתיאור של המודעה. הביטויים האלה יכולים למשוך את תשומת הלב של אנשים שחיפשו מילים שקשורות למה שהעסק מציע, וכך האנשים האלה ישתכנעו שהמודעה רלוונטית להם.

התאימו את המודעה לאתר שלכם

הקפידו שהמוצרים או המבצעים שמוצגים במודעה יופיעו גם באתר. אם המבקרים לא ימצאו את מה שהם מצפים לראות כשהם יגיעו לאתר, הם עלולים לנטוש.

ערכו ניסויים

מומלץ ליצור שלוש עד ארבע מודעות בכל קבוצת מודעות ולכלול מסרים שונים בכל אחת מהן כדי לראות איזו מהן מניבה את הביצועים הכי טובים. מערכת Google Ads מציגה את המודעות בסבב אוטומטי כדי להציג את המודעות המובילות בביצועים בתדירות גבוהה יותר.

בדקו את טקסט המודעה ובצעו הגהה

אנחנו רוצים להבטיח שכל המודעות יהיו באיכות גבוהה, ולכן כל מודעה חייבת לעמוד בסטנדרטים גבוהים של עריכה ומקצועיות. בין היתר, זה אומר להימנע משגיאות איות, שגיאות תחביר, רווחים מיותרים או הוספה של כתובות אתרים לא ברורות.

צרו מודעות לאנשים שמשתמשים בניידים

כדאי ליצור מודעות ייעודיות לאנשים שמשתמשים בניידים. המודעות האלה צריכות להפנות לדף נחיתה באתר לנייד ולהציע מבצעים שמותאמים לקהל המשתמשים בניידים. להזכירכם, ייתכן שמודעות הטקסט שלכם ייראו אחרת בניידים.

מה לא כדאי לעשות?
 • להפריז (להציג טענות שאין להן גיבוי עובדתי). למשל, 'המוצר הכי טוב בשוק'
 • להזין את כל הטקסט באותיות מודגשות
 • להוסיף יותר מדי סימני קריאה (או להשתמש בסימני קריאה בכלל)
 • להשתמש בניסוח 'לחצו כאן'. כדאי להשתמש בקריאה אחרת לפעולה כמו 'קנו עכשיו'
 • להזין כתובת URL לתצוגה שונה מכתובת היעד
מגבלת התווים בכל מודעה

כל מודעת טקסט שמוצגת בחיפוש Google מורכבת משלושה חלקים: כותרת, כתובת URL לתצוגה ותיאור.

השדה אורך מרבי
כותרת 1 30 תווים
כותרת 2 30 תווים
תיאור 80 תווים
נתיב (2) 15 תווים בכל שדה
מתי המודעה שלכם מוצגת לאנשים?

אם המילים שאנשים מקלידים בשדה החיפוש ב-Google תואמות למילות המפתח שהגדרתם, יש סיכוי שהמודעה שלכם תוצג מעל לתוצאות החיפוש במחשבים, טאבלטים וסמארטפונים. נחייב אתכם רק אם אנשים ילחצו על המודעה כדי לעבור לאתר שלכם או כדי להתקשר לעסק. בכל חודש מתבצעים יותר ממאה מיליארד חיפושים ב-Google‏4 ובדיוק בגלל זה פרסום בפלטפורמה שלנו יכול להבטיח לכם שהלקוחות ישימו לב למותג שלכם, ישקלו את המבצעים שאתם מציעים ויפעלו בהתאם.

שנו ושפרו את הגדרות הקמפיין

שינוי של הגדרות הקמפיין יעזור לכם להתאים אותו לצרכים שלכם. ההגדרות שתבחרו יחולו על כל המודעות באותו קמפיין.

ההגדרה תיאור מאמרי עזרה
שם הקמפיין בוחרים שם לקמפיין. אמנם מערכת Google Ads נותנת שם ברירת מחדל לקמפיין, אבל כדאי לבחור בעצמכם שם שמתאר בבירור את נושא הקמפיין כדי שתוכלו למצוא אותו בקלות בחשבון. שם הקמפיין אינו מוצג בפני הלקוחות.
סוג הקמפיין סוג הקמפיין שתבחרו יתאים את ההגדרות של הקמפיין ליעדים שלכם. אתם בוחרים בסוג רשת החיפוש בלבד או רשת החיפוש עם הרחבה לרשת המדיה. תתבקשו לבחור גם סוג משנה לקמפיין. אם אתם מעדיפים לקבל סקירה כללית פשוטה של הגדרות ולא להסתבך עם המון אפשרויות של תכונות לבחירה, כדאי לבחור את סוג המשנה רגיל. אם אתם רוצים לבחון כל אפשרות בהגדרות הקמפיין ולעיין בכל התכונות הזמינות, אפשר לבחור באפשרות כל התכונות. כך תבחרו את סוג הקמפיין שמתאים לצרכים שלכם
רשתות משתמשים בהגדרה 'רשתות' כדי לבחור איפה אתם רוצים שהמודעה שלכם תוצג, לפי סוג הקמפיין שבחרתם. לדוגמה, אם תבחרו באפשרות 'רשת החיפוש של Google', נוכל להציג את המודעה שלכם באתרים ברשת החיפוש Google ובאתרים שלא כלולים ברשת החיפוש של Google (כמו CNN) ומשתפים פעולה עם Google בהצגת מודעות לרשת החיפוש. אתרים כאלה נקראים שותפי חיפוש.
מכשירים הקמפיינים פונים לכל סוגי המכשירים: מחשבים, טאבלטים ומכשירים ניידים. בשלב מאוחר יותר תוכלו להתאים מודעות לסוגים שונים של מכשירים. למידע על סוגים של מודעות לניידים
מיקומים ושפות המודעות מהקמפיין יהיו כשירות להצגה ללקוחות שנמצאים במיקומים הגיאוגרפיים שתמקדו אליהם או ללקוחות ששפת הדפדפן שלהם היא השפה למיקוד שתגדירו. מומלץ לבחור את השפה שבה אתם מספקים שירות ללקוחות. למידע על מיקוד לפי מיקום ומיקוד לפי שפה
הצעות מחיר ותקציב אתם יכולים לבחור אם להגדיר ידנית את הצעות המחיר לקליקים או לאפשר למערכת Google Ads להגדיר אותן עבורכם. בקמפיינים מסוגים מסוימים, ייתכן שיוצגו לכם אפשרויות נוספות להגשת הצעות מחיר שתוכלו לבחור ביניהן.

שיטת הצעת המחיר שתבחרו תקבע איך תשלמו על אינטראקציות של משתמשים עם המודעות שלכם. המגבלה שתקבעו להצעת המחיר היא הסכום המרבי שתשלמו עבור קליקים של משתמשים על מודעות בקבוצת המודעות שלכם. התקציב הוא הסכום הממוצע שאתם מוכנים להוציא על הקמפיין ביום. אתם קובעים את התקציב ואתם גם יכולים לשנות אותו מתי שתרצו.
איך להגדיר את הצעות המחיר והתקציב
תוספים למודעות תוספים למודעות מאפשרים לכם להוסיף למודעות יותר מידע, למשל פרטי המיקום של העסק, קישורים לדפים באתר שלכם ומספר הטלפון של העסק. כך אפשר לשפר את המודעות בעזרת תוספים
הגדרות נוספות כמה תכונות אופציונליות שיכולות לעזור לכם לשפר את הקמפיין:

לוח זמנים: הגדרת תאריך התחלה ותאריך סיום לקמפיין.

תזמון הצגת מודעות: בחירת ימים מסוימים בשבוע או שעות מסוימות שבהם רוצים שהמודעות יוצגו.

הצגת מודעות: כברירת מחדל, מערכת Google Ads מציגה את המודעות שלכם כשיש יותר סיכוי שהן יקבלו קליקים או יובילו להמרות, אבל אתם יכולים לבחור להציג את המודעות בצורה מאוזנת יותר לאורך היום.
כך משתמשים בתזמון הצגת מודעות
הגדירו בקמפיין מיקוד לפי שפה

כדי שמשתמשים ייהנו מחוויה טובה, אם אתם רוצים לפרסם במספר שפות, מומלץ להגדיר קמפיין לכל שפה בנפרד. לדוגמה, בשווייץ יוצרים 3 קמפיינים עם ההגדרות הבאות:

 • צרפתית עם מילות מפתח בצרפתית ותוכני מודעות שיובילו לדף נחיתה בצרפתית
 • איטלקית עם מילות מפתח באיטלקית ותוכני מודעות שיובילו לדף נחיתה באיטלקית
 • גרמנית עם מילות מפתח בגרמנית ותוכני מודעות שיובילו לדף נחיתה בגרמנית

Google תזהה את העדפות השפה של המשתמש ותציג לו את המודעות הכי רלוונטיות.

Tip

זכרו לאפשר שימוש בניבים שונים של אותה שפה, למשל ספרדית אירופאית לעומת ספרדית של אמריקה הלטינית.

5 הגדרת יעדים, בדיקת הביצועים, למידה וצמיחה

יצרתם מודעה והיא כבר מוצגת למשתמשים. השלב הבא הוא לבדוק את הביצועים שלה. מעקב אחרי נתונים סטטיסטיים כמו קליקים, חשיפות ושיעור קליקים הוא דרך מצוינת להתחיל לבדוק מה המצב. מומלץ גם לחשוב על היעדים שאתם מנסים להשיג באמצעות הקמפיין, כדי שתוכלו להתמקד בנתונים הסטטיסטיים שיכולים לעזור לכם לעמוד בהם.

חדשים בתחום? בתור התחלה כדאי להיכנס לכרטיסייה קמפיינים בחשבון Google Ads. בכרטיסייה הזו, לוחצים על הכרטיסיות 'מודעות' או 'מילות מפתח', ושם יוצגו לכם טבלאות של נתונים סטטיסטיים שיספקו לכם תצוגה מלאה ומותאמת אישית של כל הנתונים. אפשר להסתפק בדיווח פשוט, או להרחיב אותו כדי לקבל תובנות מפורטות יותר לגבי ההצלחה של הקמפיינים.

הגדירו יעדים לקמפיינים

מגדירים יעדים לקמפיינים על סמך הפעולות שאתם רוצים שלקוחות יבצעו. דוגמאות ליעדים: הגדלת נפח המכירות, יצירת לידים או פיתוח מודעוּת למותג. אם תבחרו להשתמש ביעדים, מערכת Google Ads תציג לכם המלצות לתכונות והגדרות שיכולות לעזור לכם להשיג את היעדים שבחרתם. לא משנה אילו יעדים תגדירו בשלב הראשון, כל ההגדרות והתכונות האפשריות בקמפיינים יהיו זמינות לכם ותוכלו לשנות מה שתבחרו מתי שתרצו.

ברגע שהמודעות שלכם יתחילו לרוץ, תקבלו דוחות לגבי הביצועים שלהן ותוכלו לבצע שינויים בהתאם. אתם יכולים גם ליצור מודעות שונות כדי לבדוק אילו מהן מניבות את הביצועים הכי טובים.

Tip

במקום להתחיל מחדש בכל פעם שאתם רוצים לשפר את הביצועים של החשבון וליצור עוד מודעות, מילות מפתח, קבוצות של מודעות וקמפיינים, אפשר פשוט להעתיק את הרכיבים הקיימים ולהשתמש בהם כבסיס לשיפורים. לדוגמה, אפשר להעתיק קמפיין קיים ולהשתמש בו כתבנית לקמפיין חדש או להעתיק רשימה של מילות מפתח מקבוצת מודעות אחת לאחרת כדי שלא תצטרכו ליצור מאפס את רשימת מילות המפתח לקבוצה החדשה.

עקבו אחרי נתוני קליקים, חשיפות ושיעור קליקים

בשלבים הראשונים, עד שתתרגלו לעקוב אחרי הנתונים לגבי המודעות שלכם שמוצגות ברשת החיפוש, מומלץ לעקוב אחרי נתוני הקליקים והחשיפות של מודעות ומילות מפתח, ובמיוחד אחרי נתוני שיעור הקליקים (CTR) שלהן. שיעור קליקים הוא אחוז האנשים שלחצו על המודעה שלכם אחרי שהם ראו אותה. מעקב אחרי הנתון הזה יעזור לכם לוודא שהמודעות ומילות המפתח שלכם מושכות לקוחות. הנתונים הסטטיסטיים האלה מפורטים בעמודות בטבלת הנתונים הסטטיסטיים של החשבון. אם הם לא מוצגים לכם, לוחצים על לחצן העמודות ובוחרים את העמודות שרוצים לראות.

אזורי זמן ומטבעות

אם המדינה החדשה שאליה אתם מייצאים נמצאת באזור זמן אחר מהמדינה שבה אתם נמצאים (עם הפרשי שעות קדימה או אחורה), רצוי להגדיר בחשבון את אזור הזמן המקומי. אם אתם לא עובדים בסופי שבוע או בחגים, אתם יכולים להשתמש בכללים האוטומטיים של Google Ads. מומלץ לשלם חשבונות במטבע מקומי כדי שהסכומים לא יושפעו משינויים בשערי החליפין.

האפשרות הדינמית

אם תבחרו להשתמש באפשרות הפרסום הדינמי ברשת החיפוש, תוכלו ליהנות מכיסוי עקבי וממוקד מאוד של האתר שלכם בכל שוק בינלאומי שאתם רוצים לחדור אליו, בלי שתצטרכו ליצור רשימות ארוכות של מילות מפתח לכל קו מוצרים או לבצע שינויים באתר. כשמשתמשים במודעות דינמיות לרשת החיפוש, המערכת סורקת את הטקסטים באתרים הקיימים שלכם ומציגה מודעות ב-Google כשמשתמש מזין מונח חיפוש שתואם לאתר. האפשרות הזו הכי מתאימה לאתרים שהתכנים בהם לא מתעדכנים בתדירות גבוהה ושדפי הנחיתה שלהם עשירים בתכנים או כבדים במיוחד.

קישורים רלוונטיים

6 מקורות

1: DMR‏, ‏114 Amazing Google Search Statistics and Fun Facts (‏114 נתונים סטטיסטיים מעניינים ועובדות משעשעות על חיפוש Google) (אפריל 2017)

2: מרכז העזרה של Google Ads, מידע על "רשת החיפוש עם הרחבה לרשת המדיה"

3: StatCounter‏, Mobile and tablet internet usage exceeds desktop for the first time worldwide (לראשונה בהיסטוריה יותר אנשים ברחבי העולם גולשים באינטרנט בניידים ולא במחשבים) (נובמבר 2016)

4: DMR, מקור מספר 1