איך להגיע אל הקהל הנכון באמצעות פרסום ברשת המדיה

איך להגיע אל הקהל הרצוי בעזרת אסטרטגיה לפרסום ברשת המדיה

1 סקירה כללית

האתגר

ההצלחה של פרסום ברשת המדיה, בכל מקום בעולם, תלויה במיקוד לקהל הנכון והצגת המסר הנכון.

המטרה

לבחון את האופן שבו יש להתאים את אסטרטגיית הפרסום ברשת המדיה, ולשלב את השינויים הנחוצים כדי למצוא את הקהל הנכון – ואת המסר הנכון – בכל מדינה שאליה אתם מתרחבים.

איך עושים את זה

ב-Google Ads אפשר לפרסם בשתי רשתות עיקריות: רשת החיפוש ורשת המדיה. פרסום ברשת החיפוש מאפשר להגיע לאנשים כשהם כבר מחפשים מוצרים או שירותים ספציפיים שהם רוצים לקנות. פרסום ברשת המדיה עוזר לכם למשוך את תשומת הלב של המשתמשים בשלב מוקדם יותר בתהליך הקנייה, בעזרת מגוון פורמטים של מודעות שמוצגות במרחב הדיגיטלי. רשת זו מתפרסת על פני למעלה משני מיליון אתרים, שמגיעים ליותר מ-90% מהגולשים באינטרנט. המטרה שלה היא לעזור לכם למצוא את הקהל המתאים, במיליוני אתרים ברחבי העולם. היא מאפשרת לכם לפעול בצורה אסטרטגית ולהציג את המסר שלכם בפני לקוחות פוטנציאליים במקום הנכון ובזמן הנכון.

במאמר הזה נדגיש את הגורמים שיש להביא בחשבון בתכנון קמפיין לרשת המדיה, מתוך מטרה להגיע אל קהל חדש במדינה חדשה.

2 מחקר ותכנון

משתלם מאוד להשקיע זמן כדי לחקור ולהבין לעומק את הקונים בכל מדינה. כל שאר ההיבטים מסתמכים על הידע הזה – מבחירת המיקוד ועד יצירת המודעות.

מחקר הוא הבסיס להצלחה

חשוב למצוא מדינה שבה הקהל לא רק נראה דומה, אלא גם מתנהג דומה. זכרו שגם אם מוצר מסוים זוכה לפופולריות בשוק שלכם, זה לא מבטיח שהוא יזכה להצלחה דומה במקומות אחרים. יש להביא בחשבון הבדלים תרבותיים וגיאוגרפיים, כמו מצב סוציו-אקונומי, אקלים ועונות, פוליטיקה ואפילו היסטוריה. לדוגמה, נאמר שאתם מחפשים מדינות שבהן לתושבים רבים יש כלבים, כדי למכור בשוק הזה אביזרים לטיול עם כלבים בכל מזג אוויר: רצועות, קולרים, רתמות, מעילים, סוודרים וכו'. עליכם לזכור שגם אם לאנשים רבים במדינה הזו יש כלבים, זה לא אומר בהכרח שהם אוהבים לטייל עם הכלבים שלהם. יכול להיות שבמדינה הזו נוהגים לשאת אותם בתיקי יד, כמו אביזר אופנה, או שלא מתייחסים אליהם כחיות מחמד, אלא כבעלי חיים לעבודה. בתרחישים האלה, לא תמכרו הרבה יחידות מהמוצרים שלכם.

תכנון הקמפיין

אם אתם רוצים לצאת בקמפיין בינלאומי של מודעות לרשת המדיה, צריך לתכנן אותו מספיק זמן מראש, בעיקר בהיבט של הלוגיסטיקה הדרושה. ייתכן גם שתזדקקו לזמן כדי לתרגם את התוכן באופן מקצועי.

השיקולים שלכם:

 • מה המטרות שאתם רוצים להשיג?
  • למכור יותר מוצרים או שירותים?
  • לבנות נאמנות בקרב הלקוחות?
  • ליצור עניין בקרב לקוחות?
  • להגביר את המוּדָעוּת למותג?
 • מה המסר שאתם רוצים להעביר?
 • האם אתם מציעים מבצע או הנחה?
 • איך המודעות צריכות להיראות? יש להביא בחשבון הבדלים בין השפות: מסר ארוך באנגלית יכול להיות קצר יותר בשפה אחרת (או להיפך).

 • מהם אמצעי התשלום המקובלים בשוקי היעד?

 • מהן הדרישות הטכניות? בחירות מסוימות ישתנו בהתאם למדינה – הציוד המועדף, התשתית, גודל הקבצים, איכות הווידאו והמידות של מודעות הבאנר.

 • מהם זמני הביצוע? הזמנים עשויים להיות שונים בכל מדינה, אז הקפידו לבדוק זאת.

להגיע אל הקהל הנכון

מיקוד למיקום גיאוגרפי ב-Google Ads מאפשר להציג את המודעות במיקומים שאתם בוחרים: מדינות, אזורים בתוך מדינה, רדיוס סביב מיקום כלשהו או קבוצות מיקומים. הוא עוזר למקד את הפרסום לאזורים שבהם נמצאים הלקוחות הרצויים, ולהגביל את הפרסום באזורים פחות רצויים. אחרי שאיתרתם את הקהל המושלם, זה הזמן לשקול איך להגיע אליו.

בעזרת מילות מפתח

חשוב תמיד להתאים את מילות המפתח לשוק המקומי (לוקליזציה) ולהביא בחשבון הבדלים בין ניבים, כמו ההבדל בין ספרדית אירופאית לספרדית באמריקה הלטינית. לדוגמה, אם אתם מוכרים אביזרים לטיול עם כלבים, תצטרכו להוסיף מילות מפתח בנושא הזה, ועליהן להתאים לשפה הרלוונטית. לאחר מכן, מערכת Google Ads תמצא אתרים רלוונטיים שכוללים את מילות המפתח, וגם קהלים רלוונטיים שמתעניינים במילות המפתח האלה.

במשך הזמן, ייתכן שתשקלו להשתמש בשירותי תרגום מקצועיים, ואולי אפילו בסוכנות מקומית טובה, כדי לחקור יותר לעומק ולמצוא עוד מילות מפתח.

כדאי לבחור מילות מפתח שהן רלוונטיות לקבוצת מודעות שלמה, ולא רק למודעה בודדת. כדי למצוא קהל שמתעניין בעסק וקיימת סבירות גבוהה יותר שיגיב למודעה, מערכת Google Ads משתמשת במיקוד לפי הקשר. מומלץ להוסיף אנגלית בתור שפה שנייה למיקוד, כדי להגדיל את פוטנציאל החשיפה במדינה שבה אתם מפרסמים.

בעזרת מיקומי מודעות

בתוך רשת המדיה, אפשר לבחור סוגים של דפים או אתרים ספציפיים שבהם תרצו שהמודעות יוצגו, וכן קהלים שבפניהם תרצו להציג את המודעות. בעזרת בחירה ידנית של מיקומי מודעות ניתן להציג את המודעה בדפי אינטרנט, בסרטונים מקוונים, במשחקים, בפידים של RSS, באפליקציות ובאתרים ספציפיים לנייד שאתם בוחרים. ניתן גם למנוע את הצגת המודעות באתרים שאתם סבורים שהם לא רלוונטיים.

לפי קהל

עכשיו נפרט את הדרכים שבאמצעותן תוכלו למקד את המודעות כך שיגיעו לקבוצות ספציפיות של אנשים:

קהלים:

בהתאם ליעדי הפרסום, אפשר לבחור את הקהל המתאים ביותר למאפייני הלקוחות שלכם.

 • כדי להגביר את המוּדָעוּת למותג, אפשר להשתמש בקהלים עם תחומי עניין משותפים על מנת להגיע אל קהלים רחבים, בדומה לפרסום בטלוויזיה.
 • כדי להגיע אל כמה שיותר לקוחות פוטנציאליים המתעניינים בקטגוריה ספציפית של מוצרים, יש להשתמש בקהל בהתאמה אישית עם תחום עניין משותף.
 • כדי להגיע אל קהלים ספציפיים שמחפשים באופן פעיל מוצר או שירות לרכישה, יש להשתמש בקהלים עם כוונת רכישה.

אתם יכולים גם להשתמש במילות מפתח כדי להגיע אל קהלים המחפשים מוצרים או שירותים כמו שלכם. מילות מפתח של קהלים מאפשרות לכם להציג את המודעות לאנשים שסביר כי הם מתעניינים במונחים מסוימים, על סמך התנהגות הגלישה שלהם עכשיו ובעבר.

רימרקטינג:

האפשרות הזו יכולה לעזור לכם לפרסם לאנשים שנכנסו בעבר לאתר שלכם. המודעות יוצגו להם כשהם יגלשו באתרים אחרים ברשת המדיה של Google. את האפשרות להשתמש ברימקרטינג תמצאו לצד קטגוריות עניין בחשבון שלכם.

דמוגרפיה:

בעזרת אפשרות זו תוכלו להגיע לאנשים שאמורים להיות בקבוצת הגיל, המגדר וסטטוס ההורה שבחרתם. במיקוד לפי קהלים לא בוחרים באופן ידני את המקומות שבהם המודעות יוצגו. במקרה הזה, האפליקציות או האתרים שבהם המודעות מוצגות על סמך שיטות אלה מופיעים כ'מיקומי מודעה אוטומטיים' בטבלת הנתונים הסטטיסטיים שבכרטיסייה 'מיקומי מודעות'.

אל תשכחו את המתחרים

חשוב להבין מי המתחרים שלכם בשוק החדש, וכיצד הם פועלים. המידע הזה יעזור לכם להבין איך לפרסם ברשת המדיה ולבחור את פוטנציאל החשיפה, תדירות הופעת המודעות והעלויות לאלף חשיפות. כשנכנסים לשוק חדש עם ציפיות ריאליסטיות, אפשר לפעול בצורה הרבה יותר יעילה.