נפח המכירות של חברת TAP בשווקים בינלאומיים נסק בזכות Google Ads

חברת תעופה פורטוגלית מרחיבה את הפעילות לשווקים שונים בעולם בעזרת Google

יעדים

  • הגברת המודעות למותג TAP ומיצוב החברה מחדש כחברת תעופה בינלאומית
  • להרחיב את שירותי החברה ולהטיס נוסעים משוקי מפתח באיחוד האירופי לשווקים חדשים בארה"ב
  • לאמץ מודל חסכוני יותר לצירוף משתמשים

גישה

  • שיתוף פעולה עם Google כדי לבנות אסטרטגיית שיווק לקידום מסלולי הטיסה החדשים, לפתח מדדי ביצועים מרכזיים (KPI), לעבור למודל של עלות מכירה (CoS) ולפתח את שוקי הליבה
  • מיקוד מודעות לדוברי אנגלית בכל העולם באמצעות Google Ads
  • שיפור המיקוד של המוֹדעוֹת באמצעות בדיקות ומדידות תכופות

תוצאות

  • עלייה של 350% בנפח המכירות בצפון אמריקה בהשוואה לשנה הקודמת
  • עלייה של 540% במספר הכניסות של גולשים מצפון אמריקה לאתר החברה
  • עלייה בנתח השוק הגלובלי בפלטפורמות דיגיטליות ובמספר ההזמנות הישירות מאתר החברה
  • הרחבת החשיפה ל-78 יעדים ב-30 מדינות

חברת התעופה TAP הוקמה בליסבון, ומאז הקמתה בשנת 1945 הציעה את שירותיה בעיקר לקהל הפורטוגלי המקומי. כשהחברה החליטה להגדיל את נתח השוק הגלובלי שלה ולמצב את עצמה כחברת תעופה בינלאומית, היא ביקשה מ-Google עזרה בפיתוח אסטרטגיה שתעזור לה לחזק את האחיזה בשוקי הליבה ולהגיע ללקוחות חדשים. תוצאת המהלך הזה הייתה גידול משמעותי בבסיס הלקוחות של TAP, והרחבת הפעילות של החברה לשווקים בינלאומיים, כולל שני קווי תעופה ראשיים אל נמל התעופה של בוסטון ואל נמל התעופה JFK.

בשלב הראשון ביקשה חברת התעופה TAP מ-Google לבדוק את היעילות התפעולית והפיננסית של הפרסום המקוון שלה, ולפתח עבורה תוכנית לשיווק גלובלי. Google עזרה לחברת התעופה TAP לעבור ממודל שמבוסס על עלות להמרה (CPA) למודל שמבוסס על עלות מכירה (CoS). המודל החדש יעיל יותר וחסכוני יותר, והוא עזר ל-TAP להגדיל את נתח השוק הגלובלי שלה ולעודד יותר לקוחות להזמין ישירות מהאתר שלה, flytap.com.

קרלוס פניירו, סמנכ"ל מכירות (צפון אמריקה ומרכז אמריקה): "מודל שמבוסס על עלות מכירה הוא הדרך היחידה לממש את פוטנציאל ההחזר המלא של השוק, לנהל מעקב מדויק אחר נפח המכירות ועלויות הספיגה ולשפר את היעילות התפעולית והפיננסית".

אנשי TAP השתמשו ב-Google Ads כדי לחזק את הנראות של המותג ב-30 המדינות שהחברה פועלת בהן. כך צוות החברה הצליח לזהות את השווקים הרווחיים ביותר ולשנות את הקמפיינים המקוונים כדי לנצל הזדמנויות.

בעקבות הייעול של אסטרטגיית העבודה ב-Google Ads והשקת הקמפיין החדש, נרשמה עלייה של 340% בנפח המכירות בהשוואה לשנה הקודמת. הפרסום ב-Google Ads מניב 35% ממכירות החברה בדיגיטל. בנוסף נרשמה עלייה של 540% במספר הכניסות לאתר החברה בצפון אמריקה.

ג'וסטינה ולנטה, מנהלת שיווק בדיגיטל ב-TAP: "‏Google Ads הוא חלק חיוני באסטרטגיה שלנו, שעוזר לנו להבטיח שאנשים ימצאו את המבצעים שלנו, יזמינו אצלנו ויגדילו את נפח המכירות הישירות".

השותפות החדשה בין TAP לנמל התעופה של בוסטון ו-JFK נתנה לחברה הזדמנות להתרחב ולהטיס נוסעים משוקי מפתח באיחוד האירופי לשווקים חדשים בארה"ב. צוות Google עזר לחברה לפתח את אסטרטגיית השיווק לקראת ההשקה של המסלולים החדשים ולהגדיר נכון את מדדי הביצועים המרכזיים (KPI). כש-TAP השיקה את הטיסות החדשות לארה"ב, היא הפעילה קמפיינים חדשים ויעילים יותר על סמך הנתונים והתובנות האלה.

קרלוס הסביר על התהליך: "פוטנציאל החשיפה העצום של ערוצי Google אפשר לנו לנתח את התוצאות ניתוח מעמיק ולקבל את ההחלטות הנכונות, מתוך מגוון האפשרויות, בכל הנוגע למיקוד ולפלטפורמות שיווק. הפתרונות הטכניים של Google מאוד מתאימים לצרכים העסקיים שלנו".

קרלוס שמח להמשיך את שיתוף הפעולה עם Google: "‏Google עזרה לנו לפתח את האסטרטגיה המתאימה ולהצליח בשוק תחרותי מאוד עם לקוחות שמבינים בדיגיטל. אנחנו מתכננים להמשיך ולשפר את המיצוב של TAP בעולם הדיגיטל. נשמח להעמיק את שיתוף הפעולה עם Google ולנצל את הכלים המתקדמים ביותר, כדי לייעל את הקמפיינים שלנו ולמכור אפילו יותר כרטיסים לטיסות TAP!"

הפתרונות הטכניים של Google מאוד מתאימים לצרכים העסקיים שלנו". קרלוס פניירו, סמנכ"ל מכירות לצפון אמריקה ומרכז אמריקה, TAP